bugün

Amk benZin mi içecek insanlar. Aynı hesaplamayı altın, et, kira, elektrik, doğalgaz üzerinden yap bakayım ne çıkacak ortaya?
Asgari ücretli adamın benzinle değil ekmekle işi olur. Temel gıda maddeleri üzerinden hesap yapamıyorsunuz tabi.
mal ya. simit hesabı yapan bakanın yoldaşları bunlar. çok şey beklememek lazım.
satılan kurumları çıkarıpta hesaplarsak daha doğru olacak başlık. gören de üretim arttı refah arttı sanacak. 18 yıllık rezillik bile ülkenin tüm malvarlığını boşaltamadı. o kadar zengin bir ülke bırakmışlar ki bize fortum fortum fortumluyorlar ama bitmiyor.
şu sözlük kurulduğunda babasının taşşağında vitamin olan ergenler geliyor burda ekonomi dersi veriyor.

olm siz ne çeşit malsınız lan?
Başlığı açan arkadaşı göremediğimden sıçmığını da göremiyorum. Mal sanırım.
reis sağolsun ekonomimiz 3 kat gelişmiş.
2002 - altın fiyatı 32 tl. Asgari ücret 184 tl.

184÷32= 5,75 adet altın alınabiliyor.

2020 - altın fiyatı 475 tl. Asgari ücret 2324 tl.

2324÷475= 4,89 adet altın alınabiliyor.

Bu demek oluyor ki alım gücü düştü. Alım gücünün o zamanki ile eşit olması için asgarinin 2732 tl olması gerekiyor şu an. Tabi bu hesap gıdada daha korkunç boyutlarda.
bak çakala bak benzin üzerinden hesaplıyor. götün yiyorsa aynı dönemde asgari ücret kaç dolardı, şimdi kaç dolar oradan hesapla. zira ülkede dolar üzerinden ithal edilmeyen gıda maddesi yok. savaş halindeki suriye'den patates alıyorsun amk. üstüne aldığın ve deli gibi para harcadığın 6 milyon suriyeliyi saymadım bak.

t: mal beyanıdır.
aktrollere cevap yazmak sadece mallıktır ama bir kere daha 'mallık' bende kalsın.

şuraya 2002 deki ham petrol fiyatlarını ve bugünkünüde yazsana şeref ekmek bulamazken fırın sahibi olmuşun oğluşu.