bugün

Prof. Dr. Doğu Ergil in yeni kitabının adıdır. Haber Türk kitabı özetlemiş.
Gülen hakında tek satır okumadan akşama kadar CIA ajanı gibi iler geri konuşan sözlük cühelasının en azından zehmet edip bu özeti okumaları gerekmektedir.

http://haberturk.com/pole...thullah-gulen-ve-hareketi
okunması gerekn bir kitaptır. objektif bir esere benziyor.

yazara dikkat?!

Biyografi : Doğu Ergil

Doğu Ergil, 1940 yılında istanbul'da doğdu. Ankara Üniversiesi'nden 1966 yılında sosyoloji dalında lisans diploması, Oklahoma Üniversiesi'nden sosyoloji ve sosyal psikoloji dallarında master derecesi (1972) aldı. New York State Üniversitesi'nde (Binghlamton) sosyoloji, siyaset bilimi ve ekonomi politik dallarından oluşan disiplinler-arası alanda doktora yaptı (1975). Yurda döndükten sonra, bir dönem ODTÜ'de, 1976 Temmuz ayından itibaren de A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Siyasal Davranış kürsüsüne asistan olarak girdiği bu fakültede 1979 yılında Siyasal Davranış dalında doçent, 1989 yılında Sosyal Bilimler Profesörü oldu. Halen Siyasal Davranış Bilim Dalının Başkanı'dır. Siyasal Bilgiler Fakültesi yanında, TODAI Sevk ve idare Yüksek Okulu'nda (1980-84), ABD'nin John Hopkins Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Yüksek Okulu'nda (SAIS) (1985-86) ve ingiltere'nin London School of Economics and Political Science adlı öğretim kurumlarında konuk öğretim üyesi olarak bulundu. Doğu Ergil, 1990-1999 yılları arasında örgütlü suç ve uluslararası terörizm konularında çalışan tanınmış uluslararası araştırma kuruluşu Europe 2000'nin yönetim kurulu üyeliği, 1997-1999 yılları arasında Toplum Sorunlarını Araştırma Vakfı (TOSAV) Başkanlığı yaptı. Halen, Avrupa Güvenliği ve işbirliği Örgütü Uzmanlar Kurulu üyeliğini ve Toplum Sorunlarını Araştırma Merkezi Başkanlığı'nı yürütüyor. Doğu Ergil'in birkaç dile çevrilmiş 18 kitabı yanında, Türkiye'de ve yurtdışında yayımlanmış kitap bölümleri ve yüzlerce bilimsel makalesi var.

http://www.haber7.com/hab...lah-Gulen-ve-Hareketi.php