bugün

18 yaşında olmak suç mu durumudur. Böyle arafta kalmış gibi hissedersiniz.
Çok can sıkıcı.
Hemen uyusam uyansamda 35 yaşında olsam.
bir ergenin yaşadığı ruhsal buhranı simgeleyen soru.

suç sizde değil aslında,

18 yıl önce doğum kontrolünden habersiz olan ana babanızda.
sen daha gençsin derler, 4 sene sonra sen çok geç kaldın derler, 6 sene sonra sen yaşlandın sen bırak artık derler yani boşverin be abi nasıl olsa yetinemicez.
18 yaşına girdiğinde bütün kapıların kendisine açıldığını sanan sınırsız özgürlüğüne adımını attığını düşünen ergen beyanıdır. Oysa ki hayattan daha çok tecrübe edinmesi gerekir. Emin olun herşeyi bilmiyorsunuz.
26 yaşında biri olarak üstünden tam 8 yıl geçmiş. 18 olup ehliyet almayı dört göz ile beklerken şu an 26 yaşındayım.

18 yaşına kadar her şey yavaş giderken şu an inanılmaz hızlı yaşıyorum. durmuyor zaman. sürekli yaşım artıyor. çocukken sevdiğim herkes yavaş yavaş bu dünyayı terk ediyor.

en büyük derdim lisede kızlara pandik atmak iken şu an her gün stresli yatıp stresli kalkıyorum. daha rahat uyuduğum gün yok.

benden tavsiye fazla istemeyin gençler bunu. 18'den sonra tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.

suç tabi amına kodumun liselisi diye cevap verilesi. bir de utanmadan sormuş. git kumda oyna ne işin var burada diye sorarlar adama.
benim de 7 yıl geçmiş ama elimde olsa dönsem keşke 18 olsam hayatımın dönüm noktasıydı üniye başladığım hala daha unutamadığım cocuğu seveceğim yıl belkide çok yaptığım hataları aza indirirdim. amann ne bilim yaa değerini bilin uyanık olun.
18 yaş bir bireyin "benide kabul et" deme yaşıdır. Bu yaşlardaki bir genci.olgun insanlar kabul ederler fakat 22, 23, 24 yaşları arasındaki gençler kabullenmezler.

Çünki bu gençler de kabul görme dönemi yaşamışlardır. Kendilerince 18 yaşlarındaki bir genci küçümseyerek, kendilerinin artık yetişkin olduklarını ortaya koymak isterler.

Bu konuda tecrübelidir ler, çünkü daha 18 i yeni bitirmişlerdir. Bu yaşın beklentilerini ve zorluklarını bilmektedirler.
18 yaşında olmak elbette suç değil. ama 18 yaşında iken tutup da anaokulu çocuğu gibi davranıp yazmak tercih meselesidir. o saatten sonrası suça girebiliyor bence. evet.