bugün

Olaya birkaç sokak ötedeki binada bir evde oturmamız sebebiyle yazma gereği duydum.
1- Van depreminden sonra en çok sallandığım olaydı diyebilirim.
2- Patlama anında evimizin iskele caddesine bakan tarafında çay içiyorduk. ilk gördüğümüz gökteki kıpkırmızı duman bulutu oldu.
3- Olaydan hemen sonra dışarı çıktık ve gördük ki çatışmalar hala devam ediyor.
4- Dün o akşam gelişen bu olaylar neticesinde yine bir rüya gördüm. Sanırım yazmama bu vesile oldu.

Ama olayla ilgili olarak tedbir baştan alınmıştı zaten. Polis karakolunun çevresi dört metrelik beton bloklarla bir ay evvelinden çevrilmişti ve çevre binalar/yollar denetleniyordu. Bunlar olmasa kim bilir ölü ve yaralı sayısı kaç olacaktı. O gece sabaha kadar toma, akrep, ambulans üçlüsünün sirenleriyle geçti. Neyse, her türlü teröre lanet olsun. Son olarak söylemek istediğim; olay son derece kanlı bir olay ve onlarca kişi yaralanıp hastaneye kaldırılıyor ayrıca iki ölü var. Gel gör ki patlama olduktan yarım saat sonra bile sadece televizyonda alt yazı geçiyorlar. Bu mudur? Bu kadar basit midir yani? Canımızla cebelleştik o gece. Haberlerde tık yok.
https://scontent-ams3-1.x...f9cbe8619&oe=584A4838
Düğün görüntüleri olayın vahametini çok açıkça gözler önüne seriyor. Eli kanlı terör örgütünün hedefinde hem sivil hemde güvenlik güçleri var.

Önceden kırsaldaydı mücedele. Şurada burada var deyip ona göre tedbir ve gerekli operasyonları yapıyordun bugün ise şehirler, caddeler, sokaklar kan gölü. Yanlış politikalar yüzünden yitip giden canların vebali bugün kandırıldık diyenlerin omzundadır.

Şehitlerimize allah'tan rahmet yaralılara şifa dilerim. Tüm türkiye'ye sabırlar diliyorum.
pkk'nın nasıl bitireleceğini açıkladık. bunlar iktidara gelmeden önce pkk mı vardı? katır üstüne binmiş maymunlara mağlup olursunuz işte bu iktidarla ama yeni k*rt ırkçısı baş danışmanın ve k*rt açılımı yapan başkomutan rte'nin bu durumu çözeceğine inancım tam. bölünür ülke biz de kurtuluruz.
.inşaallah ölen yoktur herkesin allah yardımcısı olsun
Tankların altına yatanları buralarda da görmek istiyorum.

Haydin demokrasiyi sevenler , darbeyi durdurduklarını söyleyen vatan evlatları, PKK'yı de durdurun, onlarda vatan haini.

Sesimi duyan var mı?
çocukları öldürmekten büyük keyif alan barbar sürüsü pkk terör örgütünün yine kürt vatandaşları hedef aldığı saldırıdır.
Görüntülere bakılırsa etkisi oldukça büyük olan alçakça saldırıdır. Umarım ölü ve yaralı sayısı artmaz. Artık sayılarla anılmayalım nolur bitsin bu lanet olası terör.

Ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum, umarım son kez..
2 nisan vandan Rus işgalcilerin çekildiği tarihtir. Bu Marksist leninist kopekler güya hem katliam yapıyor hem de sikik ideolojik mesajlarını iletiyor. O gün nasıl kovuldularsa bu topraklardan bugün ya da yarın yine kovulacaklar.

Bu bir öfkedir. bu vatan benim diyenlerin öfkesi.
geçmiş olsun.
son durum:

Biri çocuk 5 şehit var, ikisi polis 50 yaralı..
ölü ve yaralı sayısı sayaç atar gibi artıyor.

http://www.habergzt.com/p...saldirdi-20-yarali/12801/
Her yerde bir sebepten insanımız can kaybı yaşıyor.

Memleket tamamen allah'a emanet.
Ohalden tüüüüüüüm PKK cıları alsak ya içeri. Orospu çocukları. Daha basına bile yansımadı olum nası bişe lan bu? Bitek biz mi biliyoruz.
kürtçüleri başdanışmanı yapan cumhurbaşkanı gözümde birinci dereceden suçlular arasındadır:

(bkz: cumhurbaşkanına yeni kürtçü başdanışman/#33723900)
her yarak kürek harekette duyar kasan tayfa niye terör eylemlerinde sessiz kalıyor lan karakterini siktiklerim.
Ülkece fetö'yü bitirdik ya hani, bu terörü de bitirelim hadi sokaklara.
aklıma direkt şu tweeti getirdi.
görsel
Çoğu sivil yaklaşık 20 kişinin yaralandığı patlama.
Özgürlüğünü silktiğimin kansızları. Şuurunuzu silkeyim sizin ben.
Beyinsizler. Bomba patlatıp devrim yapacak halkını özgürleştirecek bu mallar öyle mi?
Allah aşkına verelim şunlara doğuyu. Çin seddi gibi bi de set çekelim sınıra. Kendi bokunda boğulsunlar. Çok değil 10 sene duramaz biz teceye bağlanmak istiyürük diye ayaklanırlar.
Hastaneye sürüyle ambulans geliyormuş allahim sen yardimci ol. En kötüsü oranın hemen yanında bir park varmış nasil bir canavarlık bunu yaptırır can almakla ne çözülür? Allah belanızı versin.
teröre geçit verenlere bir şey olmamıştır. zaman gelir kandırıldığını söyler, allah affetsin denir.
Üç sivil şehit var.

Vaoov kürt halkı maşallah bugün de özgürleşti.
Kürtler tarafından yapılmıştır.
allah tan teröre hizmet eden her bir şeref yoksununu tekrardan kahretmesini dilememize neden olan acı olaydır. bitsin artık bu kaos..

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar