bugün

entry'ler (20)

sahip olunan ilk otomobil

şimdilik hayalim olarak duruyor, belki bir gün kısmet olur

beyaz yaka çalışanların hayali

elbette kendi işinin patronu olmak.

Herkes kendi yolunu bulmanın peşinde, özellikle manipülasyon ve yoğun rekabetin ortasında. Bir zamanlar ben de heveslenmiştim ama sermayem yeterli olmadığından o riski göze alamadım.

Videodaki arkadaş, imkanları iyi olan işinden istifa etmiş. ingiltere'ye yerleşerek kendi işini kurmak istemiş ve sonunda başarmış. Elbette, bu yolda batma tehlikesiyle de yüzleşmiş ama tutunmuş bi şekilde... Azim ve istikrar bu işlerin anahtarı, pes etmemek lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=6u4A2lpI-D0

dropshipping

ürünleri depolamadan doğrudan tedarikçiden alıp müşterilere ulaştırmak esasına dayanan bir e-ticaret iş modelidir. geleneksel perakende işletmelerinin aksine, dropshipping işletmeleri ürünleri eline geçirmeden önce tedarikçiden temin eder ve doğrudan müşteriye gönderir.

https://l24.im/fyW

kim milyoner olmak ister

Kenan imirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV de yayınlanan yarışma programı. Geçen gün bir yarışmacı 5 milyonluk soruyu açtırıp doğru cevabı vermiş, helal olsun. Sanırım iki defa gördük 5 milyonluk soruyu.

soru burada > https://l24.im/9KMIuQ

yapay zeka

ChatGPT ile sohbetlerimiz bambaşka bir boyut kazanıyor. Artık sadece kelimeler değil, duygular da iletişim kurabiliyor. Google Gemini ile fikirlerimiz kanatlanıyor, yaratıcılığımız sınırları aşıyor. CoPilot ile kod yazmak çocuk oyuncağı haline geliyor, Midjourney ile hayal gücümüz somutlaşıyor.

kaynak: https://www.mistikalem.co...eri-ne-kadar-haberi-24502

çatalhöyük

yeni buluntularda 8600 yıllık bir hamur parçasına rastlanmış, pişmeyen numunenin bir ekmek olduğu söyleniyor. bir hamurun bu forma dönüşmesi mümkün mü?

kaynak: https://l24.im/RZ8W

amerikan evleri

Geniş ve ferah olmalarıyla bilinir. Genellikle ahşap veya tuğladan inşa edilirler ve geniş bahçelere sahip olurlar. Evin önünde garaj ve verandaya da sıklıkla rastlanır.

https://beyatmaca-miami.c...turleri-nelerdir-jpg.webp

lia crie

spotify keşiflerimin yenisi, rock ve elektronik müziği harmanlayarak enstrümantel bir şarkı yapmış, anime oyun müziği şeklinde de değerlendirilebilir.

Dinlemek isteyenler için link bırakıyorum
https://spoti.fi/3ukR3JZ

sertab erener

eurovision da birinciliği ülkemize kazandıran sanatçımızdır.

kargo

bir şehirden başka bir şehre veya farklı yerleşim birimleri arasında yapılan taşımacılıktır. şehirlerarası kargo hizmetleri, genellikle uzak mesafelerde bulunan müşterilere veya şirketlere mal gönderimi yapmak için kullanılır. bu hizmet, ticari kuruluşlar, e-ticaret şirketleri veya bireyler tarafından kullanılabilir.

web tasarım

internette gezinirken ziyaret ettiğimiz siteleri temel alır. yazı, görsel ve video gibi içeriklerin ziyaretçilere uygun bir biçimde sunulmasını sağlar. görsel kısımlar back-end ve front-end developer aracılığıyla kodlamalarla desteklenir.

günde 2 litre su içen insan

ideal durumdur. çünkü su hayattır. hatta bir bardak içeyim iyi hatırlattınız.

iyi geceler sözlük

gün batarken ardından tepelerin veda vakti geldi teletabilerin.

vegan

hayvansal gıdaları tüketmeme durumuna denir.

hamamböcekleri yazar olsa açacakları başlıklar

(bkz: dar alanda kısa paslaşmalar)
(bkz: yer altı dünyasının sırları)
vb. başlıklar.

90lar pop

kendine gel kendine
dönde bir bak haline
aynalara küsmüşsün
kıl oldum abi.

bir his olsanız hangisi olurdunuz

mutluluk, beni genel anlamda özetliyor. davranış olarak ta iyimserlik diyebilirim

sevilen şarkının vurucu cümlesi

"seni ben ellerin olsun diye mi sevdim."

hoşlanılan kıza kupa hediye etmek

klasik hediyelerden biridir. kupanın üzerinde spesifik ifadeler yazıyorsa örn "canım öğretmenim" biraz daha özel hissettirebilir.

gecenin şarkısı

ra ra rasputin diyeyim.

Boney M - Rasputin