bugün

entry'ler (147)

zall

sözlüğün kurulduğu yıl (o zamanlar birinci nesilim) bursa cennet çay bahçesinde oturup çay kahve içtiğim sözlük kurucusu. o zamanlar mütevazi bir adamdı. şimdilerde nasıldır bilmem, uzun zamandır görmedim kendisini.

peygamberin 9 yaşında kızla evlenmesi

(bkz: sana ne lan)

sadece bakınız vermek kuralları itelediğinden dolayı altına inceden açıklama yapma hissi verdiren hede.

3 gün önce ne yediğini unutan andavalların 1500 sene önce bu olmuş demeleri ayrı muamma. Yanında mıydın be pezevenk diye sorarlar adama. 30 lu yaşlarını geçip ayağı yere değsin, kalbi atsın yeter mantığını hayatının bir köşesine koyanların eleştirmeside ayrı muaamma. 13-14 yaşında fiziksel gelişimini tamamlamış bir kız çocuğu göz kırpsa alayı yatağa atma derdine girer.

reza zarrab davası

Muhalefet'in hükümeti devirmek için avucunu ovuşturduğu dava *
Sormazlar mı? Be amına kodum amerikası ben senin eyaletin miyim? Ben senin sömürgen miyim? Sana ne bizim iran ile olan ticaretimizden? Hadi diyelim ki Rüşvet döndü. Sana ne ulan benim ülkemin iç meselesinden? Çapulcu eşşekler daha komik. Aman Tayyip düşsün beraberinde Türkiye düşmüş umurularında değil.

mustafa kemal atatürk

Osmanlı imparatorluğu şaşalı dönemlerinde fethettiği toprakların başına bir vali atar yanına da bir miktar asker bırakıp yurda dönerdi. Diyeceksiniz ki bunun konu ile alakası ne? ingiliz Valisi olduğunu düşündüğümden çağrıştırdım. *

türkiye de islam

Türkiye'de müslümanların yaşadığı islamiyeti anlatmak gerekirse,

Vergi kaçırırız, Cuma kaçırmayız.
Zina ederiz, Cünup gezmeyiz.
Haram yeriz, Domuz eti yemeyiz.
Rakı içeriz, Şarap içmeyiz.
11 ay içeriz, Ramazanda içmeyiz.

recep tayyip erdoğan

Baş komutan. *

bilgisayarcicocuk

o klavye delikanlısı alayınızın götünden kan alır. Götü yiyen?

bala göte 3 gol atınca çıldıran takım

Atılan gollerin kimin götüne gittiğini belli eden durum.

sözlük yazarlarının maddi durumu

Bursa-izmir yolu üzerinde 2-3 Milyon TLcik değerinde arsa, yine hasanağa da 300 bin tlcik değerinde arsa, bursa çekirgede 600 bin tl değerinde triplex villa, ayağımı yerden kesen bir araba, banka da 3-5 kuruş para cebimde 300 tl nakit.

ömer halisdemir e dava açılması

orul orul orospu çocuğunun karşılığını bulduğu ailedir o davayı açan aile. Onları fişfikleyen kaşar evlatlarını da unutmamak lazım. Yoksa o karıda o zeka nerde.

Edit : editlemezsem içim rahat etmeyecek. Dava olayını onaylayanlar da en az onlar kadar orrrrrul orrrul orrrrrossspu çocuğudur.

oh be.

edit2 : orrrrrrossssspu çocukları gömülün eksiye *

rabia işareti yapıp öso ya destek veren kişi

(bkz: entry girerken basligi unutmak)

velhasıl kelam on numara Türk olup o tarihlerden haz etmeyen çok insan tanımışlığım vardır.
* *

recep tayyip erdoğan

kemocanların sevmediği lider. Çünkü Reisin adı kemonun önüne geçmiş ve kemocanları rahatsız etmiştir.

Kimin neresine giderse gitsin gelmiş geçmiş en büyük liderdir.

ak gandalf kara gün içindir

entler isyanda.

ak parti

Seçim pusulasında gördüğüm de "EVET" mührünü bastığım parti. kemocanlar sevmezler pek.

sözlükteki yakışıklı erkekler

falana filana gerek yok arkadaşlar. Tabii ki de aralarında bulunduğum grup ve hatta ilk 3 e oynarım. *

tuvalette sigara içerken yanlışlıkla götü yakmak

götünle mi içiyorsun sigarayı mübarek. diye sorarlar adama.

dünyada dikilen ilk atatürk heykeli

Keşke tek o heykelle kalsalarmış. Güzel Türkiye'min her yanını putlarla çevirdiniz. Cahiliye döneminde ki Mekke gibi oldu heryer.

barış manço denince akla gelenler

domates, biber, patlıcan.

edit : ne yapayım ulan aklıma ilk bu geldi.

cirkinordekyavrusu

şu sözlüğün gördüğü en kral adamdı. neler yapıyor acaba. hala bakıyorsa buralara kendisine selam olsun.

üstteki yazarın çağrıştırdığı obje

kizkulesindenistanbulabakmak : röntgen*
* *