bugün

ilerde çocuklarıma ''ilk lys'ye ben girdim'' demek için girdiğim sınavdı, bitti, geçti. bide çikin geçti
(bkz: #8414207)
umudumuz ygs nin zorluk düzeyindeki soruların çıkmasıdır. konuların ise daha geniş alandan geleceği bir gerçektir.
matematikte 25 i geçersem körfezvideo.com da ders anlatan adamı bulup elini öpücem.
ygs 2010'dan sonra hakkında tahminde bulunmanın son derece sağlıksız olduğuna inandığım sınav.
ama ne olursa olsun zor olacağı bir gerçektir.
ben ve benim gibi geometri özürlülerinin korkulu rüyası olan 30 soruluk geometri kısmı nasıl yapılacaktır ve o son 45 dakika nasıl geçecektir bilemiyorum.
30 tane geometri sorusuna 45 dakika verilecek sınav. çok iyi öğrenciler dışında geometriyi fulleyenin olmayacağını bekliyorum ben. girdiğim deneme sınavlarında 2-3 tane zor soru olunca 45 dakika lönk diye doluyor zaten. yazık.
zor bir sınav olacak diye duyulan lys nin matematik soruları içeren sınavıdır. umarım zor olur. ygs çok kolay oldu da ne oldu. vasat öğrencilerle çok iyilerin arasında bir fark kalmadı çünkü kolay sınavı herkes yapar hatta çok iyilerin puanları düştü.*ama zor olursa gerçekten emek sarfeden, çalışan insanlar üste çıkacağından fark anlaşılır.
matematik ve geometriden toplamda 80 soru çıkacağı için daha ayrıntı yerlerden soru gelmesini öngördüğüm sınavdır.
50 matematikten sonra geometriye beyin bırakmayan sınavdır.
19 Haziran saat 10:00'da gerçekleşmesi beklenen,matematik kapsamlı sınavdır.
matematik-geometri ve analitik geometri derslerinin lise2-3ve 4. sınıfların müfredatından sorumlu olunacaktır.
50 matematik sorusu için 75 dakika,
22 geometri+8analitik geometri (toplamda 30) sorusu için 45 dakika süre verilecektir.
lys-1 sınavı için toplam 120 dakika süre biçilmiştir.
tek bir cevap anahtarı kullanılacaktır.
matematik ve geometri için farklı kitapçıklar kullanılacaktır. bu nedenle kitapçıkların türlerinin iki kitapçık içinde aynı olması gerekmektedir. örneğin: matematik için a kitapçığı geldiyse geometri içinde a kitapçığı gelmelidir.