bugün

1978'de lise mezunu 76.000 kişi 45 günlük eğitimin ardından öğretmen olarak atandı.
1978'de 45 günde öğretmen yapılanlar toplam öğretmen sayısının %40'ına tekabül ediyordu.

Bizi yetiştiren eğitim sistemini görünce çok mutlu oldum şimdi müdür,müdür yardımcısı milli eğitim müdürü felan olanları vardır. güzel ülkem benim. *
dayakçı eğitim zihniyetinin en belirgin öğretmenleridir bu 76bin kişi. bu öğretmenler sayesinde bir çok psikolojisi bozuk insan yetişmiştir. allahtan bu hocalardan piyasada pek kalmadı.
ülkenin bugün neden bu halde olduğunu en iyi anlatan cümle. ve de sözlükte şu ana kadar okuduğum en bilgilendirici entry.
iyi olanları tenzih ederim

Ancak bir neslin ağzına sıçılmış. o kesin

Şimdi de emekli olmak bilmeyenleri var.
ülkemizdeki eğitim sistemimizin bugün bu noktaya gelmesine şaşırmamak gerekir.
aynı olay erbakan döneminde de yaşanmıştır gazetecilik mezunu olanlar öğretmen olarak atanmıştır. bunlardan bir örneği lisede ki felsefe hocamdı gazeteciliği bitirmiş, tcdd'de memur olarak çalışmış ardından bu atamayla öğretmen olmuş.
aralarında amcamında olduğu güruhtur.
süleyman demirelin, siyasi hayatındaki tek "doğru" cümleyi sarfetmesine neden olan hadisedir.

(bkz: 40 günde hıyar bile yetişmez)
bu olayın asıl tehlikesi bunların bugünün öğretmenlerini yetiştirmiş olmalarıdır.
bugün ne farkı var dememe sebep olan durumdur. zira son kpss kopya skandalında bunu anlamış olduk. a benim salak kopyacı öğretmen adaylarım. biz küçükken bile sınav sorularını aldığımızda anlaşılmasın diye farklı soruları yanlış veya boş bırakıyoduk. yaşı en az 22 olan bu öğretmen adaylarından en az 3500 kişinin full yapması veya daha fazlasının 1-2 yanlıs yapmasının bu öğretmenlerin, o ögretmenlerden ne farkı var dedirten durumdur.
jet öğretmenler denirdi bunlara. çoğu ya emekli olmuş veya emekli olma kıvamına gelmişlerdir.
yaptığım küçük bir araştırma ile doğruladığım olay.

benim ilkokul yıllarımı cehenneme çeviren, büyük travmalar yaşatan ilkokul öğretmenim be.... ar.... ın da sıradan bir düz liseden sıradan bir lise mezunu iken 78 de çıkan bu yasa birdenbire öğretmen olduğunu öğrendim.

senelerce bize öğretmenlik tasladı ya, ona yanarım...
bu kişilerin takriben 60 doğumlu olmaları ve hala öğretmen olmaları da eğitim sistemindeki çarkın çomaklı bölümünün kime denk geldiği kadar acımasız, zalim ve bir o kadar da umursamaz olan yaklaşık 30 senelik iktidar ve muhalefetin ne kadar başarılı olduğunu bize gösteren en büyük delil olması o kadar acıdır.
(bkz: amına bile korlar)
dandik eğitim sisteminde ki mühendis öğretmen olması durumu.
bülent ecevit icraatlarındandır.
müthiş türk eğitim sistemi müthişliğini buna borçludur.
vay anam ya millet nasıl dolmuş.
76.000 kişilik acil öğretmen ihtiyacını karşılamak için başka fikri olan?
çok boktan öğretmenler olabilirler. hiç olmadıklarını düşünün? doğudaki öğretmen açığını bir düşünün?
düşünür müsünüz hiç bok atmak en kolayı.
hiç bir yakınım bunlardan değil. ben sadece bakış açısı getiriyorum.
hademelere öğretmenlik yolunu açmıştır ki, olanlarıda varmış zaten.
öğretmenlerin az olması sebebi ile öğretmen açığının kapanması için yapılmış bir uygulamadır.
(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
meyvelerinin hala toplanmakta olduğu sistem facialarından birisidir.
şuanda kendine hiçbir şey katmayıp, beden olarak da gidince tam olarak fosilleşmelerine rağmen okullarda takılan öğretmenler olmasının nedeni.
Bugün ki eğitim sistemi sorunlarının, bugün ki öğretmen istihtamı sorunlarının kaynağı olan olaydır.
kimse şuan görmüyor ama bu sistemi ayakta alkışlıyorum. emeklilik yaşı gelmiş olmasına rağmen halen öğretmenlik görevini yerine getirmeye devam eden insanların 1978 in meyvesi olması ve gençlerin onların yüzünden mesleklerini yapamaması içler acısı bir durum değildir de nedir. evet içler acısı bir durumdur.