bugün

^^ ümit ^^ isminin belli başlı diller de olmak üzre örnekler vermek gerekirse, söylenişinden tutunuz da duyulmasına kadar, dünyadaki en önemli ve güzel ismi olması ve hali hazır da da zaten bütün ülkelerdeki insanların isim olarak da kullanması önemini de atlanılmadan bilinmesi gereken ayrıca arz eden bir ad ve isim olmasıdır. yani arkadaşlar ümit ismi kısacası müzik gibi evrensel bir isimdir diyebiliriz. en güzel ve sade açıklaması bu oldu sanırım sizler de taktir edersiniz ki. her neyse,

şimdi de izniniz olursa şöyle biraz ülke babın da nasıl yazılıyor bakalım ümit ismi ya da kelimesi, buyurunuz.

türkçemiz de zaten biliyorsunuz ki : ümit,

ingilizce de : hope,

fransızca da : esperer,

almanca da : Aussicht

azerice de : ümid

çekçe de : naděje

filipince de : inaasahan

ermenice de : hnıju

estonyaca da : lootus

fince de : toivoa

hırvatça da : nada

irlandaca da : ta suil

ispanyolca da ise : esperanza

isveççe de : hoppas

italyanca da ki ile ispanyolca da ki hemen hemen aynı olup : speranza

izlandaca da : vona

letonca da : ceret

litvanyaca da : viltis

macarca da : remeny

okuyunuz mu lan hee?. neyse bakalım okuduğunuzu varsayıp yazmaya devam edelim, biz sizin gibi okumaktan yazmaktan kaçmayız arkadaş!.

maltaca da : tama

norveççe de : haper

romence de : speranta

gibi ardı arkası kesilmeyecek kadar her dilde olan bu mükemmel üstü ismin söylenişleri ve yazılışları ile öğrendik arkadaşlar çok şükür.

bu konuyu açmayı ve irdelemeyi daha önceleri düşünüp de aslın da meydana çıkartmamış olmanın da ayrıca iç burukluğunu yaşamıyor değilim esasen, fakat fırsatlar bazen izin vermiyor kusura bakmayınız.

zaten sizler de okurken ne kadar önemli olduğunu biliyor olsanız bile bir kere daha anlamış ve hatırlamış olduğunuz benim sayem de diye düşünüyorum.

diğer isimlere zaten aslın da gerek bile yok bu dünya da kanımca, ama işte herkesin ismi de ümit olamaz tabii ki. allah kimseyi ^^ ümit ^^ siz bırakmasın diyelim amin.

mutluluklar.
Ümit kocasakal...?
(bkz: ümmet)
adı ümit olan yazar iddiası.
bittiğinde en dokunan olması.
ben bu yazarın kim olduğunu merak ediyorum doğrusu; çünkü ileride bir çocuğum olursa adını ümit değilde umut koyacam. yıllardır bunu kendime tekrarlardım, burada görünce şaşırmadım diyemem.
sevgilisinin adı ümit olan yazar iddiası.