bugün

medya'da pek yer bulmamış muharebedir.
bir yanda galatasaray taraftarı diğer tarafta ise pana taraftarı.

ilgili video için: http://www.sporxtv.com/fu...inaikoslularSXTVQ34350SXQ

ayrıca (bkz: this is istanbul)
aslında ne kadar türklüğü savunsak bile esasında dışa ne kadar bağımlı olduğumuzu göstermiştir.

bir insan sinir anında öfke doluyken bile bir yunanlıya ingilizce olarak bir şeyleri anlatmaya başlıyorsa devlet elini taşın altına koyacak nerde hata yaptık biz diyecek.

bu ülkenin dili türkçedir. bilindiği üzere almanya turist bile alırken artık kısmi almanca bilinmesi koşulunu arıyor. peki biz ne yapıyoruz? kendi ülkemizde bizim insanımıza konstantinopolis diyerek halkımızı tahrik eden yunanlıya ingilizce cevap veriyoruz. this is istanbul!

şimdi yunanlı kalksa ve dese. ulan dalyarrak. daha siz konuşamıyor siz kendi dili. siz kendi ülkede ingilizce konuşuyor. o an göt gibi kalırız.

oradaki amaç meydan okumaysa türkçe okuyacaktınız kardeş. varsın onlar anlamasın. burası istanbul dersen illaki anlar seni. ama sen kalkıp this is istanbul diyorsan herkes elini taşın altına koymalı. ülkede bir şeyler ters gidiyor demektir. biz çoktan esir olmuşuz demektir. kendi ülkende, yunanlı turiste ingilizce ayar vermek. evet kardeş sorsak hepsi vatan uğruna ölür.

bu tür şeyler küçük mevzulardır ama arkasında büyük şeyler yatar. es geçmemek lazım!

ben ülkeme gelen turistle ingilizce konuşmak zorunda değilim. o türkçe öğrensin yetecek kadar. ben ülkemde işe girerken ingilizcenin olması gereken zorunlu bir şey olduğu bir işe girmem. benim dilim türkçe olduğuna göre benim ana kriterim türkçe'yi doğru kullanıp konuşmak olmalıyken ingilizce üzerinden yargılanıyorsam sikerim öyle ülkeyi.
polislerin götlerinin fener dışında başkasına yemediğini gösteren videodur. lan sikikler, pkk'lı kevaşelere bu kadar biber gazı sıkmadınız.