bugün

herhangi bir yerde bahsi geçtiği zaman, 10 yıl öncesi olarak 90ları hatırlama sendromudur.

laan olm ne ara geçti gitti lan? tamam ben de yaşlı bi adam sayılmam ama 10 yıl önce dendiği anda aklıma direk 90'lı yıllar geliyo.

10 yıl öncesi 2003.

2003 ne lan? 2003 araba denildiği zaman yeni bişeymiş gibi geliyo. o derece. 10 yıl olmuş resmen. vay amınaki. zaman geçip gidiyor.

tehlikenin farkında mısınız?
özellikle 85-95 arası doğan insanlarda çok görülür. sahi hangi ara geçti o kadar yıl?
(bkz: ibretlik tespit)
(bkz: 10 sene öncesini 90 lar zannetmek)
hayata dair hiç bi boka yaramayan, önemsizmi önemsiz onlarca ufak detaydan biri. ama bunlara böyle sözlükte rastlayınca yine de insana bi gülümseme geliyor, harbi lan diyor, demekki bitek bana öyle gelmiyormuş diyor. internetteki vaktimin çoğunu sözlükte geçirmemin sebebi de bu.
vay be ne ara geçti bu kadar yıl düşüncesini akıllara getirir. 10 yıl deyince 90 ların başı gelir aklıma hala.
Aynı sendromu bizim arabanın modelinin yüksek olduğunu sanarken , 2004 model arabanın aslında 9 yaşında olduğunu farkettiğimde uğradığım düşkırıklığı .
90'larda çocuk olanlar için geçerli durum. 2000'li yıllar deyince de yılbaşı gecesini hatırlıyorum mesela.
milenium olayı vardı hatta. hülya avşarın programını izliyorduk ailecek. niye ayrıntıya girdiysem.
mahallede top oynamak şimdi her yer beton yığını.
2000'lilerin liseye başlaması gerçeği kadar acıtan durum.
(bkz: yaşlanmak)