bugün

entry'ler (125)

herkes biraz katildir

ya da her insan katil olma potansiyeli ile yaşar. birisini öldürmek fiilen gerçekleşmez bazen. birisini unutmak da onu öldürmek demek değil midir?

her insan biraz katildir. çünkü bazen, insan sevdiğini öldürmek zorunda kalır. ama somut ama soyut olarak.

evlat olsa sevilmeyecek siyasetçiler

hepsi, tümü, tamamı, topu vs vs.

diz üstü bilgisayarı taşşak üstüne kullanmak

son derece tehlikeli olmakla beraber idrar yapma istemini çoğaltan ve zaman zaman ağrı yaparak peniste küçülmelere yol açan eylemdir. tecrübeyle sabit.

seks sonrası selfie modası

sevişme sırasında selfie çekerek papucunu dam'a attıracağım modadır.

oy verdikten sonraki kime oy attın len muhabbeti

sanane lan yavşak cevabı ile son bulacak muhabbettir. ayrıca son derece gereksiz ve düzeysizdir. kabinin mahremiyetini hiçe saymakla beraber kişinin düşünce özgürlüğüne saldırıdan başka bir şey değildir. malesef ki ülke genelinde bu muhabbet samimiyet belirtisi olarak algılanmaktadır.

90 neslinin ilk oyu

yanlış bir genellemedir. 94 senesinde doğanlar ilk oylarını kullanmışlardır. onlardan önce doğma şerefine nail olmuş bireyler doğum senesi sırasına göre ikinci ve üçüncü oylarını kullanmışlardır.

yazarların en büyük hayal kırıklıkları

tüm güzelliklerin ve tüm boşvermişliklerin bir saat içinde nasıl bitebileceğini, bir insanın dakikalar içinde nasıl değişebileceğini ve hiçbir şeyin hiçbir zaman istenilen düzeyde devam edemeyeceğini görmektir.

ayrılık zor

iki gündür içinde bulunduğum karmaşıklığı özetleyen iki kelime. şarkı'dan bahsetmiyorum bile!

beyoğlu nun akp de olması sorunsalı

idrak etmekte zorlandığım ve kendimi buna inandırmak istemediğim sorunsaldır. neredeyse bütün başkaldırıların ve ondan da öte çoğu aydınların ve sanatçıların o taraflarda ikamet etmesi bu durumla oldukça zıt düşmektedir. velhasıl umuyorum ki bu seçimlerde misbah efendi koltuğundan alaşağı edilecektir.

mührü dışına taşırmayan seçmen

seçmen gibi seçmen.

yazar nickine göre yaşam tarzı tahmini yapmak

erkeginlezbiyeni: homofobik olduğu gerçeğini gizleyen ve aynı zamanda eşcinsel olan karmaşık bir arkadaş.

behzat ç nin insana kazandırdıkları

bana kazandırdığı tek öğreti: yalnızlık, ebediyen yakamıza yapışmış bir gerçektir.

sözlük yazarlarının etkilendiği filmler

zeki demirkubuz'un "yeraltı" filmi listemin başında gelir.

bir kadını geri kazanmak

an itibarı ile kafamı kurcalayan sorundur. çaresizlik ve elden bir şey gelmezlik ile düşünülen eylem olmakla birlikte bu tip durumlarda genellikle kadın, eğer inat ettiyse onu geri kazanmak pek kolay olmayacaktır ve sonunda çoğunlukla bizler, çabaladığımızla ve harcadığımız zamanla rakı sofralarına oturur, unutamayacağımız anılarla beraber bir şeye çözüm olacakmış gibi kendimizi yaşamadığımıza inandırana kadar içeriz.

oylar bölünsün umrumda değil

levent kircadan duyduğum, seçimlerin ve yönetimlerin yasal idare edildiği toplumlarda normal karşılanabilecek ancak geçirdiğimiz bu berbat günlere bakıldığında aklı selim kişilerce birlik olmak gerektiğinden dolayı biraz yadırgadığım demeçtir. lakin her ne olursa olsun kişi istediği partiye oy atmakta özgürdür. yalnızca ileriyi düşünmek adına fedakârlıklar yapmak gerekmektedir.

chpli belediyelerde ulaşımın ücretsiz olmaması

getirisinin iyi mi yoksa kötü mü olacağını kestiremediğim uygulama. velhasıl ücretli olduğu halde deve güreşi pozisyonunda bindiğimiz metrobüslerin ücretsiz halini düşünmek dahi beni ürkütmekte açıkçası.

sevginin nefrete dönüşmesi

Saf sevginin sinirle karışmış bir diğer versiyona evrilmesidir. Bu nedenle birey her ne kadar "nefret ediyorum" diye inkar etse de hala köpek gibi sevmektedir vesselam.

modernizm

gelenekleri ve alışılmışlıkları tamamen geride bırakıp yeni bir kültür ve beğeni alanları bulunması gerektiğini savunan düşünce akımıdır. günümüz için söylemek gerekirse modernizmin tutarlı bir yönü yoktur. zira milletimiz de dahil çoğu yabancı uyruklu millet de gelenek ve göreneklerini yeni düşüncelere ya da kültürlere kapalı tutup mevcut kültürlerini devam ettirmekte son derece muhafazakardır.

sevişirken akla gelen ulan ben ne yapıyorum sorusu

birkaç ay süregelmiş yokluğun vermiş olduğu hüsran eşliğinde gözü karartarak çirkinler çirkini bir hatunla sevişirken akla gelen sorudur. düşman başına.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

ernest hemingwayin aynı isimdeki kitabından uyarlanmış olan, yaşlı adam ve deniz. izlemeden evvel kitabı okumanızı tavsiye ederim.