bugün

evet efendim artık görülmesi çok doğal olan bir olaydır. daha ilkokulu yeni bitirmiş olan kız çocuğunu evet çocuk ergen bile değil makyaj malzemeleri, topuklu ayakkabılar ve dekolteli kıyafetleri özendirip küçük bir kadın gibi sokaklarda salınmasına müsade eden annelerin çok büyük ayıbıdır. kişilik bozukluğu yaşaması muhtemeldir. daha 2 hafta önce okuldan dönüyorum 11 ya da 12 yaşlarında bir kız çocuğu ama o makyajla nasıl yüzünü bulamış yüzünü, hele ki o etek iç çamaşır görülebilecek şekilde saçların uçları boya nasıl bir görüntü kirliliği anlatamam o çocuk masumluğu gitmiş ve 30 yaş üstü kokona görüntüsü gelmiş minicik bir beden ve yanından geçen 2 gencin yorumu 'al abi sana işte geleceğin kaşarı' nasıl bir cümledir o kalkıp da kızı bile savunacak bir savunmam bile yok ama minicik bir kıza yakıştırılan bu yaftalara değermidir?
125lik motor gibidir.
40 yasina geldiginde de, genc kiz kiyafetleri giyecek olan kizdir.
sbs ye girsin de gelsin.
ben o yaslardayken burnumu koluma silerdim. Ne makyaji, ne topuklusu? Allah islah etsin 20lerinde ne olur kim bilir?
11 yaşında "ilkokul balosu" diye birşey atlatmış olan miniktir. orda anneler en güzel benim kızım olsun diye neler yapmazlar kızlarına...
normal karşılanan hadise olmaya başlamış anormalliktir.

o daha bir çocuk. gelişim çağında. ayakları zarar görür topukluyla. nasıl salak bir mantığınız var sizin. moderniz biz diye yobazlaşıyorsunuz haberiniz yok.
ağzının üzerine elinin tersiyle çarpacak birinin olmamasından kaynaklıdır. çocuk, çocuk olmalıdır.
büyümeye başlayınca aslında çocuk olması gereken zamanda çocuk olması gerektiğini anlayacaktır. ancak çok geç olacaktır.
bret michaels'ın kızı raine'in cuk diye oturduğu tanımdır.

görsel

öyle babaya böyle kız tabii.
çocuklugunu yaşayamaz. Buyunce de cocuk gibi giyinir. Hicbir zaman normal olamaz.
dışarıdan ne kadar komik göründüğünün farkında olmayan küçük bir kız çocuğudur. Bu trajedik olaya gülemiyorum da. 10cm topukluyu giyip, çarşıda kıvırta kıvırta yürüdüğünde muhtemelen kendini çok büyük sanan kızdır.
Görmeden ölünmesi gereken 100 kişi listesinde kafaya oynayan kızımızdır.
12 yaşında kapanan kız kadar saçmadır.

Buna izin veren ebeveynler öküzün önde gidenidir.
zaman ilerleyince de facebooka bu halini koyup kendini eğlendirir, oysaki biz bilirizki o su kuşu, kutupayısı olmuştur... Yapmayın gençler 12 yaşında kadın olursan 20 yaşında ne olacaksın... Sumo güreşçisi mi?
bedeninin üç katı büyüklükte sütyen giyenleri de var bunların.

- makyajdan yüz ifadesi de kayboluyor, oluyor sana yirmbeşlik hatun.

- iyi de kolundaki wings çantasını naapıcaz be yavrum?

- a be kızım, aklını yere sürtsem kıvılcım çıkmaz. ne diyeyim sana ben?
anne babanın kızının hatalarını desteklemesi olayıdır. her şey yaşında güzeldir. 70 yaşında kadının bikini giyip güneşlenmesi gibidir. çocukluk yaşamadan genç kız havalarına bürünen bir çocuk 20 yaşına geldiğinde neyle mutlu olur bilinmez. yaşından büyük giyinen kızlar yaşı ndan büyük konuşmalara girer ve ileride de yaşından büyük hatalara maruz kalırlar. hiçbirzaman yaşıtlarıyla anlaşamaz bu da hep mutsuz olmasına neden olur. bugün onsekizine gelmeden evden kaçan kızların temelinde küçük yaşta böyle büyüme merakına girmeleri yatar. herşey aile de başlar aile de biter.
Bir an önce büyümeye merak saran kızdır. Bu gibi yaşlarda normaldır hayata toz pembe bakarlar büyümek isterler ilgi duymak isterler.. Ailesinde bir büyüğü varsa ona özenir onun gibi giyinmek konuşmak gezmek ister.. Küçük yaşta büyümek arzuları ah ah..
özentidir kısaca.
iğrendiğim kız tipidir. git çocukluğunu yaşa denilir.
çocuktur. diğer çocuklar gibi büyüklerini taklit eder hepsi bu.
babası;" bu ne hal lan şarkıcımı olucaksın başımıza, git yıka yüzünü o ayakkabıları da kaldır gözüm görmesin! kime çektin anlamadım ki.. " demiyen kızdır.
günümüz çocuklarının çocuk olmadığını göstermektedir. toplumun çöküşünün bir resmi sadece... senin yaşın kaç, başın kaç?! tamam, ablasına filan özendi diyelim. sürekli mi özenir ve ailesi sürekli mi izin verir çocuğunun böyle olmasına?
bugün bostancı civarlarında gördüğüm kız tipidir, iticidirler kısaca ben bile giymiyorum yahu.
heves etmiş olsa gerek. gördüğü kıyafetlerin içinde, makyajlar yüzünde tamda hayal ettiği gibi giyinmişti belki de. bilemezsiniz belki de kişiliğini yansıtmaktadır bu renkli hali.. bense üzülüyorum kendisine bu genç yaşta ki doğal güzelliği dururken yüzüne o kadar makyaj sürmesine. yaş gelecek 25'e gösterecek 30 gerçi hep makyajlı olduğundan onu fark edebilir mi bilmem.