bugün

yıllarca 1000 tl' nin altında maaş yok anonsu yaptılar.
şimdi öğreniyoruz ki 103.000 emekli 1000 tl' nin altında maaş alıyormuş.

yerel yönetim seçimleri yaklaşırken aynı anonsu yine yapıyorlar.
" yılbaşından sonra 1000 tl' nin altında emekli maaşı kalmayacak."

not: siz de nasıl bir vicdan var ya? 1000 tl ile geçim mi olur?
103 bin kişinin tamamı mevzu siyaset olmayınca bu durumdan isyan etmekte ancak konu siyasete gelince en az 83 bin tanesi ağız değiştirmekte ve ekonominin ne kaddar iyi olduğundan bahsetmektedir. herkes hak ettiğini yaşar.

yan yana çalışıyoruz lan yan yana. emekliler var hala çalışmak zorunda olan. her gün ağlıyorlar salya sümük 1400 lira maaş ile ne yapılır çalışmaya devam etmek zorundayız belimiz ağrıyor götümüz sızlıyor diye. ancak 3 dakika sonra konu siyasete gelince bizim ne vatan hainliğimiz kalıyor ne nankörlüğümüz. sebebi ise muhalif olmamız. asgari ücret artmalı diyorum kaynak nerede diyorlar. ülkede kriz var diyorum ne krizi dış güçlerin oyunu onlar diyorlar. millet aç diyorum yollar yapıldı köprüler var diyorlar. bu insanlara neyi nasıl anlatacaksın nelerine üzüleceksin ? suratlarına da söylediğim için rahatlıkla yazabiliyorum ; beter olsunlar.
iyi oluyor. akp ye oy verirsen böyle ezilirsin işte.
tabi lan bunlar akp'ye oy verdi ve ezilmeye başladı mesela ecevit zamanında hepsi 2500 lira alıyordu bir de o zamanın parasıyla yani düşünün artık. ne zaman akp geldi bunların maaşı 1000'in altına geldi.