bugün

maçtan önce messi hakkında yalapsalap* konuşan madridli garay'a kapak olmuş olan maçtır. *
messi-ronaldo eşleşmesinde bir kez daha lionel messi'nin galip çıktığı maç.

daha önce ronaldo, manchester forması giyerken şampiyonlar ligi finalinde karşılaştılar, messi golünü attı ve barcelona kazandı. ardından bu sezon oynanan ilk maçta yine barcelona kazandı. şimdi yine bir messi-ronaldo çekişmesi ve yine messi golünü attı, barcelona kazandı.
barcelona kötü, messi abartılıyor, xavi adam değil diyen çakma hıncal uluçları bahane komasına sokan maçlardan biri. nasıl kötüleyeceklerini bilemez hale geldiler barca nefret edicileri. en çok hoşuma giden budur.
ben dediydim* #7769505
(bkz: barcelona bunu hep yapıyor)
Takım oyunu oynayan Barça'nın kazandığı maçtır.
pazarı, pazartesiye bağlayan gece saat 01:15'de ntv spor'da tekrarı yayınlanacaktır. http://www.youtube.com/watch?v=jl-X_0jsd4Y adresinden maçın golleri arap spikerin anlatımıyla izlenebilir.
bülent timurlenk'in maç hakkındaki yorumu için: http://acetobalsamico.blo...madrid-0-barcelona-2.html
barça'nın parçalaya parçalaya aldığı maçtır. süper lig maçlarından sonra izlendiği için, türk liginin ne kötü durumda olduğunu daha açık göstermiştir. bugün 2 derbi var deniyordu ama asıl derbi real-barcelona olduğu anlaşıldı bir kez daha.
real madrid'i maliyetlerine 0 dolar harcadıkları 3 oyuncu olan messi, xavi ve pedro ile yıktıkları maçtır.
ben real madrid'i tutuyordum kazanmadı. ne hikmetse benim tuttuğum takımlar(galatasaray) kaleciyle karşı karşıya bile gol atamazken rakipler bulduğu ilk pozisyonu gol yapıyor. sanırım sorun bende. birde evet kabul ediyorum şu anda dünyanın kulüpler düzeyinde en "yararlı" futbolcusu messi. evet pcde felan herifle gol atmakta kolay ve zevkli ama adam dünyanın malesef en iyi oyuncusu değil (bana göre). izlerken zevk mevk almıyorum arkadaş. ronaldinho'dan hayvani zevk alıyorum brezilyalı ronaldo'dan alıyorum zidane'dan fetiş dercesinde zevk alıyordum ama messi zevk vermiyor bana. he birde evet barcelona son 20 yılın en iyi takım 11 leri yapılsa ilk üçe dörde girer ama uzak ara ilki olması hala zor. zidane'li ronaldo'lu figo'lu beckham'lı r. carlos'lu real madrid bu takımdan daha iyiydi ayrıca yorke ne cole ikilisinin oynadığı ve her kupayı alan m .unt 'ta bu barcelona'dan iyiydi.
viva barça ! yıllardır futbol izlerim,oynarım,yorumlarım. bu denli mukemmel bi takım hiç gormedim,dahada gorurmuyuz bilemem. messi'ye de değinirsek fena olmaz.bence yıllardır kıyaslanan maradona-pele ikilisine 3. olarak gelmiştir kendisi.hoşgeldin messi kardaş diyoruz ve hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

bravo çocuğa.
barcelona' nın en iyi olduğunu bir kez daha görmemizi sağlayan maçtır. ayrıca benim ve birçok kişinin düştüğü bir hatayı da farketmemize neden oldu. son zamanlarda herkes barça' yı messi' den ibaretmiş gibi görmeye ve yapılacak maçlarıda bu şekilde karşılaştırmaya başlamıştı.** ancak bugün gördüğümüz üzere bu takımın her oyuncusu ayrı önem taşıyor. messi yine harika bir gol attı ama golün olmasını sağlayan o muhteşem pası atan xavi muhteşem zekasını ve yeteneğini gösterdi. benim hiç inanmadığım pedro 20 metre top sürerek harika bir vuruşla casillas' ı avladı. puyol' a söyleyebileceğim hiçbir şey yok zaten o dünyanın en iyisi. valdes oynaya oynaya öğrendi kaleciliği. alves, toure ve diğerleri hepsi gösterdi bize bu takımdaki önemlerini. ayrıca bir şey daha gördük ki barcelona artık bazı şeyleri aşmış karşısında en büyük rakipleri varken bile hiç kasmadan çok rahat bir şekilde oynuyorlar oyunlarını. saygı duymak ve tebrik etmekten başka yapabileceğimiz tek şey maçlarını izleyip gerçek futbolun tadına doymak.*
maç sonucu itibariyle; barcelona için öylesine bir maç olmuştur. real madrid li oyunculardan sergio ramos un ağzından köpükler çıkartma seviyesine ulaştığı maçtır. ronaldo da halı saha maçlarında oynayanlardan, zor ayırt edilecek bir duruma düşmüştür.
barcelona'nın yürüye yürüye kazandığı maç olmuştur. 4 attıkları arsenal maçında bile daha fazla zorlanmışlardı buna eminim.
ronaldo nun kendini tutamayıp messi ye tekme tokat gireceğini düşündüğüm fakat sinirlerine hakim olmayı öğrenmesiyle bunu yapmadığı karşılaşma olmuştur.
ronaldo nun ebediyen ikinciliğinin tasdiklendiği maç olmuştur.
(#7769338) 120 TL kazandıran maçtır. *
iddaa da tek mac oynayıp 20 tl basıp 2/2 (i.y/m.s) 85 tl kazandıgım mactır.
80. dakikadan sonra sahayı terkeden birkaç * real madrid taraftarının kameralara takıldığı karşılaşma idi. messi'nin suratını top niyetine çığnayan ramos'u da şiddetle kınadık ayrıca.
tekrar tekrar allah'a inanmamı sağlayan maçtır.
bir xavi'ye bakıyorum bir messi'ye, yok arkadaş Allah'tan başkası yaratamaz bunları. gel de iman etme. **
Xavi'nin şu anda yeryüzünde futbol oynayan en iyi oyun kurucu olduğunu gösteren maçtır.
(bkz: xavi hernandez/#7774674)

Aynı zamanda Ronaldo'nun her nesilden çıkabilecek, bir dönem parlayıp maradona gibi futbolcularla kıyaslandıktan sonra "yıldız futbolcu" lakabıyla anılmaya devam eden futbolculardan olduğunu*** bizlere kanıtlayan maçtır.

bu maçtan sonra hâlâ Ronaldo ve Messi gibi birbirinden farklı oyun stilleri olan ve biri birinden çok daha büyük işler başaran iki futbolcuyu kıyaslayanlar olur mu bilinmez.
barcelona lig tarihinde ilk kez 4 maç üst üste real madridi yendi. geçen seneki maç 2-6 bitmişti. florentino perez transfere 300 milyon euro harcayınca fark biraz kapandı. Seneye transfere bir 300 milyon euro daha harcarlarsa sanırım maç berabere bitecek.
madrid'in fener'e inanilmaz benzedigini gosteren mac da olmustur transfer bakimindan. super kadro kuruyorlar ne digu belirsiz pellegrini'yi getiriyolar. getirsene olm mourinho veya wenger tadinda birini. veya boktan takimin basian super teknik direktor de getirebiliyorlar.

not: bunyodkor'u tutuyorum
deli bir madrid taraftarı olarak söylüyorum, (tek tesellimiz olarak) ilk yarı boyunca marcelo'nun dani alves'i rezil ettiği maçtır. sonra da messi marcelo'yu, xavi van der vaart'ı, pedro casillas'ı, sonra hepsi casillas'ı...

yeeeeteeeer floreeentiiiin perez yeeeteeeer.
bu arada maçın 48.dakikasında filan real madridli bir taraftarın messi'ye yaptığı el hareketide maçta göze çarpanlardandı. komik bir görüntü idi. * real madridli taraftar epey bir kendinden geçmiş gözüküyordu.