bugün

kötü niyetli kişlere "bak bizim evde değerli eşyalar var,ama çalamassın" mesajı vererek,tahrik eden kapıdır.
3-5 senelik mazi içinde hırsızın uğramadığı tek daire çelik kapısı olmayan daire idi;diğerlerini en azından zorlamıştı.başarıya ulaştıklarıda vardı.
(bkz: inşaat sektörü)
evimizi hırsızlardan koruyan, multisistem çelik kapı kilidi ile çok daha güven veren kapı türü. fiyat olarak diğer kapılardan pahallı olmasına rağmen, alırken sağlamlığı dikkate alınarak kale markasını taşımasına önem verilmelidir.

(bkz: kale çelik kapı)

(bkz: kale kilit)
tavlada aldığınız kapının üstüne bir daha kapı almanız münasebeti ile yapıaln eylem. genelde "hassiktir şeş beş lan yine." "olsun olm, çelik kapı yaparsın bak hehehe." şeklinde alay amaçlı kullanılır.
adı çelik kapı olan ama aslında saç metalden oluşan kapı.

dün taktırdığım çelik kapı ile ilgili diyolog :

ben : ( kapıdaki metali inceleyerek ) bunun malzemesi ne ?
kapıcı : saç abi, hayırdır ?
ben : e neden çelik kapı diyolar ?
kapıcı : eben sağmı senin ?
diğer kapılara oranla güvenlik seviyeleri daha üst sıralarda tutulmuş kapılardır. ortalama 1.20 mm dkp sac tan mamüldür. içinde 3 tabaka strafor yalıtım ve 4 adet profil köşebent, ön ve arka yüzünde ise 10 mm kalınlığında 2 adet mdf lam olan daire giriş kapısı veya bina giriş kapısıdır. 399 tl ye satılanlar ise içi boş olup iç oda kapılarından bir farkı yoktur. yani evinizin iç oda kapısı ne kadar güvenli ise onlarda öyle güvenlidir. yani sen sen ol ''bade çelik kapı'' dan şaşma.
Sürekli olarak annemin altli ustlu kitledigi açarken sovdugum kapı türü.
Bi ara herkeste moda olmuştu hırsız giremiyor diye.
Daha kolay açıyorlar valla bu tür kapıları nedense.
içinde çelik yoktur.
Olsa eğemezler zaten.
zombi istilası olsa kemire kemire anca bitirebilecekleri kapı türüdür.

edit: bu tür apokaliptik kurgulara yer kalmadan, kendini daha da güvende hissetmek isteyen ve uzun süre boyunca aynı güveni korumak isteyen olursa, göz atması gereken başlıca yerlerden birisi de burada: https://www.surcelikkapi.com/daire-celik-kapilari
hiç bir yerinde çelik bulunmayan saç kapıdır.
adının çelik olması bir kısmının %80 i ahşap , bir kısmının da %100 metal olduğu gerçeğini değiştirmez.
hırsızın kapıyla değil, kilit aksamları ile kapıyı açabildiği unutulmasın!
işin sırrı kapı da değil kilitlerde!