bugün

2008 1 mayıs'ında acil servise gaz bombası atan polis kadar eleştirilmesi, lanetlenmesi gereken orospu çocuğu. allah'tan cemaat o an gazı alıp bu teröristlere saldırmadı. evet acil servisin kapısı ile cuma vakti bir cami arasında bir fark yoktur hatta cami daha kalabalıktır.
aynı haberleri izleyen biri olarak gördüğüm, öğrendiğim, duyduğum, okuduğum şudur ki; camiye gaz bombası falan atılmamış. caminin yanında gösteri yapan eylemcileri dağıtmak isteyen polisin attığı gaz bombası doğal olarak camiinin yanına düşmüş. gaz bombasına işyerinde maruz kalan biri olarak çok rahat söyleyebilirim ki, yerin iki kat altındaki bodruma bile gider bu gaz. yani camiye bomba atıldığı falan yok, birkaç dikkatsiz izleyicinin kendinden ve olaylardan bihaber bir şekilde ortaya attığı bir sözde tespittir. bilip bilmeden gerizekalı falan, ayıp oluyor. kendimizi küçük düşürmeyelim.
sivs olaylarına benzer tahriktir, ecelim geldi mesajı veren ittir ama, memleket düşmanı oldugu için, sivas olaylarında ki provakasyon milletin aklındadır, itin ömrü uzamıstır.
geçtiğimiz sene hastaneye gaz bombası atan gerizekalıdır.
star tv nin haberi muhteşem anlatış şekli var işin içinde.

az önce ben de izledim bu haberi. gaz bombasının kasıtlı olarak atıldığını ifade ettiler. gündüz saatlerinde haberlerde dinlerken, başka kanallarda, polisin göstericilere gaz bombası attığını ve gaz bombasının camideki insanları rahatsız ettiği ve insanların ibadet edemediğini söylüyorlardı.

basın anlayışı denen şeye bayılıyorum.

edüt: haberi duyduğumda 'oğlum o saatte bomba atılır mı' diye düşünmüştüm.
bunu solcuların yaptığını düşünmek eblehliktir.
bir solcu bir mayısta bunu neden yapsın ki?
ayrıca sabahtan beri bu tür haberler çıkıyor bu eylemleri gerçekleştiren sözde solculardan hiçbiri neden yakalanmıyor.

bu tıpkı mersinde bir gösteri sırasında şahin marka beyaz bir arabayı polislerin üzerine süren bir polisi ezme aşamasına gelen arabanın nerdeyse kaplumbağaları kıskandıracak yavaşlıkta olay yerinden uzaklaşabilmesine benziyor. söz konusu eylemlerin neden yapıldığını anlamak için sabahlara kadar düşünmeye gerek yoktur.
Haberleri izleyen biri olarak söyleyebilirim ki camiye falan atıldığı yoktur,nasıl bu şekilde anlaşıldı hayretler içindeyim.
bu gerizekalı solcu filan değildir, işçi - emekçi filan hiç değildir. 1 mayısı terörist eylemlerini yapmak için bekleyen uğur dündar'ın deyimiyle marjinal grupların üyesi bir piçtir. camiden namazı bozup çıkan cemaati görmüş olarak bunu yapan onun bunun çocuğunu savunmaya yeltenenler olduğunu da görüp bunlarla aynı havayı soluduğum için yaşamaktan tiksindim şuan. *
kimse camiye bomba falan atmadı. ortada bir kasıt yok. talihsiz bir kaza o kadar.

polis sokağa gaz bombası sıkıyor, bombanadn korunmaya çalışan eylemciler tekme atıyor.
bomba apartman altındaki mescidin yola hem zemin olan havalandırma camından mescidin içine içine giriyor.

asıl geri zekalılık şu efendim:
doğan medya grubunun polis camiye bomba attı haberini copy paste yapıp oradan polise küfür etme fırsatı aramak, gerizekalılığın dik alasıdır.
"haberlerden carttan curttan gördüğüm kadarıyla camiye filan atıldığı yoktur efenim" bak bak, camiden koşarak çıkan amcam ağzına gözüne neden limon sürdü sevap diye mi?

edit: tanımı da yapalım tam olsun; eylemci-gösterici sanılan terörist.
(bkz: beceriksiz türk polisi)