bugün

somada yapılacak ve büyük çaplı bir eylem olacaktır. çarşı katılacak, çelik kuvvet ve toma orada olacak, somanın bir kısmı, dışarıdan gelenler.. provokasyon amaçlı cam çerçeve yıkmaya gelenler olucak. kime güvenip katılacağız o eyleme bilmiyorum. soma halkı örgütlendi zaten yarın dışarı çıkmayın ortalık fena karışacak diye. ne yapayım sözlük siz söyleyin evde durmaya vicdanım el vermiyor.
dışarıdan gelip ortalığı karıştıracakların olacağı bilindiği halde katlanılması saçma olan eylemdir. hak savunmak yakmak yıkmakla olmaz ki dostum akıllı olmakla olur. akıllı olun provakasyona gelmeyin.
olmamasi gereken eylem. Devletin sedyesi kirlenmesin diye çizmesini çıkarmak isteyen madencinin hesabini devletin ambunsina saldirarak soruyorsaniz siz hesap sormayin.
somada saat 17:00'da yapılacak olan eylemdir. herkes olmaması gereken eylem demiş ama işçiler haklarının savunulmasını istiyor. Tamam savunun ama zamanı değil diyenlere bunun zamanı bugün değil yarın değil ne zaman acaba? Acımız büyüktür, hep içimizde olacaktır ama eli kolu bağlı her insanın başına gelicek bir şey bu. Bunun sebebinin de verilen oylardan olduğunu söyleyenlerin işçilerin zorlanmasından, tehdit edilmesinden haberi olmadığından eminim. Bir kere izleyin dünkü uğur dündar'ın işçilerle yaptığı konuşmayı beni çok iyi anlayacaksınız. Oturdukça kaybediyoruz. Kalkıp "seviyeli" bir şekilde hakkımızı aramalıyız. Bizim amacımız ortalığı yakıp yıkmak değil, bu insanlara yapılan zulmün hesabını sormaktır.
o hakkını arayan halk provakatörlere engel olacaktır desteklenesi eylemdir kimse ambülansa vurmayacaktır orası kesin. ve zamanında 1-2 densizin yaptığını sokaktaki her vatandaşa mal eden zihniyet bugün emin olun bu işin fıtratında ölüm var diyen zihniyetle aynı kafadır. tarih bu şerefsizleri yazmasa da bizler mezara girene kadar bu katilleri unutmayacağız.
Gene birilerinin mağdur olacağı eylemdir. Görürsünüz.
ortalığı karıştıranların götüne polis inşallah "cop" sokar dediğimiz eylem. düzgün başlayıp düzgün bitmesi dileğiyle.
can gitti ulan cam gitmesin diye korkma.
Katilabilme ihtimali olanlarin katilip destek olmasi gereken eylemdir.
Isciler olduruldugunde sus, isciler dovuldugunde sus, isci bayraminda sus ne zaman bagiracaksiniz? Gerekiyorsa yakin, yikin sizin yakip yiktiginiz bi trafik lambasi, iki otobus duragi bir kol saati etmez merak etmeyin.
eylem güzelim eylem. çoğumuz vazgeçmişken eylem. tomaları ben tutarım, acı var seversen.

soma'da gerçekleşen eylemdir.
sokaklara çıkma zamanının geldiğini bize gösteren olaylardır.
nasıl provakasyon yapılır eylemi.