bugün

şu an içinde bulunduğum zorluk durumudur genelde üniversite öğrencilerinin para gelir gelmez elektrik, su, doğalgaz* kira, fotokopi, içki derken parayı bitirmesi ve henüz aybaşındayken cebinde 100 lira kalmasıdır bu parayla geçinmek zordur fakat bir şekilde aybaşı yine gelecektir.

(bkz: sözlük bana borç bul lan allahsız)

3 yıl sonra gelen edit:ulan allahsızlar 3 yıl olmuş ben bu başlığı açalı şimdi tabi yetmez, tabi o zamanlar da rahatça yetmiyordu ama yine de 3 sene önce bursa'da ben o parayla ay sonunu getirmiştim, şimdi olmuş enflasyon oranı ebesinin amı tabiki yetmez.

special note: beni enflasyon oranlarıyla haksız çıkarmadığın için teşekkürler akp. yi bizi bi üç sene daha oo yeahh.
(bkz: sahilde bira şişesi toplamak)
fotokopi parasını çıkarırsanız rahat rahat geçinir. çünkü o fotokopi paraları varya o paralar...*
cemaat evine bir kişi daha yazın...
(bkz: bitkisel hayat)
aynen yazıyorum taktiği. marketten domates salatalık krem peynir ve beyaz peynir alınacak. her sabah da ekmek. sandviç yapılıp yenecek. akşam da hazır çorba. para artıyor bile. ama emin olun yemekten tiksiniyorsunuz.
4.3 liradan 129 lira sigara parası dersek, ı ıhh bize uymayan sırlardır onlar.
su içerek mesela. hatta suyu bile gidip camii'den falan alıp gelirsin. arada bir de ekmek alırsın. öbür aya devrede devrede yaşayıp gidersin, birikim bile yaparsın anasını satim.
öl sen yaşama.
(bkz: bim)
(bkz: öğrencilik)

(bkz: sırlar dünyası)*
2 paket minecan,bir adet derin kova,tikveşli marka yoğurt folyosu,2.5 litre kola,fantezi yapıp 3 litrelik alaturkalardan da alabilirsiniz.
son olarak evde 1 ay kalkmıycak rahat bir puf.*
zaten ölüsün, yatır iddaaya gitsin.
(bkz: yok öyle bir şey)
yeme ya da yiyorsan s.çma.
içme ya da içiyorsan i$eme.
sigarayı bırak ya da otlakçılığın tüm püf noktalarını öğren.
tavuk döner ayran 1 tl.
sabah öğlen akşam olmak üzere bu kombinasyonla beslenerek 30 günlük bir ayda 10 tl biriktirebilmeyi sağlayan sırdır.

-abi ayran yerine kola olsa? gibi bir öneriyle farklı tatlar bile deniyebilirsiniz.
günde 3,33333... lira harcayarak geçinmektir.
(bkz: senin çocuğunda işssiz kalsın canım)
ahtapot paul e güvenip bütün parayı iddaa da basmaktır. *
köprü altına falan git işe başla
türkiye şartlarında yapılması en zor olandır. ama şöyle bi bakınca azimli insan bunuda ne yapar ne eder çözer.
tecili bozdur askere git, ayda 100 lira ile kralsın.
öğrencinin başucu kitabının sayfalarını süsleyen sırlardır.
mesela okula imkanların el verdiği ölçüde yürüyerek gidilebilir.
mesela günde 2 aktarma yapıp okula gidiyorsanız bir vesaite indirin ve aradaki mesefeyi yürüyün.
tek arabayla gidiyorsanız zaten ev okula yakın demektir kesinlikle yürüyün.
yok çok uzak yapamam diyorsanız okula gitmeyin.
o zaman nolur?
kalırsın
sonra?
pılını pırtını toplar babanın evine gidersin, e orda paşalar gibi bakar annen sana zaten.
yani işin sırrı yürüyün.*
ayrıca bakınız;
(bkz: istanbul trafiği)
(bkz: ulaşım zamları)
(bkz: aylık akbil dolum fiyatı)
(bkz: öğrenci pasosu)
(bkz: otobüste yer isteyen teyze)
.
.
(bkz: makarna) (bkz: le cola) (bkz: ekmek)
50 lira ahmetten, 75 hasandan, 60'da hüseyinden borç alırsak bu işi halletmiş oluruz. Kolay gelsin.