bugün

evlenmeyen kadınların öne sürdükleri nedenlerdir.

benim için sadece bir entry ile açıklanabilecek nedenlerdir aslında. (#19775657) ahan da zihniyet budur.
en onemli sebep babalaridir kuskusuz.
kendini yamayacak bir saftirik bulamamıştır.
para ve daha cok paranın olmaması ile acıklanabilcek tek ve net nedenli durumdur. Varsa verirsin o da verir.
- evliliğin saçma ve sıkıcı bulunması.

açıkcası evlilik demek gizemin bitişi demek artık keşfetmek demek. heyecansız bir ilişki istemem.

ayrıca hayatının bütün amacı beyaz gelinlik giyip yamuk yumuk da olsa bi koca sahibi olmayı bekleyen kızlardan olmadığım için gururluyum.
çocuk yapmak istememesidir.
Adam bulamama olabilir. Gözü açılmamış olan ise daha 25i görmeden evlendi.
özgüveni olmamasıdır. kendine inanmıyordur.

evlenmek göt ister. kendimden biliyorum. bende o göt yok.

evlenmeyin hanımlar. lezbiyene devam.
Çocuğuma baba olabilecek ve aradığım kriterlere sahip bir insan olmaması çevremde. Bulursam evlenir miyim? Zamanı geldiğinde, hazır hissettiğimde evet. Evliliğe, o sorumluluğa, anne olmaya elbette ki hazırım. Ama yapmam gereken daha önemli şeyler var. Evlilik bir yere kaçmıyor. Hayatımı doyasıya yaşadım zaten. Biraz da işime yoğunlaşıp istediğim yere gelebilirsem neden evlenmeyeyim ki?
kariyer yapmak istiyordur. hem evlilik yapıp hem kariyer yapabilir diyenleriniz cıkacaktır muhakkak lakin o öyle olmuyor. evlendikten sonra bazı seyler eskisi gibi - ne yazık ki- olmuyor.
Şu sizin bakirelik olayına takmanız da çok hoş beyler. Evet alın el değmemiş gün yüzü görmemiş bi hatun. Hayatında hiçbirşey yaşamamış. iki üç yıl sonra sizden sıkılıp başka arayışlar içine girsin de görün o zaman bekareti... Namusun bacak arasında olduğunu sanıyorsunuz ya hani, ruhu orospu birine denk gelirseniz görürsünüz o zaman ebenizin şeyini tersten... Az mantıklı olun. Orospuluk beyindedir. Bacak arasında değil.
Koca bulamıyolar.
(bkz: evlenememek)
Kariyer yapıyor olabilir. Mesela benim ablam hostes ama evleniyor neden diye sorunca daha erken diyor. Demek ki neymiş erken deyince kariyer yapıyorum anlamindaymis. Bir yaşıma daha girdim.*
çirkinlik tabikide nolucak başka ya .
evlenmek için neden gerekir. bekar olmak için değil. bizide canı gibi sevcek adam olsa bizde evlenirdik.
Türkiye'de kadın olmak nedir bilir misiniz? evlenince kirli donlarını yıkamak ayak kokuna katlanmak ve çocuk doğurup bakan bir mutant olmayı kim niye istesin?
hayatım boyunca bir adama yemek yapmak gibi saçma bir müesse sanmıştım oysa ki insan sevdiği adama fedakar oluyormuş. fikirlerime düşünceme, giyinmeme, konuşmama hatta deliliğime bile saygı gösteren anlayışlı bir adamı bulduğum için evlenmekten korkmuyorum artık. şimdide ise aile sorunu var çünkü ben öyle işi hazır dört dörtlük bir adama aşık olamam eksik olmalı ki tamamlayabileyim. sabıkası olması ailemin hayır kararı için yeterli bir sebep ben de bunun için başka birisini istemediğimi ve evlenmeyeceğimi söyledim. sanırım bazı kadınların evlenmeme nedeniden birkaçını buradan bulabilirsiniz.
Özgür bir yaşam.
erkeklerin çoğunun eğlenilecek erkek olmasıdır

evlenilecek adamları da ben kariyer yaparken kapmış pis kızlar.

şaka bir yana boşananlar listesine 4 kız arkadaşım ve 2 erkek arkadaşım girdi.

bunları gördükçe evlilik düşünecek hal mi kalır?
Cunku henuz aski bulduguma inanmiyorum. Bulursam nikahi basmazsam namuzsuzum be.
Hangi kadınlar demek gerekiyor. Avrupa toplumunda evlilik burada olduğu gibi değil.

Bahsedilen Türk toplumunda yaşayan kadınlar ise bu konuya temel hak ve özgürlükler üzerinden bakmak lazım.
Beni tanımamış olmaları.
Kendine guvendigi kadar hatta belki daha cok guvendigi bir er kisiyle karsilasmamis olmalari. Simdi anahtar kilit uyumu sart diyecegim bircogunuz totosundan anlayacak lafimi. Ama hayat denilen zor maratonda bir takim arkadasi edinmenin onemli oldugunu dusunuyorum. Bunun icin de uyum lazim. Uyumu tutturamadigin zaman karsilastigin insanlarla evlenmenin de pek bir esprisi kalmiyor. Yapmis olmak icin yapilmamali. Oyle istedigin icin olmali.
daha sonra boşanmaktansa en iyisi baştan evlenmemek.
doğru insanı bulduğunuz zaman her şey hallolur tabi de benim sebebim kırmızı kuşak bağlanması. kocaya sunulan hediye pakedi adeta.
"alın buyrun bugüne kadar kukuşunu erkeklerden muhafaza ettim sıra sende"
yok kuzu kesilsin yok gelinin ağzına bal verilsin ah ah keşke bende senin ağzına verebilsem. bal tabi canım. çok içerledim sözlük bu adetler beni öldürecek
güncel Önemli Başlıklar