bugün

çok doğru harekettir. zamanında her benzin zammına halk sert tepkiler verseydi belki bugün bu halde olmazdık.

dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz lan gerizekalı, sen daha vereyim 10 kuruş sussunlar derdindesin.
poposuna şaplağı yemeyi o kadar alışmış ki poposu uyuştuğundan bişey hissedemeyen insan güruhunun beyanı.
10 kuruşluk beyinleriyle toplama işlemini yapamayan kesimin, biriken o 10, 20 kuruşların kaç para ettiğini hesaplayamamasını kaldıramayan kimselerin, kurunun yanında yaşın da yanmasına ettiği isyandır.

aksini savunmak kendini bilmezliktir, petrol kralından çok kralcılıktır.
dünyanın (evet, dünyanın) en pahalı benzinini kullandığını bilmeyen maldonado yorumu.
10 kuruş olaydı iyiydi denilesi hede hödö.

ula millet götüne giren şemsiyeyi hissetmiyor. gerçek hayatta sikseler haberleri olmayacak demek ki!
Çok eskiden bir depo benzin 100 liraya dolar iken, 55 litre depo hacmi olan bir arabanın deposu 288 liraya doluyor. Peki buraya nasıl mı gelindi şu şekilde;

benzine 4 kuruş zam, 5 kuruş zam, 10 kuruş zam, 20 kuruş zam.... bunların hepsini koy üst üste 1 litre benzin bak bakalım ne kadara geldi.

Yazar hala 10 kuruş vereyim derdinde senin 10 kuruş değil 188 lira vermen lazım, ver bakalım nasıl veriyorsun.
+ benzine yapılan son zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

- volla bönzin zommı beni ötkilemedi. zomdan once de 50 lüralık bönzin olıyordum, şümdü de 50 lüralık bönzin olıyorum.
bilinçli harekettir. damlaya damlaya göl oluyor. bugün 10 kuruş zam gelir susarsın. yarın 5 kuruş zam gelir ona da susarsın ama bir bakmışsın ki benzin baya pahalı olmuş.
2001 yılından bu yana sadece 10 kuruşluk zam olduğu için haksız olan yaygaradır. 2001 yılında benzin 4.97'ydi. el insaf arkadaşlar...

edit: arkadaşlar ankara incek'te oturuyorum. ted kolejinin yanında, yani dağın başında. merkeze inmem için ya taksi çağırıp otobüs durağına gitmem gerekli yada arabayla gitmem gerekli. kimse bana toplu taşıma aracı kullansana dangalak tarzı şeyler söylemesin. ha pardon yürüyerek 20 km gitmeyi unutmuşum bir de onu deneyeyim.
arabası olmayıp sırf hükümeti eleştircem diyenlerin yaptığı iştir. zaten okula otobüsle gidiyorsun neye ağlıyorsun dangalak?
haklı olarak yapılan eylemdir.

2002--- 1,62
2003--- 1,8
2004--- 2,29
2005--- 2,57
2006--- 2,75
2007--- 3,06
2008--- 2,78
2009--- 3,38
2010--- 3,87
2011--- 4,29
2012--- 4,57
2013--- 5

aqp geldiğinden beri yıllık ortalama benzin fiyatları...

yılda 10 kere 5 kuruş on kuruş diye zam yapınca olayın nereye geldiğini daha iyi görülmesi açısında hani.
devletin hareketinin doğru sonuca ulaştığını gösteren kişinin beyanıdır. "ufak zamlar, halkı kışkırtmaz" der onlar ve zam yaparlar. sonra böyle dangalaklar da çıkıp ne olmuş der. sorsan akbilini dolduracak parası yoktur cebinde burada ahkam keser ya bu tipler birde.
Olması gerekendir. Hükümet gelsin istediği gibi soysun milleti bizde susalım. Süpermiş.
Vereyim 10 kuruşu Ziktirin gidin.
arabası olmayıp da hükümeti eleştirmek için hede hödö yapılıyo diyen dalyarakları ortaya çıkaran hadisedir... arabası olmayanları yıllardır dbule yol yapıyoruz diye sevindiren hükümete alkış tutarlar ama aynı zamanda..

-avhuuu duble yoool
+araban var mı?
-avhuuu yok.
+spartaaans what is your profession?
-avhuuu avhuuu.

te amuğa goyum.
sözlükteki tüm yazarların kendi gibi çocuk olduğunu düşünürken ve kendi zihniyetine inememelerini, onun zihniyetine çıkamamak sanırken aslında vur ağzına al lokmayı davranışların bu kimselere nasıl işlemediğini, sorgulayan ve eleştiren bu kesimi bir türlü anlayamayan bir takım zihinsel ergenlerin bu başkaldırının neden ortaya çıktığını anlayamamasına sebep olmuş yaygaradır.

bu tanım bikaç kere okunmalıdır, zira sebepleri kendi düşünüp anlayamayan ve henüz birey olamamış bireyimsilerin ilk 1 - 2 okuyuşta anlayıp hazmedebileceği bilgiler içermemektedir.
arabasi olmayan isyan edemez diye bisey mi var ? senin yedigin ekmegin ictigin suyun kapina kadar gelmesi de kullanilan yakit, dogudan batiya veya batidan doguya gelen urunlerin kullanildigi tasitin yakiti, bindigin belediye otobusu veya taksi dolmus, veya sehirlerarasi otobuslerin yakiti, ciftcinin tarlasini bicerken traktorunde yaktigi yakit nitrojen mi e be beynini siktigim ?

kullandigin herseyde kârı azaltan hersey, ki benzin mazot zammi ulasim maliyetini arttirir, gotumuze ekstra zamlar olarak doner.
koyunların sesını cıkaramayacagı zamdır 10tl yapsınlar bır tane de koyun cıkıp ya yeter demez nıye cunku aklı yok adamın beynı calısmıyor, dusunemıyor o onkurusluk zamın sadece araba kullananları etkıleyecegını unu tasıyan tasımacının, cocugu okula goturen servıscının, toplu tasımanın etkılenecegı hesap edemeyen adamdır. o unu tasıyan adam zarar etmemek ıcın ekmege zam yapmayacakmı bunu baglayamayan adamdır. fabrıkaya ıscı goturen servısın etkılenmeyecegı, hergun sehrın bır ucundan bır ucuna ıse, okula gıden adamın etkılenmyecegını zannedıyor.
hala vereyim on kuruşunuzu ziktirin diyen andavalları hortlatan eylem... be angutlar. 1 litre mi alınıyor bu benzin he? 40 litrelik depoda 4 tl gazla ödenecek. bir hafta anca gider ki gitmez ama gitsin hadi.
52x4=208 ytl.

iş bankası:
4520 4528963

bekliyorum.
kışkırtıcılığa gerek yok.

giren bize giriyor...

10 kuruş 10 kuruş kaç lira girdi göte belli değil.
10 kurus bile olsa fazladan milyonlarca lira somuruyo bu devlet. 10 kurus dedigin 40 litreye fazladan 4 lira vermek demek. 75-80 milyon nufusa sahip bir ulke icin yuksek bir zam.
1 litre benzinle istanbuldan ankara,izmir,antalya,samsun gibi büyük şehirlere gidebileceğini falan sanan bir kekonun sitem ettiği durum lan o 10 kuruş deposuna göre kaçla çarpılıyor senin haberin var mı?başlarda ben de savunuyordum benzin zamlarını benzine yapmayacakta buğdaya mı yapacak diyordum ama bu işin ciddi anlamda boku çıktı bari toplu taşıma ucuz olsa yine birşey demeyeceğim ordan da çatır çatır geçiriyorlar arabadan daha pahalıya geliyor.
Trollük yaparak Akp yönetimine ve onun zamlarına karşı çıkanları tespit etmek isteyen andaval söylemi.
insanların sadece 10 kuruşa tepki gösterdiğini düşünmek ilginç körü körüne bağlı olmak dedikleri şey bu olsa gerek iktidar ne yaparsa helaldir.
devletin halkını kuruş kuruş dolandırmasına verilen tepkidir.
Ulan! hiç bir siyasetçi de demiyor ki, "evet sevgili vatandaşlarım! sınırları petrol kokan ülkemizde, dünyanın en pahalı benzinini, mazotunu kullanıyor olmamızda bir mantık hatası var. biz bu fiyatları indirmesini de iyi biliriz..."

Ama yok. evet biz dünyanın refah seviyesi en yüksek iskandinav ülkelerinden daha pahalı akaryakıtı kullandıracak kadar akıllı yönetilen ülkeyiz.

bunların hepsi geziciler yüzünden. şu dış güçler yok mu ya, ah o dış güçler...