bugün

gerektiğinde yazarları çaylak yapma kararlılığındayız, manasında e muhtıradır.

(bkz: formatın bekçileri rahatsız)
fi tarihinde yayınlanmış gelişmeler duyurlarından birinde de benzer içeriği görmek mümkündür. demek ki değişen, gelişen bir şey yok !

biz yine ve hala dedirtmeye, delirtmeye devam ediyoruz.

ilave olarak sonu "başlıktır ya da başlık" şeklinde biten başlık açmaya devam edilmektedir.

yine bir dönem munlayt imzalı bir gelişme duyurusunda "12 nisan 2011 bursa'ya kar yağması, 54 şubat 2019 ankara'ya yarrak yağması" gibi doğal mevzuların şehir bazında ele alındığı başlıkların, kar yağışı ya da yağmur yağışı gibi başlıklar altında açılması duyurulmuştu ama sikleyen olmadı.

bugün elimize ulaşan gelişmeler duyurusunu da yarın ya da ertesi günden sonra sikleyen olmayacaktır.

bu konuda format deldirmeyen bir sözlük örnek alınıp uygulanmalı, gereği yapılmalı ve yaptırımlar uygulanmalıdır.

on entry girip üç günde yazar olan ve yazar olduktan sonra sözlüğün anasını sikmek için kasıp kavuran cengaverlerin niyetini daha yazar olmadan evvel anlamak lazımdır.

göte girebilir türden deliler gibi başlık açılıp entari girildiği de gözardı edilmemelidir.

yarık oluşmadan çatlak esnasında önlem alınırsa bu gereksiz duyurulara müraacat edilmek zorunda kalınmaz.
bi "arkadaşlar düzeldi" değil.
"umarım sayesinde yazarlardan birkaçı kendisine çekidüzen verebilir" diye düşündüren duyuru.

(bkz: zararın neresinden dönsek kardır)

belki bazılarımıza yazar kalitesindeki düşüş çok batmıyor olabilir, ama sözlüğün bu hali beni bile üzüyor. "beni bile" dedim, çünkü bu sözlükte sizler gibi eski değilim. daha 2-3 haftadır uludağ sözlük yazarıyım. 2-3 haftalık bir yazar olmama rağmen sözlüğün ne hale geldiğini ben bile fark edebiliyorum. sitede şu anda yüzlerce hatalı entry, yüzlerce hatalı başlık, yüzlerce cümle kurmaktan aciz yazar var. bu yanlışlıkları yeni bir yazar olarak ben 2-3 haftalık bir zaman dilimi içersinde fark edebiliyorsam ve üzüntümü dile getirme ihtiyacı hissediyorsam bu siteye yıllarını vermiş, her yazdığı cümle pırlanta değerinde olan o kaliteli yazarların üzüntüsünü düşünemiyorum bile. bir çoğu zaten sözlüğü bırakmış ya da bırakacak durumda. bundan dolayı da site yavaş yavaş prestij kaybediyor.

anlayabiliyorum, reklam geliri elde edebilmek için tıklanma oranı fazla olan bir site olmanız gerekiyor. tıklanma oranınızın fazla olması için de yeni yazar alımları yapıyorsunuz. bu sayede site yetkilileri para kazanıyor, bunlar bilinen şeyler zaten. ama site yetkililerinin şunu da bilmesi gerekir ki; o tıklanma oranını koruyabilmeniz için kalitenizi de korumak zorundasınız. eğer "boktan" diye nitelendirilen o yazarcıklar bile bir gün bu durumdan rahatsız olmaya başlarsa ve siteyi bırakırlarsa işte o zaman nerede hata yaptığınızı düşüneceksiniz. çok geç olmadan bir şeyler yapmanız gerekiyor. umarım kaliteyi tekrar yükseltebilirsiniz de yazarlar yazılarını tekrar zevkle yazmaya başlarlar.