bugün

Boş laflardır.

Sussa, hiç konuşmasa memleketin çok daha hayrına olur. Geçen gün merkez bankasını batıran damadını övecek oldu, döviz anında zıpladı.

Ya bir sus, bir konuşma, bıkmadın mı şunca yıldır boş boş konuşmaktan?

Hadi o bıkmadı, ya yandaşları bıkmadı mı? Yahu Türkiye'yi GSMH sıralamasında 21.liğe düşürdü, daha geçen gün 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağımızı söylüyordu! 2 yılda 11 sıra yukarı sıçrayacakmışız!

Sarayında otura otura artık halkla, gerçeklerle bağını kopardığını, hayaller alemine daldığını anlayamıyor musunuz?

Naci ağbal ve tayfası, kefenlerini boyunlarına sarıp, merkez bankasında döviz kalmadığını söyleyemeye cesaret edene kadar, ne olup bittiğinden bile haberi yoktu. Sanıyordu ki damat sözünü dinleyip, faizleri düşük tuttukça işler yolunda gidiyordu.

Olayın bu noktaya nasıl geldiğini hala anlayabilmiş değil. Hala "ben faizler düşürülürse enflasyon düşer diyorum ama arkadaşlar dinlemiyor" diye söyleniyor! O zaman damadı kovmasaydın. Tam olarak dediğini yapıyordu. Kaldı ki ısrar etsen "arkadaşlar" da senin dediğini yapmak zorunda tabi ki.

Yandaşlar bu kişinin vaziyeti eskiden de iyi değildi ama bu kadar da kötü değildi. her başarısızlığını alkışlaya alkışlaya siz bu hale getirdiniz. Vebali boynunuza..
görsel
covit 19 risk haritası...
Açıklamalardan 2 şeyi anladım.

1- Akp sayesinde Almanya, ABD, isviçre vs ülkelerin refah seviyesini geçmişiz. (Keşke biz de Türkiye’de yaşasak. Kim getirdi bizi istanbul’a? Kimse ortaya çıksın.)

2- haritadaki çok yüksek riskli kategorisinde yer alan kırmızı iller haricindeki şehirlerde cafe, restorant vb yerler %50 kapasiteyle müşteri alımına başlayacakmış.
Resmen istanbul için sela verildi.
Kafam allak bullak oldu.
Uzun adamın boş açıklamalarıdır..

Yine saçmalamıştır kesin.. Şu adamı 5 dk dinlemeye dayanamıyorum, çomarları nasıl dayanıyor hayret.. Cehape, fetö, ekonomi şahlanıyor falan demiştir. Bozuk plak gibi hep aynı şeyleri tekrarlıyor çünkü..

Televizyon izlememe sebebimsin, uzun adam.. Tv izlemiyorum.. Reise para kazandırmıyorum.. Siz de deneyin.. Alamasın yeni mercedesini..
Hep aynı şeyler çıkıyor solçomarların ağzından. Derlerdi bunlar papağan gibidir diye. Bir muhalif birşey deyince hepsi aynı şeyleri söylüyor. Yukardan aşağı okursanız anlarsınız.

Recep tayyip erdoğan ı dinlemek zorunda değilsin. Hee ne yaparsın? açar kemal kılıçdaroğlunu yada seloyu veya duran kalkan picini dinlersin. Aynı dili konuştukları için farketmiyor sizin için.

Mesela Kemal kılıçdaroğlu hergün ayak üstü yüzlerce yalan söylüyor. Dinler dinler inanmasanız da inanmış gibi yaparsınız.
Mavi bir ilden cumartesi günü saatte 70 km hızla aracıyla yola çıkan bir vatandaş ile aynı anda aralarında iki turuncu bir mavi 3 de sarı ilden vatandaşlar ile aynı mavi ile gitmektedir. iki haftalık güncellemeye denk gelen bu vatandaşlardan turuncu olan kırmızıya dönünce il çıkışında 2 vatandaş 1 er saat arayla durdurulmuştur. Sarı ilden yola çıkan vatandaş ise kırmızı bir ilin çevre yolunu kullanmadan mavi ile varamamaktadır. Mavi ilden mavi ile giden ise oraya gittiğinde kendi ilinin sarıya döndüğünü öğrenince apar topar afjkafjkaa
Eee bu bir öncekinin aynisi.
"israftan kaçınan bir partiyiz" dedi ya, orada kopmuşum ben.
Hala gülüyorum ağlanacak halimize.
Bu seferki açıklamaları seyretmeye eve yetişemedim, sakın bana camiiye ayakkabı ile girip nasıl bira içtiklerinin görüntülerini , yada üniversite diplomasını gösterdiğini söylemeyin. Yıllardır bekliyoruz o görüntüleri, kaçırdıysam oturur ağlarım. E koskoca dünya lideri yalan söyleyecek değil. işten güçten göstermeye fırsat bulamıyordur.
görsel

edit: haxırlayan
https://twitter.com/ufubo.../1366446913101455362?s=20
Dinlemediğim açıklamalardır.
Yazılanlara göre en son mavi, kırmızıyla yüzde elli dolu lokantada saat yedi ile akşam yedi arası yüz yüze sınav yapabilecekmiş.