bugün

Bana göre de çok para değil ama daha kötüleri düşündükçe hiç ses çıkarası gelmiyor insanın.

Para dediğin nedir. Allah sağlıklı ömürler versin.
Doğru bir sanılgıdır.
Yaziklar olsun sana şeklinde öfkelendirir.

10 bin liram olsun 50 milyar borcum olsun amk.
(bkz: Ybsg)
paranın nasıl bir zıkım olduğunu bir kez daha ispatlamış önerme.

evet çok para değildir. asgari ücretin 1300 tl olduğu ülkede, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1480 tl olarak açıklanmışken hem de...

evet çok para değildir. altınızda en kötü bi bmw 5 serisi varken, aylık yakıt masrafınız hesaplandığında çok değildir. bazılarına yetmez bile...

evet çok değildir. 2,5 kişilik ailemi o paranın yaklaşık 3 de birlik kısmıyla mutlu bir şekilde geçindirdiğimi düşündüğümde, bu parayı kazanmaya başladığımı hayal ederken; kızımın eğitimi için planlarımı hayal ederken bana da çok değildir.

evet çok değildir. ankarada bir vakıf üniversitesinin içerisindeki kafelerde 1 kap çikolatalı bilmem neyin fiyatı 400 tl olunca çok değildir.

gözlük satmak için uğraşıyorum akşama kadar. ekmek paramı buradan kazanıyorum. mağaza vitrininde 7,500 tl fiyatı olan ürün de mevcut, sgk reçetesine fark almadan yaptığımız gözlük de. reçete bedelinin üzerine 20 tl fark istemeye çekindiğimiz insanları ve vitrindeki 7,500 liralık gözlüğü sattığımız insanları 15 dakika arayla görünce tekrar söylüyorum. çok değil.

haram nedir helal nedir emek nedir unutmaya yüz tutmuş halkımı düşündükçe diyorum çok değil.

ülkenin eski diyanet işleri başkanı "faiz haram değil" diye açıklama yapınca karar veriyorum çok değil.

osmanlı devletinde "ekmek askısı" diye bir olgu vardı. şimdi ekmek çalan çocukları 10 yıl hapse mahkum ediyoruz. bunları düşününce çok değil. gerçekten...
üniversite'de aylık gideri 7 bin lira olan biri için az paradır ama varoşları şekilden şekle sokar açık ve net.
sağol ahbap sayende iyiki aylık 7000 lira gideri olan bir değişik değilim diyebildim.
mutlu ediyorsa neden olmasın?
varsın sansın ne var ?
ben her ay ihracattan onbinlerce dolar ve ayro kaldırıyorum da noluyor?
Eee motorun ihtiyacı çok olur tabi.
Bi sittirin gidin dedirten yanılgı..

10 bin az para filan değil lan, kim diyor olm bunu, Norveçte filan mı yaşıyorsunuz ? Tokyo'da mi sabahliyorsunuz ? Günümüz şartlarında 10 bin TL maaşla 4 kişilik ev gecindirir, rahat edersin, etten, eğlenceden eksik kalmazsın lan. Karın çalışmasa, iki de çocuğun olsa gene rahat edersin.

Adam 2500 eurocuk diyor. Tamam da sen Türkiye'de kazandığın parayla Los angeles'e gidersen elbet az olur. Ona bakılırsa 10 bin TL, 90 bin grivna, 120 bin baht ediyor. Yani Tayland, ve Ukrayna'da bu parayla aristokrat olursunuz anasını satam.

10 bin TL az para filan değil. Adamı kimseye muhtaç etmez, zevkten eğlenceden mahrum da bırakmaz.

Şimdi 10 bin verseler size, 15 bin istersiniz, 15 bin verseler 20 bin istersiniz. Bu kafayla mutlu filan olamazsınız amk.

O beklentiyi bir download canım.