bugün

napsın güvercinle mi gezsin yavrucak.
19 yaşında bir kişinin altında ferrari görse rte'nin güzergahta intihara teşebbüs edecek yazarın tespitidir.
inanılmaz büyük ayıptır. Şehrin ortasında ateş yakarak dumanla haberleşmeleliler.
Artık 9- 10 yaş arasında telefon sahibi olmalar başladı. Biz de 19 yaşındakileri tartışıyoruz.
ailede herkesin tabağında 4 köfte varken çocuğun tabağında 5 köfte varsa o çocuk birkaç sene sonra babasının maaşı kadar telefon istemekten utanmaz.
13 yaşındaki çocuğun elinde iphone gördüğümden beri hiçbirşeyi sorgulamıyorum..
ilk telefonumu lise çağlarında almıştım okul uzak ve bir zorunluluk gibiydi şimdi bakıyorum da 5 yaşına kadar düştü tablet kullanımı telefon da 9-10 civarı.
19 yaşındakine çocuk diyen zihniyet herhalde en az 70 yaşında olmalı.
iletişim çağındayız evet, çalışan anne babalar çocuklarını yalnız bırakmak zorunda kalıyor evet, ama ben çocuklara telefon verilmesine karşıyım ne olursa olsun. Üniversiteye başlayana kadar telefonum olmadı, gerek de yoktu. Ne kadar uzak/geç o kadar iyi.
ilk telefonum siemens c55 idi. 4. Sınıfta yani 10 yaşındayken almıştık. Şimdi 22 yaşındayım. Kendi çocuğuma da almayı düşünüyorum. Zaten ben bilinçliyim. Çocuğuma ona ulaşmak için aldığımı belirtip, dandik bir telefon alırım. Siz istediğinizi deyin. Teknoloji bu adamım.
Şimdi sizin aklınızda iki soru var;
Bir: on dokuz yaşındaki genç çocuk mudur?
iki: bu anormal midir?