bugün

Sözlük şifremdir. Ehe ehe.
(bkz: orbital)
Kimyayı özledim..
ortaokulda öğretilen 2 8 8 sistemli periyodik tabloda yer bulma yönteminden sonda dumur eden gerçek. öncesinde ne öğretilmişse hepsinin yalan olduğunu öğrendim.

evet, böyle dünyanın aq.
hatırladıkça iğrendiren şeydir. Programlama üzerine bir şeyler yapacak birine zorla ezberlettiler, vaktini yediler, oyaladılar, hayatını mahvettiler Böyle gereksiz şeylerle.
adam istemeden hayatın şifresini çözdü galiba. seven mikilir miken sevilir kuralı gibi birşey sanırım. 4s.
3310 da nota dizeleri. Ama hangi melodi bilmiyorum.
Orbitaller... Nefret ederdim.
4p6 5s2 diye devam eder .
Say say parayı say parayı say dedenin parasını say.
Hiç ogrenemeden mezun oldum o gün sinav oncesi çalışıp geçecek kadar öğrendik.
Ezberlemeye gerek yok, cok basit bi kurali vardi. 7'ye kadar ezberlemeden yazilabilir:

görsel
Beyaz at siyah kaleye..
arkadaşım zamanında bunu sakıp sabancı para sıçtı para sıçtı demir para sıçtı demir para sıçtı fışkırtarak demir para sıçtı diye ezberlemişti sjsjsjsj. ben de es es pas pas düpas düpas efdüpas.
şu an bu formül müfredattan kaldırıldığı için gösterilmiyor, konudan bi bok anlamayıp soruları kolayca yapamıyor öğrenciler.

ilgililere duyrulur.
Solda görünce Nokia 3310 besteleri sandığım kimya terimi. Saygılar.
Bazılarına anlamlı gelen söz dizisi.
(bkz: pezevenk nurettin)
P.v=n.r.t
nokia 3310 piyanosunu akla getiren dizi.
1s2 , 2s2 , 2p6 , 3s2 , 3p6 , 4s2 , 3d10 , 4p6 , 5s2 , 4d10 , 5p6 , 6s2 , 4f14 , 5d10 , 6p6 , 7s2 , 5f14 , 6d10 , 7p6.
tm'cilerin de hatırladığı siralamadir.
tm'ciyim hatırladım.
kafalar pırıl pırıl.
Eskiden çok sevdiğim sonra biraz daha kimya dersi görünce nefret ettiğim orbital sıralaması.
1 sekare 2sekare 2peüzerialtı 3sekare 3püzerialtı 4sekare 3deüzerion olarak tuttuğum devamı uzayan sıralama.
Say say para say diye öğretmişlerdi bize. Bir de küçük tontiş yakalarsa vardı fizikte kırılmalar konusu.
Lisedeyken amına koyduğum sıralamadır. Ben bunları yapabilmiyor, resmen amına koyuyordum. Şimdi bilmiyorum.
Not: kimya mühendisliği okuyorum.