bugün

2 bin liraya cep telefonu alan adam bunu ihtiyac için almayan adamdır. Tamam 2000 liraya alıyon 2, 3 ay sonra üst modeli çıkıyo gidip onu alıyo yada alamadığı için üzülüyor ulan ne bencil, açgözlü, şımarık tiplemelersiniz amk.
(bkz: zenginin malı züğürdün klavyesini yorar)
Hayatta yapmayacağım bir iştir.
Taksime çıkıp göt versem o telefonu verdiğim para kadar canımı yakmaz.
bizim aklı nanayı yemiş ancak teknolojinin hasını kullanan meslek hocamızdır.
aşağılık kompleksi görgüsüzlük reklam.
asla yapmayacağım iş. aptallık tek kelimeyle. bunun zengin olup olmamakla da alakası yok, alıyorsunuz siktiğimin 2 bin liralık telefonlarını o iğrenç kafanızı telefona gömüyorsunuz. hayır, çoğunuz zaten evde bilgisayar başından kalkmıyor, bir de günün her anında elinde telefonla internete girmek niye? biliyorum çoğunuzun adam akıllı maili bile yok amk, komik hayvan videoları falan mı izliyorsunuz? hadi "hocam mail kontrol etmem lazım, nete girmek zorunda kalıyorum, her an bunları yapmak ihtimali içinde olabiliyorum" diyenlere de soruyorum, bunu 500 liralık telefonlar da yapıyor mu ciğerim?

çok itici bir tespit olacak belki ama bu telefonlara sahip insanların önemli bir kısmı boş beleş adamlar gerçekten.
çevremden gözlemlediğim kadarıyla diyebilirim ki asgari ücretle çalışan ve sürekli geçinemediğimden bahseden bir çok insanın nedense yapmaktan geri durmadığı harekettir.
aylık 10000 tl ve üzeri geliri olan için normal, bu rakamın altında alanlar için anormal durumdur. söylemekten dilimde tüy bitti. o paraya aldığın cihazın yaptıklarını 500 tl lik cihaz yapabiliyor. ben daha iyisini yapmak istiyorum diyorsan git dijital fotoğraf makinesi, oyun konsolu, mp3, bir de alo demeye yarayan telefon al. en iyisini yapmak istiyorsan bunu yap, en azından yaptığın her şeyden zevk al.
aldığı cep telefonu, bir hafta sonra 1600 liraya düşünce sinir krizleri geçirmeye sebep lüks bağımlısı olmaktır.
bir arkadışımızdır kendisi. yemez, içmez, araba almaz, parası çok ama gider 2000 liraya cep telefonu alır. halen çözemedim kendisini. ama tuhaf biri kesin.
sözlüğün çoğu lise ve üniversite öğrencilerinden oluştuğu için tepki çeken durumdur. lakin bizim gibi iş hayatında olanlar için normal bir durumdur. abartıp bokunu çıkarmayın. burada konuşulması gereken mystiquewarriorın dediği gibi 12 yaşındaki çocukların bu telefonu kullanması.
"ayranı yok içmeye atla gider sı.maya" atasözünü söyleyen şahs-ı muhteremin "2000 liralık cep telefonu alan arkadaşa ithaf olunur" sözünü eklemesine vesile olan kişidir.
iki sefer düştüğüm hata. Bir daha yapmamayı temenni ettiğim yanlış...