bugün

Normalleşme sürecinden yüz yüze eğitime birçok konuda yapılması beklenen bakanlar kurulu sonrası açıklamadır. Evet.
reisin cehape ve bay kemal hakkında muhakkak çok değerli düşünceleri vardır ve öncelikle bunları açıklayacaktır ama açıkçası şu süreçte pandomim yasaklarının kalkması dışında günlük siyasetle zerre ilgilenmiyorum.

o yüzden üzgünüm reis ben seni izlemeyeceğim. pandomim kararlarını internetten okurum.

bu da böyle bir entry'dir.
Aciklayamadigi aciklamalardir.
Giriş gelişme ve sonuç seklinde olacaktır.
Yağ ve tüp kuyruğu susuzluk ssk hastane cöp dağları ve 28 şubat süreci derken konuyu iyice dağıtıp en sonunda bir süre daha yasaklara devam diyerek konuyu kapatacak.

Edt:turkiye yi halletti avrupa ya sardı.
Kabak tadı verdi artık.
kendi azılı takipçilerinin bile artık umursamadıkları açıklamalardan bir tanesidir.

ben : abi reis açıklama yapacakmış ?
akp li abi : ne açıklaması yapacakmış ?
ben : pandemi hakkında falan işte
akp li abi : boşver haberlerden özetine bakarız başlar şimdi gene cehape aşağı kılıçdaroğlu yukarı diye. o kadar vaktimiz yok..
ben : ehaehaheaheha.

bak bu adamlar ki reyisleri "börekçi" açılışlarını yaparken gerçekleştirdiği mini mitingleri bile kaçırmazlardı birkaç sene evveline kadar. bu adamlar bile bıktılar artık sürekli aynı goy goylardan.
Aksine bir çok kişinin merakla beklediği açıklamalardır. Büyük ihtimalle ülke risk durumuna göre bazı yerlerde önlemlerde gevşeme kararı bekleniyor.
Başlamış olan açıklamalardır. Evet.
boş yapacak.
28 şubat edebiyatı yapacak.
Feto pkk CHP falan.
görsel
28 şubat tamam, yargı reformu tamam, darbe zihniyeti tamam, sivil anayasa tamam sıra bay kemal' de..

yeter reis millet kan ağlıyor.

insanlar ağzından çıkacak cümleleri bekliyor..
Yine kendini övüyor.te allaamm.
Tv'yi açıp şunu ciddi ciddi dinleyen insanın kendine saygısı yoktur.
Tebrikler silivride 1o yil konaklama kazandiniz.
Sadede gel güzel kardeşim!
okullar açılmasın yaaaaaa.
Temizlik, maske, mesafe diyor şaka gibi. Sanırım kongreler zambiyada yapılıyor orda mesafe sorun degil. Neyse hafta sonu yasakları kalkmış cogu sehirde.
Tüm illerde cumartesi yasakları kalktı.
Restoranlar açılıyor.
istanbul'da gece sokağa çıkış kısıtlaması devam ediyor. Haftasonu durumu nedir kaçırdım, birisi aydınlatsın lütfen. Cumartesi serbest pazar çıkış yasak diyorlar.
yetmez ama evet!
hiç bir şey anlamadık sayın cumhurbaşkanım...
yine ak parti kazanmış. haritaya bak.
görsel

iller yarışıyor. Haftaya turuncu başlayan istanbul yarından itibaren Hızlı bir atağa kalkmayı planlıyor. Kırmızıyı alarak sıralamada geri düşen orduda moraller bozuk
Mavi ve sarı illerde tüm okullar açılıyor ama iki hafta sonra onlar turuncu olursa kapanacak.
Anaokulları, ilkokullar, 8 ve 12'ler her yerde eğitime başlıyor.

Mavi ve sarı illerde hafta sonu yasağı yok ama iki hafta sonra turuncu olursa var, turuncu ve kırmızı illerde sadece pazar günü sokağa çıkmak yasak.
21'den sonra her yerde yasak.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı mavi ve sarı illerde serbest, diğerlerinde genişletilmiş saatlerde çıkabilecekler dışarı.

Restoran ve kafeler kırmızı iller dışında 7 ile 19 arasında açık olacak.

Anladıklarım bu kadar çorba olmuş kafamla anlatabildiklerim de.
Aklımın ucundan geçmezdi muhteremden sevindiren haber alacağım... hayat ne tuhaf.