bugün

diyarbakır'ın silvan ilçesi kırsal kesiminde çıkan çatışmada 13 askerin şehit olduğu 2'sinin ağır 7 askerin de yaralandığı çatışmadan sonra yapılması gerekenlerdir.

1- devlet terör tehditi gördüğü bütün illerde sıkı yönetim uygulamalı.

2- pkk militanı, militanı geçtim sempatizanı olduğu düşünülen birisi bile "kılıfına" uydurulup ortadan kaldırılmalı.

3- diyarbakır'da kurulan sözde halk meclisi dağıtılmalı, milletvekili olanların milletvekilliği düşürülüp "vatana ihanet" suçuyla yargılanmalı.

4- bölgede bir tane bile pkk militanı-sempatizanı kalmayana kadar operasyon devam edilmeli. etkin pişmanlık, itirafçılık gibi zırvalara bakılmadan yakalandıkları yerde infaz edilmeli.

5- tam anlamıyla bölge temizlenene kadar asker kışlasına, siyasetçi yatağına girmemeli.

bütün bunlar yapıldıktan sonra bir daha aynısı tekrarlanmış; şimdi yanan yürekler ancak ve ancak ferahlar.
yok bunların devlet yapamıyorsa büyük türk milleti kendi çözümünü yaratmalı.

bu sorunlar hallolana kadar sokarım şikesine, sıçarım memesine.
(bkz: tsk nın yapması gereken tek şey)
görsel

gençler, balonuzu seçtiniz mi?(!)
başbakanlıkta toplantı yapmak.
facebookta profil resmi değiştirmek. *
sokakta yürüyüş yapmak.
sözlükte atıp tutmak.
üç gün sonra herşeyi unutmak
hepsi bu kadar.
(bkz: hayat devam ediyor)
hiçbir şey.
biz boyun eğmeye, unutmaya, çok üzgünüm ama köpek yerine konulmaya alıştık.
bir on üç kişi daha ölür, bize dokunmayan yılan bin yaşasın, öyle değil mi?
çok hakkediyoruz ya, o gencecik 13 insanın, değerli yaşamını.
13bin terörist gebertmek lazım ama nerde...
gerekirse soykırım yapılmalıdır.
bir sonra ki 13 şehide kadar hiçbir şey. daha önce şehit haberlerinde yapılan koca bir hiç değil miydi? hiçbir şey...
dua etmek.
gerçek ve tek çözüm sivil insiyatif, bu gün on kere kazdım on kere silindi. ülkemizin her yerinden 5 milyon toplanalım diyarbakır a yürüyelim bakın o zaman neler olacak.
(bkz: soykırım)
her birine ayrı ayrı bu mübarek gecede dua okumak . bilen varsa kuranda okusun . mümkünse cenaze namazlarına iştirak etsin. tabutlarına bir el atsın.
(bkz: pkkırım)
arkalarından fatiha okumak ve demokrasi fln fıstık değil silahlı karşılık versin devletimiz ordumuz..