bugün

Malum muhalefetin, Türkiye ye karşı abd nin altına yattığı hukuksuz dava.
Adam hala burada muhalefet tatavası yapıyor. Ülkenin belki de son 50 yıllının en büyük orospulukları dökülecek, devletin bankası kapanacak, bir sürü belgelerle bir ülkenin hükümeti, iranlı bir piçin 2 dudağı arasında kalacak.. Geçin bu ayakları.

(bkz: reza zarrab davası ve ak projenin sonu)
Eteği tutuşan akp li........ Ların kendi çıkarları için yedikleri bokları devlet meselesiydi gibi göstermek için daha şimdiden tutuştukları dava.
Ama merak etmeyin. Sizde öyle bir seçmen var ki, kıçından donunu, yatağından karısını alsanız genede size feda olsun der.
Soner Yalçın in bugün konuyla ilgili güzel bir yazısı vardı söyle dkyor;

Harika sözdür; cam evde oturuyorsan, sağa sola taş atmayacaksın!

Yani… Düşmanlarınızın işine yarayacak hukuksuzlukları yapmayacaksınız!

"Zarrab meselesinde eğer, “emperyalizmin ambargo dayatmasına karşı mücadele ettik” diyorsanız, bunu uluslararası hukukun içinde kalarak yapacaksınız. Kişisel menfaatiniz için hayali ihracat yaparak emperyalizmle mücadele olmaz"

Paranın kaydı var mı?
Yok

Para kime gitti kimler kazanç sağladı bu belli mi?
Değil

Ama sorsan ambargo deliyorlar.

Haa bir de ambargoyu delen reza'nin iran da idamla yargılanan ortağı var. * peyyy.
Dış politika da ülkesine kurulmuş kumpası bildiği halde, sırf iktidar olabilmek için abd ye domalan yerli gavurların fırsat kolladığı hukuksuz, boş davadır.

Ulan hani siz abd emperyalizmine karşıydınız! Abd kim ki sana kiminle ticaret yapıp yapmayacağına karar versin? Abd kendisi istediği zaman herkese silah satıp ticaret yapacak ama sen abd ye sadık kalıp büzüleceksin.

Amerikan mandasımıyız lan biz? Sizin bağımsızlık anlayışınızın kurpuna vurayım.

Lakin bu kafayla sykdiğim sene iktidar olamayacaksınız.

Edit:

https://m.uludagsozluk.com/e/38254900/

Bundan abd ye ne anasını satayım. Biz abd deki yolsuzluklara karışıyor muyuz?
Zarrab'ın şahitlik yapması, Hakan Atilla'yı da savcılıkla anlaşma yoluna girmeye iter"

Reza Zarrab'ın ABD'deki davasını yakından takip eden ve bir görüşme gerçekleştiren Cahit Akbulut, Zarrab'ın savcılıkla iş birliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve 27 Kasım'daki duruşmada Zarrab'ın olmayacağını kaydetti.
Hala isi ticaret yaparken amerikaya mi soracagiz diye milliyetcilik kasip tabiri caizse salaga yatanlar var.
AKP lilerin it gibi korktugu, bizimde gormek istedigimiz sey amerikanin ambargosunun delinip delinmedigi degil, asil konu o amborgo delinip o kadar ticaret yapilirken ulke icinde zarrabin kimlere ne rusvetler yedirdigi, turkiye icinde ne usulsuzlukler dondugu.
Siz akp hirsizligini, akp rusvetciligini normal karsiladiginiz icin isin bu yaniyla ilgilenmiyor, normal karsiliyorsunuz tabii.
yıl 2010...

abd'nin ortadoğu stratejisi iran üzerinden dönüyor. bm. ambargosu yetmezken "uranyum ile atom bombası üretiyorlar" gerekçesiyle tüm ülkeler ekonomik yaptırıma çağırılıyor. amaç; ortadoğu'da batı planlarını bozacak bir güç türememesi. türkiye bu uyarıları dikkate almıyor. "kendi komşumla ticaret hacmimi daha fazla kısamam, zaten bm ambargosunu uyguluyoruz" diyor.

reza kimdir? bir tüccar. zengin bir tüccar, çok zengin.

türkiye sürekli artan döviz kurları ve yakıt fiyatlarıyla ekonomiyi dengede tutamayacağını anlıyor. dışa bağımlı olunan doğalgaz ve petrol, art niyetli ülkelerin en sağlam silahıdır. ülkedeki parayı çeker, yakıta zam yapar. şaşkın tavuğa dönersiniz.

kurulu bu düzeni yıkabilmek için dönemin bakanları bazı illegal yollar buluyor. amaç; bm'ye fark ettirmeden iran'dan doğalgaz ve petrol almak. bunu da serbest ticaret yoluyla, nakit kullanmadan (altın ile) zarrab üzerinden uygulamaya başlıyor.

o dönemde yakın ilişkiler içinde olan fetö ile ak parti hükümeti tersleşmeye başlıyor. erdoğan'ın dershaneleri kapatma girişimi ile başlayan "fetö mücadelesinde" ilk raunt başlıyor.

17-25 aralık!

dinlenen bakanlar ve erdoğan fişleniyor. bir çok yasa dışı işlem -uluslararası platformlar dahil- anlatılıyor, ak parti hükümeti yolsuzlukla, türkiye cumhuriyeti bm ambargosunu delmekle suçlanıyor.

kılıçlar çekiliyor! yapılan bm yasalarına aykırı olsa da tc. yasalarına uygun. erdoğan ismi geçen bakanları görevden alarak yerel seçime uzanıyor. ve kazanıyor...

ancak konu kapanmıyor çünkü abd -abd'den kasıt abd hükümeti değil, cia destekli derin devletidir- eline geçen bu kozu tatmin olacak şekilde kullanmadan bırakmak istemiyor.

reza abd'ye gider gitmez tepesine çöküyor. artık onlar mı getirtti, reza mı hata yaptı bilinmez. bir tüccar bu kadar baskıya gelemez, aidiyet dahi duymadığı bir ülke için hayatını karartmaz. abd ne söyletmek isterse söyletecektir.

bu dava sonucunda ne olacak? abd reza'yı konuşturacak, bm türkiye'ye yaptırımda bulunacak. bu tamamen benim kanaatim. abd hükümeti ticari çıkar uğruna türkiye ile yakınlaşmak istese de yahudi lobisi destekli cia buna müsaade etmeyerek türkiye yalnız bırakılacak!

ab ile bağlar kopuyor, nato'dan dışlanıyoruz. dış siyasetimiz doğu'ya evriliyor ki olması gereken de budur. keza modern ipek yolu projesi hayata geçecek ve dünya ekonomi merkezi çin olacak. yeni köprüler, yeni havalimanı gibi dev projelerin sebebi de modern ipek yoludur. dikkatinizi çektiyse bu projelerdeki tüm yatırımcılar ve destek verenler doğu ülkeleri.

dehşet bir oyun oynanıyor. türkiye ise tam göbeğinde! allah devlet yöneticilerimize basiret versin, haktan ayırmasın.
görsel

görsel
bu davanin nihai sonucu...

turkiye abd'ye cok buyuk bir kazik atmiş, ne guzel yapmis.
ben hic rahatsiz olmadim.
"Ötme bülbül" oldu "öttüm gülüm"
görsel
(bkz: hırsız çetesi)nin hepimiz aynı gemideyiz diyerek tüm türkiye'yi dahil etmeye çalıştığı dava.

fetö hain de olsa, terörist de olsa, 17-25 aralık'ta ortaya saçılan belgeler araştırılıp, yargılanmalıydı.

şimdi abd'deki yargı ile akp oylarıyla yargının önüne geçilmesinin cezasını çekiyoruz.

hırsızlarla aynı gemide değilim. cezasını kendileri çeksin. bu ne aq. aldığımız havadan vergi kesiliyor, hala da birilerinin tazminatını ödemeye mahkum ediliyoruz.
Muhalefet'in hükümeti devirmek için avucunu ovuşturduğu dava *
Sormazlar mı? Be amına kodum amerikası ben senin eyaletin miyim? Ben senin sömürgen miyim? Sana ne bizim iran ile olan ticaretimizden? Hadi diyelim ki Rüşvet döndü. Sana ne ulan benim ülkemin iç meselesinden? Çapulcu eşşekler daha komik. Aman Tayyip düşsün beraberinde Türkiye düşmüş umurularında değil.