bugün

dassaev, socrates, zico, cubillas, schachner, rummenigge gibi isimleri duyunca afallamazlar, vakur bir şekilde takdir etmekle yetinirler.
maradona'yı ilk orada tanımış nesildir.

maradona lan evet, biz onu gördük ipneler...
Efsaneleri iyi bilen nesildir. Ardiles, alexo de assis eder, falcao, junior, tardelli, littbarski ve hatta zico'yu canlı seyretmişlerdir. Yarı final öncesi 3'lü gruplardan ıtalya, arjantin ve brezilya grubu maçlarını full heyecan ile seyredip 22'lik diego maradona'nın kırmızı kartına bile şahit olmuşlardır. Kendimden biliyorum.
bir de catenaccio vardı, tabi bunu da bilmez yeni yetmeler...

siktirin gidin la sözlükten amına kodum ergenleri sizi.

not: catenaccio futbolcu ismi değildir.
kasap claudio gentile abiyi yakinen tanırlar.
genelinin çocuk sahibi olduğu nesildir. 15 20 sene sonra torun göreceklerdir.
"mario kempes" diyeceğim, "o kim" diyeceksiniz...onun için demiyorum...

evet kempes bir efsaneydi lakin 82'de sakatlıklarla boğuştu çocukçağız.

tabi bir de siyah beyaz izlerdik maçları, 86'da özal sayesinde takımların renklerini ayırt edebildik millet olarak...
(bkz: anne karnında maç izlemek)
hugo sanchez, emilio butragueno gibi futbolcuları izlemiş nesildir.
(bkz: meltem tv)
dünya kupası dedim mi zidane'ın finalde brezilya'ya attığı kafa golleri vardır akılda ve baba ronaldo'nun şanssızlığı. elbette fransa 98'den bahsediyorum ağalar. yetişemedik 82'ye ne yapalım. ama şu an yetişenler 40 yaşında aile babasıyken biz pompa peşindeyiz moruklar siktirin gidin ezmeyin çoluk çocuğu.
facebook'u yenice kesfedip bir bucuk saatte nasilsin yegenim anangilede selam soyle yazan nesildir.
özellikle platinin attıgı gollerle italyanın sampıyonluga uzanmıs oldugu yıldır.
edit:italya şike yaptıgı her yıl dünya sampiyonu oldu. o zaman fenerbahce şike yaptıgına göre bizdemi dunya sampıyonu olcaz sorunsalını akla getirir.
polonyalı Boniek ve smolarek'i de izlemiş, kuveyt'in çekoslovakya'dan 1 puan almasına tanıklık etmiş nesildir.