bugün

entry'ler (386)

zaman göreceli bir kavramdır

Sürekli vakit geçiyor, yaşlanıyorsun evlen artık diyenlere karşı kurulabilecek bir cümledir.

Mesela sizin için 30 yaş bazı şeyler için geç olabilir. Sizin için geç olan zaman, benim için ise henüz erken. Belki de ruhunuz yaşlandığı için böyle düşünüyorsunuz?

çağımızın problemleri

ay başına yapılan düğün sayısının artması.

623 yıl soyadı kanunu çıkaramayan cihan devleti

Soyadı kanununun hangi gereksinimlerle ortaya çıktığını bilmeyen cahil yazar söylemi.

evet de oyunu boz

her görüşe saygı duymanın, devletin bekası söz konusu olunca dikkate alınmaması gereken bir düşünce olduğunu bilen akıllı bir birey söylemi. sökeceğiz artık 90 yıldır devletimizin derinlerine diktiğiniz kazıkları.

parayı bulunca yapılacaklar

paranın sahte olup olmadığıma bakmak. Alışkın değiliz sonuçta.

reddedilen erkeklerin ortak özellikleri

reddedilmiş olmaları.

ben gidiyorum sözlük

giderken top al sektir git demek isterdim ama içim elvermedi güle güle git.

kendisiyle aynı gün doğulan ünlü

Jean Claude Van Damme.

seni sevmiyorum diyerek ayrılan kız

Harbi kızdır. En azından kıvırtmıyor olmasıyla takdir edilmelidir. Ama sevseydi keşke de denilebilir.

gözlüklü erkek çekiciliği

Gözlüklü olanların kabul etmediği gözlüksüz olanların ise 'gözlük taksam acayip karizma olurum lan' dediği bir durumdur. Bakana göre değişebilir.

sözlük yazarlarının askerlik yaptığı yerler

Acemi: Manisa Alaşehir inzibat taburu 2. bölük

Usta : Manisa Alaşehir inzibat taburu 2. bölük

devlet bahçeli

En sevdiğim South Park karakteri.

bonus;

(bkz: hayır)

18 ağustos 2015 real madrid galatasaray maçı

Final oynayabilecek kapasitede gördükleri tek takımı davet eden Real Madrid ile galatasaray arasındaki özel kupa müsabakasıdır. Skordan ziyade bu iki takımın dostuluğunda ve güzel görüntülerle geçmesini dilediğim maçtır.

alt liglerdeki efsane takımlar

Giresunspor. Ah şu yönetim bi kendine gelse efsane olacak da. Şu sıralar kestane modunda..

çayın 4 tl olduğu mekanlar

Çayın maliyetinden daha yüksek bir fiyata satıldığı mekanlardır. bir abimin bu konudaki tespitini aynen aktarıyorum ki sanırım bu tespitleri en az bir kere hepimiz yapmışızdır.

"Bir insan evladının atılmaması gereken kazığı atıyorsunuz.
Evet, çay tiryakisi değilseniz bu gönderiyi okumadan bir sonraki gönderiye direkt olarak geçebilirsiniz. Meseleye çayın hesabını yapma meselesi değil yenilen kazığın ebatlarını ölçme meselesi olarak bakıyorum.
Geçen hafta istanbul'a geldim. Çok değerli iki arkadaşımla güzel bir manzaraya sahip olan bir mekanda oturduk çay içtik. Bana göre Türk halkının resmi içeceği haline gelen çayın bardağı 4 TL olunca oturdum aşağıdaki hesabı yaptım.
1 kg çaydan ortalama 500 bardak çay çıkıyor. Çayın ortalama kilogram fiyatı da 20 TL.
Bu hesaba göre 1 bardak çay için kullanılan kuru çayın maliyete etkisi 4 kuruş.
Balküpü marka küp şekerin paketi 4 TL. içinde 360 adet var, her çaya 2 adet küp şeker kullanırsanız 4 TL / 180 = 2,22 kuruşluk bir maliyet çıkıyor.
Bir çay bardağı ortalama 180 ml su alacak hacime sahip. Çeşme suyu kullanmadıklarını düşünerek damacanadan bir hesap çıkartalım.
izmirde 19 Lt damacana su 4 TL. Bu hesaba göre 3,78 kuruş da su maliyeti olduğunu düşünebiliriz.
(Bence bir çoğu damacanayı geçin, arıtma bile kullanmıyordur)
Bitmedi çayın pişirme maliyeti var. Bu da doğalgaz için hesaplandığında bardak başı 0,000002 kuruşa falan denk geliyor.
Şimdi bütün hepsini toplarsak 10 kuruş eder. Bardağın yıkaması, çayın servisi ve işletmenin vergi vs gideri için de bir bu kadar daha eklersek 20 kuruş eder.
Adamlar maliyetinin tam 20 katına çay satıyor. Gerçi Bahçeli yüzünden çaydan da soğudum, yine de hesapladım. Sonuç 40 yapmadı. Bahçeli'nin hesabından daha reel bir sonuç olduğu ortada"

üzüme odaklanmak

üzüm üzüme odaklana odaklana kararır.

evet doğru bilgi.

3 kız bir araya geldiğinde konuşulan 3 mühim şey

Konuşmaları gereken 3 mühim şeyi kararlaştırmaya çalışırken kararsız kalıp kararlaştırma aşamasından ileri geçemeyen kızların konuşamadığı şeyler.

yazarların en sevdiği 1 namaz 1 dua 1 hoca

sabah namazı
inşirah suresi
nurettin yıldız.

kuzene aşık olmak

Normaldir. Akraba evliliği zararları dışında(ki testlerle artık önüne geçilebiliyor bu durumun) ahlaki yada yasal yönden bir engeli yoktur.

edit: eksileyenlerin kuzeni çirkin..

yazarların çıplak gözle izlediği en baba futbolcu

george hagi. Gözlerim kapalı bile izlerim o derece.