bugün

ankara valiliğince açıklanan tatil. tabii ki ilk ve orta dereceli okullar. aq universiteliler ışınlanarak gidiyo sanki okula.
gazi üniversitesi'nde bazı lisansüstü programların da dahil olduğu tatildir. ancak ismini vermek istemediğim bir takım hocalar ölümüne ders yapmaktadırlar.
yağışın yoğun olması sebebiyle bize bu haftanın kar tatiliyle geçeceğini düşündürmüştür. (bkz: 2 mart 2012 ankara kar tatili)
BASIN AÇIKLAMASI... - 29.02.2012 16:04

ANKARA VALiLiĞi

“ANKARA’DA OKULLAR PERŞEMBE GÜNÜ DE TATiL”

“ANKARA’DA ENGELLi KAMU PERSONELi PERŞEMBE GÜNÜ DE iDARi iZiNLi ”

(01.03.2012)

Ankara Valiliği; Ankara ilinin dün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi ile birlikte ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ile aralıklarla kar yağışının Perşembe günü de devam edeceğinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarından anlaşılmasıyla, olası olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm vatandaşları tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Ankara Valiliği açıklamasında, beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin özelikle buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve ayrıca aralıklarla kar yağışının devam edeceğinin beklendiği değerlendirildiğinden; Ankara il Hıfzısıhha Kurulunun 29.02.2012 ve 3 sayılı kararı ile 01 Mart 2012 Perşembe günü de ilimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve de engelli personelin idari izinli sayılması; resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin de 01. Mart 2012 Perşembe günü tatilin 1 ( bir) gün daha uzatılması kararlaştırılmıştır.” denildi.

Valilik açıklamasında, bölgemizde hafta sonuna kadar aralılarla devam edecek olan kar yağışı ile birlikte özellikle meydana gelebilecek don ve buzlanma nedeniyle ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları ifade edilerek; “ Cuma sabahından itibaren başta öğrenci velileri olmak üzere eğitim-öğretim kurumları yöneticilerinin; öğrencilerimizin sağlıklı ve ulaşım güvenlikleri ile eğitimlerinde sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almaları” istenerek, “Sürücülerin araçlarına kar tipi lastikleri takmaları, araçlarında çekme halatı ve zincir bulundurmaları ile vatandaşlarımızın toplu taşım araçlarını kullanmalarının yararlı olabileceği” vurgulandı.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

ilgili yazıdır.
hacettepede de olsa ölecek olan tatil. ulan belediye, işine gelince nasıl çalışıyorsun.