bugün

championship yükselme playoffu yarı final ikinci maçıdır.

ligdeki iki maçı da kazanan blackpool, cumartesi günü ilk maçta da geleneği bozmayarak nottingham forest'ı 2-1 mağlup etmişti. bu akşam işleri kolay olmayacak. 21:45'te başlayacak maç futbol smart'tan naklen yayınlanacak.

futbolunu zerre beğenmediğim nottingham'ın bir halt edebileceğini düşünmüyorum. blackpool heyecan yapmazsa buradan bir beraberlik çıkarır. bu maçın galibinin finaldeki rakibini de yarın oynanacak cardiff city - leicester city maçı belirleyecek. leicester'da 1-0 kazanan cardiff finale çok yakın görünüyor ama belli olmaz tabi.
blackpool'un muhteşem oyunuyla 4-3 kazandığı ve nottingham forest'a okkalı bir "nah" çektiği maç.

7. dakikada earnshaw, baptiste'in hatasını değerlendirerek forest'ı 1-0 öne geçirdi. bir havalar, bir tripler... 56'da campbell skora eşitliği getirse de, 10 dakika sonra yine earnshaw takımını öne geçirdi. dobbie gol atınca, blackpool beraberliği yeniden yakalamış sayıldı 72. dakikada. 2-2'lik skor blackpool'a yetiyordu. campbell durur mu? yapıştırmış cevabı. dakikalar 76'yı gösterdiğinde forest taraftarı susuyordu. golün suskunluğunu üzerlerinden atamadan 3 dakika sonra yine aynı campbell'dan bir tane daha yediler.

normal süreyle son 11 dakikaya 4-2 geride giriyordu nottingham forest, 2-1 kaybettiği maçın rövanşında. blackpool finali, campbell hem finali hem hattrickini kutluyor, bir yandan "hem penaltı hem gol" diye bağırarak seviniyordu.

rezilliğe daha fazla dayanamayan adebola, 90+2'de maçı 7+'ya taşısa da, bu skor ne forest'a yetti, ne de bana. blackpool'un pislik yapacağından adım kadar emindim, aslanlarım benim. ama berabere kalmalarını bekliyordum, 0 oynamış idim. ama helal olsun koçlarım. sizin yüzünüzden 72 liradan oldum ama olsun, kazansaydım size verirdim amına koyayım. aslanlar gibi oynuyor bu blackpool be, heheyt.

nottingham forest 3-4 blackpool.

wembley'in ilk misafiri aslan blackpool. muhtemelen cardiff city ile fena dövüşecekler, hadi bakalım. keşke ikisi birden çıkabilse lan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar