bugün

saat 16:00'da başlayacak ve trt'den naklen yayınlanacak ptt 1. lig müsabakası.

maçın favorisi devletin imkanlarını, hakemleri, federasyonu ve basını arkasına almış çaykur rizespor. ancak gene de gönlümüz göztepe'den yana...
rizenin arkasında kimler varmışda görememişiz ,

ulan adama sorarlar bu saydıklarının bilmem kaç senedir nerdeydi , hadi kaç senesini geçtim daha geçen sene 4 lü finalde nerdeydi?

maça gelirsek rizespor favoridir ve kazanmasıda gayet normal sonuç olur.
(bkz: 18 kasım 2012 çaykur rizespor karşıyaka maçı)
herve tum'un bile defansa geldiği maçtır. bu günleri de gördük ya.
1-0 devam etmektedir. gol eren albayrak.

ekleme editi: şaka maka korkunç bir hakem faciasının yaşandığı bir maç olmuştur.
beklendiği üzere hakemin göztepe'yi dilim dilim doğradığı maç olmuştur...

o değil de tribünde ana avrat koro halinde izmirlilere küfreden yavşakların zoru ne onu anlamak mümkün değil...

şu adamlara trilyonlar döküp stat inşa ediyorlar, devlet kesesinden takım kuruyorlar daha da yetmiyor...
devlet eliyle şike yapılan bir maç daha...
gerçek bir çaykur rizespor taraftarı acaba şu galibiyete sevinebildi mi ?

mustafa öğretmenoğlu denilen karakter yoksunu herifin altın tepsi de hediyesidir bu maç rizespor'a. bu sezon bu zavallı adamın 3. göztepe maçı katledişidir. denizlispor ve ankaragücü maçları benim hatırladığım maçlar.

maç 2-1 giderken göztepe'nin tam ceza sahası çaprazından frikiğini vermedi aynı pozisyonun devamında yani bu olaydan 15 saniye sonra ortasahada rakibi durduran göztepe'li oyuncuya kırmızı kart verdi, dakika 60tı.

aynı pozisyondan 2 dakika sonra göztepe teknik direktörünü tribüne gönderdi ve yine 2 dakika sonra yaklaşık 65. dakika da bir kırmızı kart daha çıkardı bir de penaltı verdi ve netice de skor 3-1 göztepe'de 9 kişi ve teknik direktörsüz kaldı. sonra 90 da 4-1 oldu ve ben kapattım, en son 7 sarı kart 2 kırmızı kart vardı, belki artmıştır.

yani kısaca ben bir çaykur rizesporlunun bu maçtaki galibiyete sevindiğini sanmıyorum, sevinenlerde karaktersizdir. o zavallı mustafa öğretmenoğlu'nun da annesine, karısına, kız kardeşine ve kız çocuklarına selam ederim, umarım bunu okuyordur.
bu sene rize'de hakem rezaletiyle biten kaçıncı maç sayısını unuttuk...

kayseri erciyesspor ve karşıyaka maçları ilk akla gelenler. göztepe de aynı tezgaha geldi... daha önce mafyayı aracı koyarak şike yaptığı kanıtlanan bu takım şimdi sırtını başbakanceğizine yaslayarak işi götürüyor...
şike yapılacak olsa zaten kazanabileceğiniz bir maçta değil şansinizin daha az olduğu maçlari tercih edersiniz.kaldi ki o devir kapandı ve ben artık bu tip şike teşvik hakem ayarlama gibi durumlarin olamayacağini düşünenlerdenim.

fakat hakem kötü bir yönetim göstermiştir buna diyeceğim birşey yok.
rizespor' un göztepe ile beraber sözlükteki bir elemanı da fena hoplattığı maçtır. devlet imkanları nedir falan açıklansa da bilsek. ayrıca rizespor o kadar taşşaklıysa sezonun ilk yarısındaki rezalet nedir? ayrıca göztepe' ye koyan koyanayken neden şikeye ihtiyaç duyalım ki?

edit: o yavşak diyen dillerini yerim senin. zikimin vurma kolu afedersin.
sahada oynanan oyunun sujesi olan edavattan bile yuvarlak taraftarları olan takımın hakem marifitiyle galip geldiği maç...

bu taraftarlara biraz delikanlı olun diyecem ama onları da zor durumda bırakmak istemiyorum... cemil ipekçi'den normale evrilmek de zor.

havasından suyundan herhalde...

kol demişken sıkı tut bırakma sakın...
karşıyaka' nın, altay' ın metresi göztepe' ye ve onun taraftarına boruyu döşediğimiz maç. yağlayın acısı geçer belki.