bir süredir msnde kişilerin birbirine yolladığı mesajlarda yazan olay. millette inanıyor bunlara ve patır patır birbirine mesaj gönderiyor.

cem uzan ha "hamilelik 3 ay olacak" demiş, ha "12 kişiye mesaj gönderince msn ikonu mavi olacak".. nasıl inanıyor insanlar bunlara, gerçekten anlamak mümkün değil.

çalıştığım firmanın bir odasında kulak misafiri olduğum iki bayan arasındaki diyalog;

- bu msn ikonunun mavi olacağı hadisesi bende olmuyor, sende oldu mu?
+ ben onu yaptım bir kaç kez olmadı. ama ne zaman gelse yine deniyorum.
- pek inandırıcı değil gibi ama bende her seferinde yapmaya çalışıyorum, 12 kişiye mesaj gönderiyorum.

zaten bu msnde kişi sayısına göre renk kodlaması yapıyor. mesajı 17 kişiye gönderirsen, ikon pembe oluyor. 124 kişiye gönderirsen çubuklu forma gibi, iki renk oluyor.

gavur yapıyor abi..
"bu mesajı en az 10 kişiye gönderirseniz bir dileğiniz gerçekleşecek" türündeki e-maillere de prim vermiş insan davranışıdır.
msn in paralı olacağına dair çıkan söylentinin bir benzeridir. *
kişisel bilgilerinin başkalarının eline geçmesine zemin hazırlamaktır. tehlikeli bir iştir ottan boktan mailleri herkese göndermek ve kabul etmek.
spam maillerdeki kolpa bilgilere inanan salaklarin durumudur. *
işin en ilginç yanı bunu böyle sanan insanların hala mail atabiliyor olması. Hala öğrenememişler gerçeği neyse maili cevaplayarak onlara bu acı gerçeği açıkladım. Anladılar mı bilemem.
birçok insanın aman benden gitsin de diyerek bir başka 12 kişiyi daha zehirlediği durumdur.