bugün

allah herkese çirkin şansı versin söylemiyle halk arasında çirkinlerin şanslı olduğuna işaret eden şans.
gerçekliğine çok defalar şahit olduğum, sinir edici durum.
efendim olaya enteresan bir bakış açısıyla şöyle saçma sapan bir açıklama getirebiriz;
Güzellik her insanda olan bir şey değildir, zeka gibi doğuştan gelen bir özelliktir ve para gibi sonradan kazanılmaz(her ne kadar günümüzde estetik ameliyat olayı biraz bu durumu bozmuş olsa da...) ve bu özelliğe sahip olanlar biraz kibirli olurlar haliyle. bu hem kızlar için hem de erkekler için geçerlidir. bu güzel şahısların sürekli etrafında insanlar birikir, bu güzeller ilgiye o kadar alışırlar ki, hiç kimsenin peşinden koşmazlar, zaten kimi isterlerse elde edebileceklerini sanırlar. karşılarında kendileri gibi güzel bir erkek veya kız görünce ilk adımı onun atmasını beklerler, aynı şekilde karşı tarafta ilk adımı karşıdan bekler ve sonunda bu ,afedersiniz, mallar bir türlü bir araya gelemezler. kibir ve kendini üstün görme her iki tarafta vardır ve bu yüzden sap gibi kalırlar. halbuki çirkin için böyle bir sorun yoktur, biraz medeni cesareti varsa gider allem eder kallem eder sonunda istediği kızı/erkeği tavlar. sonrada millet vay be çirkin mirkin ama yanındakine bak der, ki bunu diyenler genelde güzel olan şahsiyetlerdir, ve öyle ağzı bir karış açık bakar, iç çeker, tüh falan der.
Çirkin insanların çok güzel insanlarla evlenmesi sonucu halk tarafından oluşturulmuş bir tabirdir.
(bkz: allah çirkin şansı versin)
yoktur böyle bir şans.bir çirkine kırk yılda bir şans gelir.siz de o durumu ona yakıştıramadığınızdan atarsınız çirkin şansı diyerekten...*
güzellerde bulunmayan şans.
olmayan bir şanstır.
kendimden biliyorum
bendenizi sinir hastası eden durumdur, biz yakışıklıları deli eder.
(bkz: sözlük bana sevgili bul allahsız) *.
bendenizi mutluluktan dört köşe eden durumdur. biz çirkinleri sevindirir.

(bkz: sözlük şu kızları başımdan al allahsız)*
Kendini, iyi bir evlilik yapmış kız arkadaşından daha güzel zanneden evde kalmış kız kurusunun hüsnü kuruntusudur.
Bkz Erkek versiyonu : armudun iyisini ayılar yer.
güzel kızların özellikle kendilerini evliliğe yakın oldukları zaman bol bol söyledikleri istektir. allah çirkin şansı versin. ama bilmezleri o şansı çirkin oldukları için değil güzel kadınların onu çirkinlere verdiklerini. nasıl mı efendim?

şimdi çirkin bir kadına yani daha az güzel bir kadına hayatında kaç erkek ilgi gösterir. en fazla 5 yada 6. kadın bilir kendisinin daha az güzel olduğunu ve bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirir. çünkü seçim şansı kendinden daha güzel kızlara göre azdır. ve bütün ilgisini erkeğine gösterir.kapris yapmaz, yalan söylemez,hergün romantizm istemez vs vs... yani erkeğini ilgiye boğar,sıkmaz erkeğinin yaptığı yer yer romantizma ile yetinir. ve erkekte guzel kızlarla birlikte olduktan sora bu kadında mutlu olabilir.

şimdi gelelim güzel kadın profiline. güzel kadın adı üstünde güzeldir.kaşı gözü yerinde fiziği güzel. herkesin isteyebileceği tarzdan bu kadın ile hayatı boyunca kendisi ile ilgilenen erkek sayısı çirkin kadına nazaran en az 4,5 kat belkide daha fazladır.o yüzden güzel kadının seçme seçilme hakkı vardır. * yani güzel kadın artık o kadar çok ilgi görmüştür ki. çok şımartılmış ve kaprisli olabilir.ve bunu diğer ilişkisine kesinlikle yansıtır. güler yüz,tatlı dil göstermeden erkeğini memnun edeceğini sanır. aslında olay bu değil güzel kadın erkeğini kaybetmemek için daha az kaygı duyar çirkin kadına göre. erkekleri ilgisiz bırakıp bol bol kapris yaptıktan sonra eee canı yanan erkekte daha çok ilgi gösteren kaprisi az olan daha az güzel kadını tercih eder. sonrada güzel olan kadınlar allah çirkin şansı versin der durur.

velhasılkelam çirkinin bu şansını aslında güzel olan kadın yaratır ve bunu henüz idrak edebilen kadın yoktur. *
Bende olan şanstır.. (bkz: Şans mı bana sokacak ben mi şansa Hadi hayırlısı)
sokakta yürürken çaktırmadan sağa sola bir göz atıldığında, kimlere güldüğü alenen görülür.
erkek şanslısı çirkinleri pek bilemem.
ama çirkinella bir kızın yanındaki göz kamaştıran civanı görünce bu ne ya şaşkınlığına karşılık; -muamelesi iyidir- denmesini anlayamadım gitti bunca zamandır.
hayır o gudubetin her yeri muamele olsa ne olacak!?
zifiri karanlıkta, kese kağıdı değil poşete soksan mide götürmez. en süperinden votka bile güzel göstermez..
bugün iliklerime kadar hissettiğim şanstır.

sabah uyurken telefonum çaldı arayan babamdı. nerdesin lan sen. tüü gelme bir daha demedi tabi çünkü arayan arkadaşım raşitti. dedi hemen gel 51 oynıcaz. hemen kalktım duş almadan kahveye gittim. kahve milletinin insanlarına selam verdikten sonra aynaya baktım ve aman allahım ne göreyim. ben hayatımda bu kadar çirkin bi adam görmedim. saçlarım arap saçınaaa dönmüşşş. bıyıklarımın bir ucu yukarı bir ucu aşağıya bakıyor derken daha fazla dayamamadım ve çekildim aynanın önünden. sonra oyuna oturduk falan derken 2-0 lık net bi skorla kazandık oyunu. şansımın başlangıc zamanı bu andır. sonra harç parasının bugun son gün olduğunu öğrendim ve saatler 15,05 i gösteriyodu. ayaklarım götüme çarpa çarpa doğru bankanın yolunu tuttum. ne göreyim 1,5 km sıra var. güvenliğe sordum en yakın şubeniz nerde diye. küçük sanayııı cevabını alınca teşekkur bile etmeden otobüse bindim ve sanayideyim. bankadan içeri girdim, kapıyı açtım karşıma en sevdiğim güzel insan mustafa çıktı ve sırada mustafaya gelmiş. hemen mustafa ile harç paramı yatırdım ama eksik yatırmak zorunda kaldım harç paramı. çünkü bankada harç paramın yarısı görünüyodu. ve bende yarısını ödedim. doğru soluğu öğrenci işlerinde aldım.

- abla benim harç param 125 tl gorunuyo. yarısı ödedim. sorun çıkmasın ?
+ yok gökhancım sen başarı bursu kazandın. 2 listede de ismin var

evet bu lafı duyunca tüylerim diken diken oldu ve oracıkta yere yığılıcaktım. bi titreme geldi bana. ben ben lan ben başarı bursu kazandım. sikeyim babam duysa bunu okuldan alır beni. sahtekarlıktan. kesinlikle inanmaz böyle bir şeye. neyse kısa günün karı olan 125 tl ile dostlarıma bir şeyler ısmarladım ve günü kapattım.

(bkz: yazarların eften püften başarıları)

kızlar makyaj yapmayın. belki birgun benle karşılaşırsınız. *
şanssız insanların kendini avutma şekli. güzelim ya ondan...
artık buna inandım an itibariyle gördüğüm manzara beni şoka uğrattı.
alman bir çift evli değil sevgililer 130-140 kilo civarında 84'lü kızımızla akıllara ziyan bir çocuk sevgili ayrıcada olay para mevzusu değil bildiğin aşık bunlar birbirine oğlan kızın ağzına düşecek gözünün içine bakıp duruyor birde kızda ciddi bir cilt hastalıgı varki bacakları kolları bütün vucudunda yaralar var durmadan kanıyor.
isyanlardayım sözlük bu kız bile bulmuşsa benim neden sevgilim yok.
suna kanaat getirdim yeniden. delikli taş yerde kalmaz
olmadığı tecrübeyle sabitlenmiştir. birbirimizi kandırmayalım dostlar.
allah'ın bir kapıyı kapatıp bir kapıyı açmasıyla ilgilidir efendim.
siz yerde beş kuruş bulurken çirkin insanların elli lira bulmasıdır.
insanların çok güzel insanları mutsuz etmek konusunda kararlı davranışları esnasında çok güzel olmayan kimselerin şanslı olması üzerine söylenen sözdür. çoğunlukla kadınlar için kullanılan bir sözdür ayrıca. burdaki çirkin eli yüzü düzgün ancak muhteşem bir güzellikte değil anlamında kullanılıyor diye düşünüyorum çünkü çirkin insanlarada çok güzellere oldukları kadar düşmandır insanlar. güzeli kıskanır, çirkinin çirkinliği karşısında istemsizce gerilir insan. her zaman eli yüzü düzgün ama güzelde değil çirkinde değil insanlar şanslıdır çünkü insanlar onları sever.
şanslı olsa çirkin olmazdı diyip konuyu kapatmamız gereken hede.
sadece çirkin olmanın yetmediği,
çirkin olduğun halde kendini dünyalar güzeli sanarak elde edilebilen bir şanstır.
Hayata 1-0 Yenik Başlayıp 3-1 Öne geçme Durumudur.
olmayan şanstır.

şöyle ki çirkin şanslı olsa zaten yakışıklı/güzel doğardı. demekki şanslı değil ki çirkin doğmuş dolayısla çirkin şansı yoktur.

(bkz: einstein was here)