bugün

evlere şenlik bir hakem;
evlere şenlik bir beşiktaş;
evlere şenlik bir ekrem dağ;
evlere şenlil bir edu;
evlere şenlik bir...;
çatır çatır top oynayan bir antalyaspor;
buz gibi bir golü verilmeyen bir antalyaspor...
bu kadar ezik, karaktersiz bir futbolu uzun bir aradan sonra bizlere yaşatan sahadaki oyunularımıza sonsuz teşekkürler.
aslında beşiktaş kanseri yoktur, ekrem dağ kanseri vardır.
kaç pozisyondur dikkat ediyorum, girmesi gereken kademelere ernst, toraman, edu, veli, cenk( biraz abartı oldu ) girerken ekrem efendi rakibiyle adeta joking yapmakta.
el insaf be adam. biraz zorla rakibini. çek, itele, nizami sarj yap. bişeyler yap be adam.
birazcık sosyal medyayı takip ediyorsan, birazcık beşiktaş sevgin varsa defol git bu takımdan.
avusturalya'ya geri dön yada memleketine git meyve-sebze yetiştir. bak elmada güzel para var diyorlar ama no'lursun şu takımdan defol git.
ey beşiktaş yönetimi,
hadi teknik ekip göremiyor, sizde mi göremiyorsunuz bu adamı?
sözleşme yenilerken hangi performansa göre yenilediniz?
sosyal medyada eğlence haline gelen sabri bunun yanında daniel alves ile eş değerdir.
tayfur havutçu başımıza bu musubeti saranda sensin. bunu unutma!
sezon başında sağ bek ihtiyacımız diyen sendin tayfur hocam.
adamlar otobana çeviriyor bu kanadı, sağ beke ihtiyaç olmadığına hala emin misin?

edit : merhaba ekrem naber ?
doğru bildiniz ben yılmaz özdil.
almeida attı 1-0 hakem yedi maçı ne diyim.
beşiktaşımızın sikindirik bir golle öne geçtiği maç.
beşiktaşın göte bala ligde ilerlediğini kanıtlayan maçtır.
(bkz: deniz barış)
beşiktaşın hazırlanış bakımından süper bir gol attığı maç! izle ve gül!
Böyle bariz hatalar sadece Beşiktaş'a zarar veriyor, artık Beşiktaş mükemmel bir futbol oynayıp 5-0 kazansa ne olur maçtan geriye tek hatırlanacak şey hakemin hatası olacak.

(bkz: futbolun katili türk hakemleri)
yıllarca şikeyle, hakem kararlarıyla şampiyon olan diğer iki takım taraftarlarının beşiktaşım aleyhine çılgınca entry girdiği maçtır.

eksileyenler için not: (bkz: fb nin 2004 şampiyonluğu), (bkz: gs nin 1993 şampiyonluğu).
ferdi attı 2-0. Haketmedik bu maçı. 9 kişi oynadık.
yıllarca hakem hataları yüzünden maç kaybettiğine yanan beşiktaş'ın şu an önde olduğu maç. hem de hakem faktörüyle.

helal olsun beşiktaş'a ne diyelim.

edit: ben entry girdiğim anda 2 0 oldu.
yine ve yine hakem hatasının mevcut olduğu karşılaşma. buz gibi golü vermediler. geçmiş olsun antalyaspor, geçmiş olsun yine bir sportoto süper lig karşılaşması..
dır dır dır kimsenin konuşmaması gereken maç. hata işte her takıma olur bu tip hatalar. beşiktaş şanslı ama bu kadar iyi bir antalyaspor dan galibiyet alıyor.

not: aklım sarı kalbim lacivert.
hakemlerin bjk'nin gücüne güç katmaya geldiği maç.
son sezonlar baz alındığı takdirde hakem hatalarından en çok zarar gören, en çok yara alan takım olan beşiktaş'ın hakem hatasıyla kazandığı maçtır.

not: geçen sezon inönüdeki karabük maçında almeida'nın füzesi de içerdeydi. bu sezon galatasaray maçında da almeida'nın füzesi içerdeydi. bizim füzeler hep içerdeydi.
yan hakemler antalyaspor'un çizgiyi geçen pozisyonu haricinde gayet yerinde kararlar verdi.
ancak orta hakem bildiğiniz beşiktaş'ı biçmiştir. yapılan onca fauller ve sarı kartlık pozisyonlar es geçilmiştir.
saçma sapan bir oyun, hak edilmeyen bir üç puan. yorum yapmaya değmez.
renkliler gelip hakem diyerek ağlamasınlar. onların ne olduğu ortada.

edit : imla
antalya'nın hakkının yendiği, 8taşla alay ettiği maç olmuştur. o gol verilse rezil duruma düşebilirdi 8taş.
şikeci takımların diline düşülen maçtır.
http://www.ligtv.com.tr/v...haber/?r=1&hid=106013
beşiktaş'ın rutin oyunuyla kazandığı maç. neden rutin çünkü beşiktaş bu sene lig maçlarını vasat oynayarak kazanıyor, ha yeri gelen maçlara asılıyor ama ligde en yoğun olan takım beşiktaş. haliyle her maç döktürerek oynamaz, alacağını alıp çekiliyor.

gel gelelim antalya'nın golü verilmemiştir. ama bazıları kendini nerede zannediyor bilmiyorum ama beşiktaş gol yediği anda maç bitmiyor, gol verilse beşiktaş'ı mağlup sayacak aklının sayacını yitirmiş insanlar var.
beşiktaş'ın ibrahim üzülmez gönderildikten sonra çıktığı 48. resmi maçtı. bunu her maçta sayıyorum çünkü bu olay 10 yıllık futbolcusunu, kaptanını, jübile yapmadan gönderen yıldırım demirören'in ayıbıdır. neyse...

maç başlamadan önce kadroyu gördüm. almeida'nın tek forvet olduğunu görünce moralim bozuldu. bu adamın yanına bir tane daha adam gerekli. tek başına iş yapamıyor. maç başladı, beşiktaş'ta kanatların ikisi de iptal tabi. simao hiç oynayamıyor, arkasındaki ismail zaten haftalardır yokları oynuyor, ekrem klasik düz adam. defansta uzun zamandır o bölgede oynamamış toraman var. veli-ernst-fernandes üçlüsü bu akşam sürükledi takımı. bu kadar eksiği olan beşiktaş'ın zorlanması normaldi. buna rağmen ilk dakikalarda edu'nun bir şutu üstten auta gitti. maçın önemli bir noktası da antalyaspor'un attığı golün verilmemesi idi. orta hakem insiyatif alıp gol diyemedi ki halis özkahya gibi bir hakem normalde beşiktaş aleyhine çalışır. yan hakemi bekledi, yan hakem devam deyince oyunu devam ettirdi.

antalya'nın verilmeyen golünden sonra rakip takım taraftarları olayı hemen günümüzün modası olan 'şike'ye döndürmeye çalışmışlar. bunlar çok ucuz sataşmalar artık ve futbol izleyicisine yakışmıyor. antalya golü atsaydı farka giderdi falan?!? antalya'nın eti ne budu ne, beşiktaş karşısında fark yapacak? verilmeyen golden 5 dakika sonra necati ateş karşı karşıya golü atamadı, neden o pozisyon hakkında hiç kimse konuşmuyor? beşiktaş'ın rakipleri eğer böyle konuşursa ben de derim ki, 'yahu, galatasaray maçlarında her takım ilk yarıda çift sarıdan kırmızı görmeye başladı, üstelik bazı teknik direktörler galatasaray'a karşı mağlup olduktan sonra gülüyor. iyi olur mu? bu işleri geçin artık. bu ülkede futbol oynamaya çalışan takımlar olduğu kadar, taraflı hakemler, 1 puan için kendini yerlerde süründüren lisanslı futbolcular var.

beşiktaş'ın golünde deniz barış'ın hatası vardı. ben de bunu 17 nisan 2005'in karşılığı olarak görüyorum. o maçta carew'in önünde normal topa koşu halinde iken kendisine carew'in teması olmamasına rağmen kendini yere bırakmış ve faulü almıştı. burada adalet yerini buldu, hesap kapandı. bu benim görüşümdür. 1-0'dan sonra beşiktaş yine iyi değildi. antalyaspor'da doğa takımın en çalışkan futbolsularından biriydi. tita kanatta iyi oynadı, pozisyonlar da buldu. ama golü penaltıdan atabildi. 2. golümüzde almeida'nın pası ve fernandes'i kaleciyi son derece şık çalımlaması güzeldi. antalyaspor'un golü kalecimiz cenk'in pozisyon hatasından kaynaklandı. zaten gol olacaktı, ismail boş yere kırmızı kart gördü. yönetim tarafından cezalandırılmalı. bu kadar laubali olunmaz.

türk futbolunun geldiği şu noktada, ne olursa olsun 2 takımı da tebrik etmek gerek. futbolda kimin ya da kimlerin korunmaya çalışıldığını hep birlikte görüyoruz. kurallar bir kereliğine mahsus(!) olmak üzere es geçilebiliyor. tabii ki , işin ucunda para var. paranın merkez olduğu bir sistemde ben taraftar olarak mutlu değilim ve her maça önyargı ile gidiyorum. hakem beşiktaş'a karşı artniyetli olacak diye düşünüyorum. öyle de oluyor çoğunlukla. söylenecek çok fazla söz yok artık. türkiye'de futbol taraflı olarak yönetiliyor, herkesin gözünü para bürümüş, yöneticiler bir gün yaptığı açıklamayı ertesi gün yiyebiliyor, suyun akışına göre yön değiştiriyorlar.

siyah günlerdeyiz, beyaza hasretiz.
Geçtiğimiz senelerde attığı goller verilmemiş bir takımın taraftarı olarak bize şimdi bahane bulmak yakışmaz. Evet, Antalyaspor'un buz gibi, tertemiz golü
verilmemiştir. Bizim attığımız gol geçerli olmadığında biz nasıl kudurduysak şimdi de Antalyaspor taraftarlarının üzülmesi ve isyan etmesi normaldir. Ama bir de şu var ki verilmeyen golden sonra Necati karşı karşıya kaldığı pozisyonu değerlendirebilse belki bu kadar lafı bile olmayacaktı. Hele ki Deniz'in gafleti mi yoksa Almedia'nın uyanıklığı mı diyeceğimiz golde tuzu biberi oldu. Futbolun gerçeği; sayılmayan gollerle kaçırılan gollerin de bir bütün olduğudur. Üstelik bu tip zor maçlarda bu kadar büyük hata yapıp takımınızın gol yemesine neden oluyorsanız oyuna konsantre olmanız zorlaşır. Antalyaspor'u gerçekten severim. Özellikle başında eski bir Beşiktaşlı olması, kadrosunda eski beşiktaşlı oyuncular olması sempatik gelir. Mehmet Özdilek gerçekten iyi bir takım kurdu.

ismail Köybaşı'nı ise neden olduğu gol için çok fazla yerin dibine sokmaya gerek yok. Oyunun sıcaklığı içinde bir refleks olarak istemsiz bir şekilde bunu yaptı ve yüzünün haline bakılacak olursa o da çok üzüldü. Bununla birlikte defansif yönü ofansif yönüne göre çok zayıf. Çok çabuk geçiliyor ve rakibin etkili oyuncularına karşı defans özelliğini pek de kullanamıyor. Bunun için üzülse çok daha fazla yeridir açıkçası.
maçın tekrarını lig tv 2 de izledim. ilk devre antalya ikinci devre beşiktaşım oynamış.

antalya nın verilmeyen golü hariç diğer pozisyonlarda orta hakem beşiktaş ı doğramıştır. almeida, fernandes e yapılan kasti haraketlere göz yummuştur. hatta almeida bir pozisyon faul vermediği için kızınca hakem kart göstermiştir.

beşiktaşım sonuçta hakkıyla oynayarak bir maçı kazanmıştır. gs ile puan fakımız en azından açılmamıştır. fb zaten en az -12 puan yani play off açısından -6 puan alacağı için arkamızda kalıyor.

gs ile şampiyonluk yarışında geri kalmadığımız için bjk taraftarını mutlu eden maçtır.
bjk dürüst bir takımdır ama bu galibiyet bjk'ye yakışmamıştır. gerçi bjk'nın bir suçu yok. türkiye'de futbol adına resmen komedi oynanıyor. yayıncı kuruluş zarar etmesi diye gs, bjk ve fb'ye bir şekilde maç kazandırılıp play off'lara kalması sağlanacak. ve bu tezgahta cep telefonu kullanması yasak olan hakemler kullanılıyor. cep telefonu kullansalar türkiye'de maç yönetecek hakem kalmaz. belli ki hemen hepsi ayartılmış.

dünya futbolunda kural şu: topun tamamı kale çizgisini geçerse net gol...

türk futbolunda kural: top, fb, gs ya da bjk kale çizgisini tamamen geçerse görmezden gelinebilir.
renkli takımların aksine hiçbir beşiktaşlının içine sinmeyen bir maçtır.
gol sayılmamışmış, ne yapalım? dilekçemi verelim federasyona?
senin arif, zamanında kendini yerden yere atarken sevinmedinmi penaltı gollerine. bal gibi sevindin.
ankaragücüne 8 gol atıp kamyonlarla taksime giden güruhun bizi eleştirirken dönüp aynaya bakması lazım.
beşiktaş'ımın yine bala göte ve kalite farkıyla aldığı maçtır. bu şekilde ne kadar daha devam eder bilmiyorum. sevgili carvalhal, çok sempatiksin ancak bağıran, çığlık atan bu oyuna bir müdahale etmeyerek; günü kurtararak çok fazla küfür yiyorsun.

ayrıca çizgiyi geçen top pozisyonundan önce pozisyon başlangıcındaki ofsayta dikkat çekmek istiyorum. bütün renkliler doğal olarak gol pozisyonuna odaklanmış durumda. ancak kendilerine pozisyonu sadece 5 saniye geriye alarak izlemelerini tavsiye ediyorum.

ofsayt olan ofsaytı, gol olan golü vermeyerek sevgili hakemimiz 2 yanlışla 1 doğru yaratmıştır diyebiliriz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar