bugün

guiza nın ayağından gelen gollere hasret kalıp mağlubiyet ile bile tura çıkabilecek seviyeye gelenlerin,parmaklarının altında print screen tuşu ile bekledikleri maç olmuştur.
(bkz: fenerbahçe nin kazandığı son türkiye kupası)
galibiyet ile üst tura çıkamayanların, ilk maçı 3-0 kazanan ve üst tura çıkan takıma bok atmaya devam ettikleri maç olmuştur.

not; ayrıca daha yaratıcı bişeyler lazım, kupa falan eskidi be... *

edit: birde güiza'nın ayağından gelen en son gol topuklaydı mesela kime attığınıda biliyorum ama söylemem *
bir mağlubiyetle üst tura çııkanların her objektif yorumlayanı gs li ilan etmesini sağlayan karşılaşmadır.
kupada tek yendiği takım konya şekerspor olanların, yarı finale yükselen takıma bok attığı mücadeledir...
son beş senede sayısını hatırlamadığı kadar türkiye kupası sahibi, günümüz yarı finalistini gecen sene finalde bünyamin in penaltısına muhtaç edecek hale düşüren takım taraftarlarının güldüğü yorumlara sahne olan maçtır.
ayrıca yine yeniden
(bkz: bir fenerli ile türkiye kupası tartışması yapmak)
(bkz: #7272115) no'lu entrye katıldığım ve son entrymi girdiğim maç olmuştur. zaten bunun üstüne daha yorum yapmak gereksizdir. *

edit: son yorumu yapıcam diye yeni yetme ergenler gibi kasmaya gerek olmayan maçtır aynı zamanda. zira türkiye kupası yıllardır fenerbahçenin yarı finalde veya finalde elinden alınan bir kupadır (geçen sezon hariç. o maç aragonesin eseridir çünkü). ayrıca bu kupanın tek özelliği fenerbahçenin yıllardır bir şekilde alamamasıdır. yoksa kupayı kazanmanın vs. önemi yoktur zira bu kupayı kocaelisporda zamanında kazanmıştır. o kupa geldiğinde konuşacak bişeyi kalmayan üçüncü büyük takım taraftarlarının kupa fener'e gitmesin diye dua etmelerinide saygıyla karşılarım...
fenerbahçe lilerin konu türkiye kupası olunca yapacak yorum bulamamasını ve bir kez daha sandalyelerden yuvarlanmak için , zekice tespitler yapmakta olduklarını gördüğümüz karşılaşmadır.
yine yeni den
(bkz: fenerbahçe ye türkiye kupası açılımı yapılsın)
(bkz: türkiye kupası gören fenerbahçeliler)
elenmenin verdiği huzursuzluk ve öfkeyle gözlerin çevrildiği ve 3 golden sonra şen şakrak olanların 91.dakikada yerle bir olmasına neden olan karşılaşma.

(bkz: göt olmak)
bursa spor taraftarının dumur olduğu andır. (bkz: dumur)
(bkz: götün götün)
bursaspor böyle oynamaya devam etsin, türkiye kupasını da kim alırsa kıçına girsin. bekle şampiyonlar ligi bursaspor geliyor.

(bkz: oley oley bursaspor bursaspor)
fenerbahçe taraftarı dışında herkesin bursaspor'u destekleyerek izlediği maç.
ama sonunda ... *
(bkz: bir an için heyecanlandın itiraf et)

fenerbahçemiz'in bursa'yı kupanın dışına "la yeri git" diyerek iteklediği maç olmuştur. ha tebrik ederim bursa'yı iyi kastılar. ama heves kursağa bir yere kadar çıkıyor işte. o yerde de büyük takım olma faktörü ortaya çıkıyor.

fenerbahçe'Miz yarı finaldedir, bursa yoktur ne bileyim bir cincon olsun bir kara garga olsun bunlar yoktur.

(bkz: keyfe keder alayına gider)
güiza'nın attığı gol gediğe denk gelmiştir.
biz yenilip tur atlarken, yenip tur atlayamayanlar hele bi soluklanın, levon bi su getir arkadaşlara. *
(bkz: hevesi kursağında kaldı)

(bkz: bu yaptığımız insanlığa sığmadı atalay)
son dakika gölüydü, verilmeyen goldü, ofsayttı bunlar hemen hemen her maçta olan olaylar. maçın en renkli ani 3-0 dan sonra ömer üründül ün ses tonunda olan değişimdi. bir de volkan ın bıyıkları.
boş boş konuşanları çok olan maçtır. yok iki maçta da hakem bursanın hakkını yemiş de, fenerbahçe haketmemiş falan filan. futbolun içinde bir golle şampiyonluk kaçırmak da var son dakika golü ile tur geçmek de bariz el kullanılarak atılan golle dünya kupasına katılmak da var. hala boş boş sağa sola bok atılıyor çocuk gibi.

onu geçtim de uzatmalarda bursaspor'un maçı alacağına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
bas bas bağırıyor herkes, futbolun adaletsizliğinin göstergesidir bu maç diye.

hayır değildir. böyle demek, ilk maça haksızlık etmek olur kesinlikle. çünkü ilk maçta ne olduysa, bu maçta tam tersi olmuştur. nefesi yeten işin sonunu getirmiş, yetmeyen son çizgiyi göremeden düşmüştür.

öncelikle maça çılgınca saldırarak başlayan ve umudunu kaybetmeden 3-0 ve üzerindeki skorları arayacağını belli eden bursaspor ve ertuğrul sağlam'ı tebrik etmek istiyorum. çok arzulu ve baskılı oynadılar. özellikle volkan şen şahane bir performans gösterdi ama söylemeden geçemeyeceğim. kaybedecekleri hiçbir şey olmayan maçın başında o kadar gergindiler ki ben dedim eyvah 2-3 tane kırmızı kart çıkacak iki takıma da. özellikle itirazdan çok lüzumsuz kartlar gördü bursa takımı ki bu da ne kadar gergin olunduğunun göstergesidir. ertuğrul sağlam ve bursaspor'da ciddi şekilde büyük maç sendromu var, istediklerini alma konusunda çok büyük problem yaşadılar. 3-0'ı korumak yerine 90 dakikada 4-0 yapmaya biraz daha gayret etseler bugün efsane olacaklardı, olmadı artık başka sefere.

fenerbahçe ise bu kadar eksik olduğu bir maçta bursaspor karşısına böyle bir kadroyla çıkmamalıydı. sezon boyunca yapılmaya çalışılan paslı oyun bir kenara bırakıldı, defansın arkasına atılan toplarla iki forveti kaçırmaya çalıştı sürekli takım. ilk 10 dakikada 3 pozisyona girip hiçbirini atamazsan, 3-0 yenik duruma da düşersin, o maç rahat rahat 5-0 da olur. ha tabii ilk 10 dakikadaki pozisyonları atsaydı fenerli oyuncular, bugün daum'un ne kadar dahi olduğunu yazardı gazeteler o da ayrı konu.

ben hâla daum'un bursaspor'u küçümsediğini ve rotasyon ısrarıyla büyük hata yaptığını düşünüyorum. keza böyle bir maçta rakibinizi haldır huldur saldıracakken, kontrollü oyunun daniskasını oynamanız gerekir. ileri vurulan her dan dun top, fenerbahçe kalesine pozisyon olarak geri döndü. fenerbahçe topa sahip olması gerekirken, topu elleriyle rakibe teslim etti. yaratıcı oyuncu, yani oyunu yönlendiren oyuncu, eksikliğini fazlasıyla çekti fenerbahçe. alex olmadığı zaman o mevkide özer'e şans verdi daum birkaç kez. eh özer sakat, oynat kardeşim alex'i yine. oynat 60 dakika oynat, maçın başında bi ara top vb atsın bomboş bursa savunmasına, tıka iki tane ilk yarıda, sen de kurtul, biz de kurtulalım. anlarım 3. lig takımıyla oynuyorsundur, o zaman böyle bir rotasyon yapıp üstüne yatabilirsin de yine de 3-0 bursaspor gibi hücum gücü yüksek bir takıma karşı yan gelip yatılacak skor değildir. 5-6 olur ilk maçtan, o zaman anlarım ama bu çok fazlaydı, hiçbir fenerlinin de hakkı değildi diken üstünde maç seyretmek, ayıptır günahtır.

ancak şöyle bir nokta vardır ki, bursaspor'un çok ciddi şekilde düşünmesi gereken... 3-0 sizi uzatmaya götürecekken, 4ü atıp fenerbahçe'yi tamamen darmadağın edebilecekken, fenerbahçe gibi bir takımın üstünüze gelmesine izin verirseniz, sahada alex varsa güiza varsa, her an her şey olabilir. nitekim alex attı acayip bir pas, güiza da hiç olmayacak pozisyonda dangoz bir vuruş yaptı, sağa sola çarptı girdi işte.

bunun da gösterdiği şey şudur aslında. fenerbahçe ne zaman gole ihtiyacı varsa atıp kendini kurtarabilecek kapasitede bir takımdır. taraftarları bu yüzden çıldırıyordur tahminen.

cüneyt çakır ise önceki gün bünyamin gezer ne kadar iyi maç yönettiyse, o kadar iyi yönetmiştir.
bir de yılların galatasaraylısı levent özçelik, fenerbahçe amigosu olmuş ya bazılarına göre, gözüm açık gitmem artık.

ülkemizdeki taraftarlarının zaten neden kendi takımlarından daha fazla başka takımlarla ilgilenip onlara bok atarak vakit geçirdiğini bir türlü anlayamadım bugüne kadar. bu zihniyetle gram ileri gidilmez ama gel de anlat. sanki galatasaray elenince fenerbahçe otomatikman kupayı kazanmış oldu.

böyle düşünenler için ramiz dayı'dan geliyor:

daha manisayla, trabzon var yeğen... *
ilk maçın tam tersi bir bursaspor gördüm ben sahada. organize, saldıran, bir anadolu klübünden daha fazlası vardı bursa atatürk stadı'nda. golü de erken buldular. iyi bastırdılar. tabi bunda fenerbahçe'nin yedek sayılacak bir kadroyla çıkmasının büyük etkisi var. ama bu bi mazeret değil. senin adın fenerbahçe ise forman sahaya 1-0 önde çıkıyorsa ona göre oynamak zorundasın. neyse zevkli maç oldu. özellikle maç 3-0 olduktan sonra hop oturup hop kalkan fenerliler vardı etrafımda. az da tırsmadılar hani.
alexsiz fenerbahçe götüm gibi futbol oynuyor. hatta futbolla ilgisi olmayan bişeyler vardı dün sahada. ama kralex girdi takım toparlandı, bilinçli bir şekilde gelmeye başladı bursa kalesine. sonuçta büyük santraforun golüyle 3-1 yenilmesine rağmen turu geçtiler. fenerbahçeye tebrikler. bursaspor ise şansına küs.
bir de gökhan gönül'ün gol öncesi verdiği pas takdire şayandı. guiza onu da atamasaydı* gökhan gmnül saldırırdı sanırım kendisine.

not:bu ülkede hakemler her takımın hakkını yemiştir. her takım taraftarı bunu kabul etmek zorundadır.
fenerbahçe cidden iğrenç oynamış ve mağlubiyeti haketmiştir. ancak ilk başlardaki pozisyonlardan birini becerip atsaydık herşeyin bambaşka olacağı da bir gerçek.
maç 3-0 olunca beni amansızca arayan 5 olur 10 olur diyen aslında gruptan dahi çıkamayan bjk taraftarı arkadaşlarıma. antalya ya elenip bizde bu kupadan çok var diyen gs taraftarı arkadaşlarıma ve guiza 90+2 de atınca tüm telefonlarını kapatan biz bugün bursalıyız gibi imalı laflar eden tüm anti fbli arkadaşlara yaşattıkları gülücükler ve aldıkları kapaklar için teşekkür ederim. önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
evet bariz hataları vardı fbnin ne olursa olsun ciddiye almalılardı maçı. guiza golünden sonra futbolcular sevinirken gördüm maç 3-0 ken bilica nın kulağında walkmen dünya umurunda değil. ayıp ayıp fenerbahçede oynuyorsun.
edit tavsiye : maç bitmeden deli gibi aramayın fatura yazmasın size, ben maç bitince ararım sizi.
3-1 lik mağlubiyete sevinen ve bununla övünen fb li yazarları gördükçe elenme hüznünü hafifleten karşılaşmadır. bazılarına iddaalı gelebilir ancak gelecek bursasporundur ve iskelet kadronun üzerine her sezon yapılacak 1 - 2 takviye ile bursaspor şampiyonluk kovalayan, istanbul takımlarını sürklase eden bir takım olacaktır. guiza, bilica, vederson vb. milyon eurolar kaldırıp takımına zerre katkısı olmayan futbolcu müsveddelerini gördükçe canını dişine takan futbolcularımızın değerini çok daha iyi anlıyor, alınlarından öpüyor, hakkımızı sonuna kadar helal ettiğimizi belirtmek istiyorum.
cüneyt çakır denilen hakemin ince ince, kıyım kıyım bursa sporu doğradığı, önünü kestiği maçtır.öyle ki özellikle 70. dakika itibarı ile bursa sporun her hücumunu uyduruk fauller ile kasten kesen cüneyt çakır ziyadesiyle maçın önüne geçmiştir.
artık ilkokul 3 e giden cocukların bile bildiği bir gerçek olan selçuk-deniz ikili önlibero ile ancak halı sahada oynanır durumunu daum'un çok geç gördüğü maç olmuştur. ben tura sevinemedim açıkcası. dün gece bursada olmam sebebiyle ancak yazabiliyorum maç yorumunu ve maçtan sonra hiç güzel olaylar yaşamadık. bunun sebeblerinden birisi de fenerbahçenin erken bir gol bulup umutları yok edememesi oldu. bu da bursa seyircisini çok ümitlendirdi. yazık oldu bursaya böyle kepaze bir futbolu görmek için bursaya giden taraftara da yazık oldu neyse geçmiş olsun yarı final hayırlı olsun...
yazık oldu ertuğrul sağlam ve ekibine sonuna kadar haketmişlerdi yarı finali.
herşeyden önce geçen hafta maçı katleden hakem görülmez kaldırılır fener yendi diye hakeme bok atılır. yapmayalım böyle şeyler ucuz oluyor artık. Tamam Fener kötü oynamıştır Bursa da turu fener kadar haketemiştir ancak hakemlik durum yoktur bu maç için.
ikincisi 3-2 yenipte tur atlayamadık diyemi beleş team olduk yoksa taş atıp kolumuz yorulmadı 1 tane attık çıktık yarı finale diyemi onu kestiremiyorum.