bugün

Öncelikle merhaba sözlük abilerim ablalarım

15 yaşındayım ve boyum 170

Anne boyu: 150 (ama teyzeler 165-170)
Baba boyu: 170 (ama amcalar 175-177)

Abim ise 180 ama o çocukken fit idi ben ise tombişim. Şimdi sayın sözlük büyükleri benimde +180 olmam için ne yapmam gerek ??
Kısa kalacağım diye korkuyorum

Bu arada formata ettiysem mazur görün.

Edit: eksiler için teşekkürler beklediğimden az aldım
15 yaşında 1.70 olduğuna şükret lan.
Senn yaşındayken ben 1.50 idim, muhtemelen daha fazla uzamazsın. Ümitlenmemen gereken bir durumdur bu.
Şu kadar,bu kadar
öncelikle hedef boyun 167 +- 5 cm . ablanın uzun olması iyi bir kriter. öncelikle ergenliğe girip girmediğin ve kemik yaşın çok önemli. kemik yaşı ölçümünü yaptır ve sonucuna göre. yaşın ile aynı ise 175 , 1 yıl geri ise 180 , 2 yıl geri ise 186 cm civarında boyun olur. yaşından ileri ise 170-175 arası boyun olur.

uzamada önemli faktörler beslenme , spor ( yüzme-basket-voleybol ) , güzel uyuma ( en geç 11 de uyuyup sabah 7 de uyanma - büyüme hormonu dinlenmiş bünyede sabaha doğru en fazla salgılanır ).
Uzar uzar 21 e kadar uzuyor. O genetik çok zorlama vücudunu geliştirmeye bak, düzenli spor yap.
Sütçü ve tüpçünün de boyları alalım please.
Doğru önermeyi sumamadım henüz.
Engin Altan üniversite 1. sınıfta 1.75 tim 2. sınıfta 1.85 oldum diyor. Ümidini kaybetme bence..
Ben hiç uzamadım.
On bir santimetre.
o yaşlarda 1.65 civarıydım, 1.74 oldum. basketbol veya yüzme ile ilgilen. sabah kalkınca gerin, akşam yatmadan gerin. faydası olur.
yiğenim 14 yaşında 1.80 boyu var daha ne kadar uzayacak ki? uzamasın olan var, olmayan var.