bugün

akp nin en kral icraatıdır. normal memur 1 ay tatil yaparken öğretmenlerin tatili 3 aydı ama artık onlarında 3 aylık tatil hakları ellerinden alınıyor. %100 destekliyorum.

http://www.sicakgundem.co...etmenlere-tatil-soku.html
öğrencilerin de 3 ay yatmama ihtimaliyle birlikte süper bir gelişmedir bana göre .
öğretmenlerin 3 ay değil 2 ay tatil yaptığını bilmeyen zihniyetin lafıdır.
bunun yanında öğretmenlere rotasyonda gelecektir. yani her öğretmen bundan sonra atandığı il içerisinde 5 yılda bir farklı okullarda görev yapacaktır. burada ki amaç; emekliliği geçeli bilmem kaç yıl olmuş ve okulunun dibinde hala öğretmenlik yapan ve 2 ay da tatiliyle rahat rahat çalışırken arkadan gelen, atama bekleyen yeni nesil meslektaşlarını düşünmeyen kişileri emekliliğe yönlendirmek olabilir. bak olabilir diyorum ama...

edit: imla
öğretmenler zaten 3 ay tatil yapmıyor. öncelikle bunun bilinmesi sonra fesatlık olayına girilmesi gerekir. ayrıca, şunu neden algılayamıyor insanlar onu merak ediyorum; ben nüfus müdürlüğünde memurum diyelim, ben 2 ay tatil yapamam, neden, çünkü vatandaş her gün orda, her dakika orda ve ben vatandaşla muhattabım. ben öğretmenim diyelim, haziran 18 okullar kapandı. pardon ama ne bok yemeğe okulda duralım ki, gerçi 1 temmuza kadar seminer, eylülün başında seminer, yani öğrenci yokken de okula gidilen durumlar oluyor. bilmeden konuşuyorsunuz da, bilmeden başlık açma cesareti göstermeyin bari. ayrıca, 2 aylık tatil hep vardı aaaa ben bilmiyordum denilemez, bu durumda sen de öğretmen olsaydın da tatilini yapsaydın derler adama.
benzer icraat de atama bekleyen öğretmenler için yapılmalıdır.yazık, milyonlarca öğretmen atanamadığı için 12 ay yatıyor.
çocuğunun daha sağlıklı ve iyi bir eğitim almasını istiyorsan; bırak da öğretmenler diğer memurlardan 1 ay daha fazla tatil yapsın diyebileceğin durumdur. çoğu öğretmenin bazı azman çocuklarla 1 yıl sonunda kafayı yemediğine de şaşmak lazım. bırak öğretmen de biraz kafasını toplasın ve sağlıklı bir bünye ile okula gelsin.
hayatı boyunca köpek gibi çalışıp en iyi üniversitelerde okuyup mezun olduğunda 3-5-7 tl kazanıp 20 gün tatil yapan 1,5 ile 1,8 tl maaş alıp 2 ay tatil yapan öğretmenin tatilinde gözü olan hayatı pişmanlıklarla dolu bir cahilin cümleleridir.
bir bu eksikti.
" şili' deki madencileri biz olsak 3 günde çıkarırdık. " diyen adamın mantığından dökülen sözler. milli eğitim bakanı olmak da yakışmış ( ! ) kendisine.
öğretmenler zaten 3 ay tatil yapmıyor ama milli eğitim bakanı* öğretmenlerin 3 ay tatil yaptığını söylüyorsa buna artık ne deneceğini bilemiyorum. gelen gideni aratır derlerdi de inanmazdık.

edit: mesleki eğitimi doğru buluyorum. öğretmenler 3 ay tatil yapamayacak sözüne kıllandım. yoksa mesleki eğitim her zaman yararlıdır, candır.
başka derdiniz mi kalmadı diye sordurtan olaydır. sanki bana doğuda 40tane çocukla bir gün boyunca kapalı yerde kalıp laf anlatmaya çalışan başka memur grubu var da bu kadar kafa iznine ihtiyacı varmış gibi. hakkımız ulan. adam istanbulda okumuş almışısın ardahana çalıştırmışsın 1 yıl. bırakta 2ayda olsa batıya gelsin kendine gelsin adam.
yarım gün çalışmayacakmışız. neyiz lan biz. robotmuyuz. ayakta durup 40 kişilik sınıflara ders anlatacaz. aynı şeyi robot gibi tekrarlayacaz demek oluyor bu. bu mu eğitimin kalitesini yükseltecek? öğretmenlik yapmadı mı bu adam yoksa fazla mi yalıyor yukardakileri diye soru geldi aklıma.*

durmak yok memuru pompaya devam. evet daha çok, hadi daha hızlı, evett, eveeet, evet, ohh. *
yeni milli eğitim bakanı ömer dinçer'in beyanatı. öğretmenler eskisi gibi yazın üç ay tatil yapamayacaklar. hak ve adalet buydu zaten. sayın bakanı tebrik ediyorum bu yeni uygulaması için..
ancak ve ancak öğrencilerin üç ay tatillerinin kaldırılmasıyla olacaktır.
öğretmenlik dışındaki mesleklerde 10 gün izin için takla atarken, izne çıkmadan önce gece gündüz çalışıp işleri bitirmeye çabalarken ve izin dönüşünde yığınla işle başbaşa kalırken öğretmenlerimiz aylarca tatil yaparak ülkemiz şartlarında iyi sayılabilecek 2000 lira civarında maaş almaktadırlar.
son derece yerinde uygulamadır. hatta, yarım gün çalışma imtiyazı da ellerinden alınmalıdır. sabah 8, akşam 5 çalışmak zorunda bırakılmalıdırlar.

: zoruna mı gitti ulan sayın hocam? alıştınız rahatlığa tabii. artık yok öyle!
yıllardır atanmayı bekleyen öğretmenlerin atanmaktan vazgeçeceği karardır.
atanamayan öğretmenler için çok da sorun olmayacak karardır. zira öğretmen yerine konulmamaktan iyidir 3 ay boyunca çalışmak ama keşke 2000 lira civarında maaşımızda olsa o zaman hiç sorun yapmayız diyor öğretmenler. *
ee, bomoş okulda ne yapacaklar? dedirten saçma sapan uygulama. adamların işi bu, bu kadar çalışmaları gerekiyor. * *
tatil yapmayan öğretmenin yazın ne yaparak iş yapacağını merak ettiğim olaydır. öğrenci yoksa ne iş yapacak öğretmenler biri açıklarsa sevinirim.
ilkokul bebelerine de yaz okulu açarak uygulanabilecek uygulamadır ki saçmalıktan ibarettir.
"üç aylık tatillerinin kaldırılması yetmez; öğretmenler bedavaya çalıştırılsın, üç aylık tatilde de akşama kadar çalıştırılsın; hatta öğretmenlik denen meslek kaldırılsın" şeklinde isyan edilesi durumdur. bu kadar kutsal bir mesleğin bu kadar ayaklar altına alınıp yerden yere vurulması bir tek bizim ülkemizde olsa gerek. doktoru, hemşireyi, avukatı, savcıyı, polisi, ... ve de "insan"ı yetiştiren öğretmenlerimize verilen 3 aylık bir imtiyazın bu kadar çok görülmesi haksızlık ve nankörlükten başka bir şey değildir.
bence de haklı uygulama. hiç ağlamasınlar ama biz öğrenci yetiştiriyoruz falan diye. her işin kendine göre zorluğu var. eğitimini alıyosun yetiştireceksin işin bu. zaten eğitim fakülteleri yata yata bitiriliyo. bence 3 ay tatili hakedicek ekstradan bir iş yapmıyolar. mesleğinin gerekliliği işte. bence de bu adaletsiz düzen kaldırılmalı sonuna kadar katılıyorum.
eksileyin şimdi hunharca bakim.
liseli ergenlerin öğretmenlerine duyduğu hınç ve öfke sonucu haklı buldukları tasarı.

liseli: l
liseli2: l2

l: olm duydun mu öğretmenlerin iki aylık tatili kaldırılacakmış.
l2: valla mı? kaldırılsın tabi olm, sürekli yatıor ipneler.
l: lan gerizekalı o zaman bizim tatil de göte geliyor.
l2: yok olm, o zaman olmaz. hocalarımızı rahat bırakın :'( *
öğretmenlerle uğraşmaktan bıkmadı hiçkimse. öğretmenliği bilen bir bakanın "üç ay tatil" dememesi gerekirdi. okullar haziranın ortasında kapanır ancak ilköğretimde öğretmenler 1 temmuza, ortaöğretimde ise 15 temmuza kadar okula giderler. 1 eylülde ise okullar tekrar açılır. evet bütün meslek gruplarına göre 1,5-2 aylık tatil fazladır ancak 3 ay tatil ezberinin bozulması gerekir.

yaz tatillerinde bizler eğitime tabii tutulacakmışız.madem bu "üç ay" tatil kaldırılacaktı bari işe yarar bir şey yapsalardı. göreve yeni başlayan öğretmenlere hazırlayıcı eğitim ve temel eğitim olarak yaklaşık 4 ay süren eğitim verilir ve hiçbir boka yaramaz. ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin sıralarına oturtulan öğretmenlere yönetmelikler anlatılır. türkçe dersi verilir. orada derse giren müfettişler ve öğretmenler para kazanır. aday öğretmenlerin de kıçı ağrır oturmaktan. neticede yapılan sınavda kimse kalmaz çünkü boş beleş bir eğitimdir.

şimdi yaz aylarında yapılacak olan eğitimlerde sadece para harcanacağından ve öğretmenlerin boş yere zaman harcayacağından adım gibi eminim. sadece "eğitim veriliyor" denilecek ve koskoca öğretmenler bacaklarının sığmadığı ilkokul sıralarında bütün yaz gidip gelecekler. umarım birilerinin bir yeri soğur.

madem amaç eğitimi daha iyi hale getirmek o zaman denetlesinler bizi ama iki tane müfettiş gelip "hani evrakın, hani tutanağın" diye kağıt istemesin çünkü bunlar müfettiş gelecek diye doldurulan zımbırtılar. ya da sınıf başarısı %50'nin üstünde mi diye bakılmasın çünkü sözlü notu vererek bunu %100 yapmak bile çok kolay. her sene 1. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün öğrenciler ortak sınava girsinler netceye bakılsın. hangi okullar başarısız? bu okullarda bu derslere kimler girmiş. ona göre maaşa %10luk bir zam yapsın (15o lira) başarısı düşük olanl öğretmenlerden kesilsin, vermesin az versin. bakalım o tembel öğretmenler napar o zaman nasıl zehir olurlar iki kuruşu duyunca.

ama eğitimin bütün meselesi öğretmenlerin üç aylık tatili değil, bunun anlaşılması gerek önce. yoksa ben gideyim hergün mesele değil.