bugün

entry'ler (195)

görücü usulü evlenmek

müslümanın olmassa olmaz evlenme şeklidir.. allah ancak böyle evliliklerden doğan çocukları hayırlı kılar.. milli şairimiz yunus emre'ninde dediği gibi ; 1 gül kokladım 40 tarçın misali demiş şairimiz.. şimdi düşününki bir kız açmamış gonca gül misali onunlamı evlenmek daha sağlıklıdır yoksa herkesin kokladığı çiçeği koklamak mı iyidir? koklanmamış çiçek daha iyi kokar bunu yabancı bilim insanlarıda söylüyor.. hem bilimsel hem dini olarak görücü usülü evlenin genç arkadaşlar..

şeriat gelirse kemalistler ne yapacak

her zaman yaptıkları gibi sıkışınca müslüman taklidi yapacaklar.. kemalist dediğin bukalemun gibidir zaten ; m. kemal paşaya gönülden bağlı olanları ayrı tutuyorum.. paşamız yaşasaydı bunların çoğunu elinde rakı kadehiyle kovalardı.. paşamız fırıldak adam sevmezdi çünkü..

tüm anketlerde akp ve rte nin kaybetmesi

20 senedir anket yapılır her seçim öncesi , her ankettede ak parti kaybeder denir ama tam tersi olur.. zaten anket yapmak kadar saçma bişey yoktur . ne yani şimdi 1000 kişi koca 90 milyon nufuzun seçiminimi belirleyecek..?

yanlızca ekmek ve makarna da bulunan b23 vitamini

abd 'li ve almanyalı bilim uzmanlarının yeni yaptıkları araştırmalara göre , doğa da sadece ve sadece beyaz ekmek ve makarna da bulunan ve vucuda inanılmaz derece de yararlı olduğu söylenen vitamindir..

çeşitli makaleler de uzmanların aktardıklarına göre ; b23 vitamini bol almak zeka geriliğini ve çocukların engelli ve sakat doğmalarını engelliyormuş.. ve b23 vitamini bol alan bir insanın diğer vitaminleri almasada olurmuş..

kız kardeşimle kocam cinsel ilişki yaşamışlar

Türkçe’yi katletmiş birde programmı suncakmış ? Fox tv işte . Ne beklenir. Nasıl bir devrik cümledir o ikinci cümle..

cafex soğuk kahve nin 7 buçuk lira olması

Şunanda migros ‘ ta nescafe soğuk kavelerde yüzde on indirim var.. tanesi 12.50 tl’ye denk geliyor. Ben vanilnalı olandan 20 tane alıp dolapa sıkıştırdım sıtok yapma maksadıyla. 2.24 soğuk kave bedavaya geldi güncel fiyata göre.. yakında zamda gelir ; 4-5 kave bedavaya gelir..

makarnanın 8 tl yi geçmesi

kaç lira olucaktıki? almanya'da ki aldi markette ki makarna fiyatları şu an 1.78 euro. hesapla bakalım kaç lira ediyor. 17 ile çarpsan neredeyse 35 lira yapar. 8 liraya makarna yiyorsun , elalemin alman'ı ne yapsın düşünmek lazım.

lağikliği savunan müslüman ikiyüzlü ve beyinsizdir

yusuf kaplan ' ın son söylemlerinden ki çıkarım yapılabilecek bir gerçekliktir.. lağiklik denen düşünce sorumsalı ; fransa 'dan getirilip zorla bize dayatılan birşeydir.. lağikliğin manası ruhban olmayan demektir. islamiyet'te zaten yüce allah ile kulun arasında her hangi bir ruhban sınıfı olmadığı için ; müslümanların yaşadığı türkiye de lağikliğin olması son derece mantık dışı bir uygulamadır..

zaten ben lağikim diyen bir müslüman iki yüzlülük yapıyor ve mantığa aykırı hareket ettiği için beyinsizlik örneği sergiliyordur..

eğer lağikliği din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması şeklinde algılıyorsak ; bir müslüman nasıl dini ve devleti ayırabilir?.. bu iki yüzlülük değil midir?

nureddin nebati

gözlerinde ki ışığı ben ve benim gibi bugünü değil iktikbari düşünen , şikayet değil şükür sahibi aklı selam insanlar görmektedir..

bugün dünya da eflasyon verilerine bakıldığın da eğer abd %148 , almanya %146.5 , japonya %247 eflasyon artışı açıklıyorsa ; bizde ki durumun yalnızca %70 olması tamamen bakan necati'nin su örtülmez bir başarısıdır..

kriz kaosu sadece türkiye de değil her yerde var bunu iyi ibrak etmek lazım.

kuru yemiş tüketimi zeka geriliği sebebi sorumsalı

bilim dünyasi' nin son araştırmalar neticesin de ortaya çıkardığı sorumsaldır.. araştirmalara göre doğa da cevizin beyin şeklin de olması ; meğerse doğanın insanlara bir uyarısıymış.. yerseniz beyninize zarar verir demek için allah tarafın'dan beyin şeklin de yaratılmış.. eğer dikkat edicek olursanız ; leblebi tıpkı beyinciğe , fındık insan kafasına benziyor ; kaju ise kıvlımlı bir beyine benzemektedir.. bademin neye benzediği hususun da bir malumat bulamadım ama o da zararlı olduğu su örtülmez bir gerçek..

allah doğa da bu kuruyemişleri 1400 sene önce yaratmış , şekillerini insanları uyarmak için ama bizi yıllarca faydalı diye yedirdiler.. bugün marketler de raflara baktığımız zaman en pahalı ülünler hep kuru yemişli ülünleridir.. haa demekki hem paramızı çalıp hemde sağlığımızla oynuyorlar..

türkiye nin bölünmesi nasil engellenir

Ak parti hükümeti ve erdoğan başda olduğu sürece türkiye’nin bölünmesi imkansızdıf..

bir kere gelinen hayatta her gün işe gitmek

Maalesefki türk insanı ; böyle düşündüğünden suriyeli afganlı pakistanlı çalışkan kardeşlerimiz işlerini ellerinden aldı.. aslanlar gibi çalışıyorlar.. türk insanıda elinde plastik sineklikle sinek kovalısın ki rahatı kaçmasın pineklerken..

netflix

Her kes ekonomiden şikayet ediyor ama her evde netflix var. Ayda 50 liradan fazla parayı bu geyli lezbiyenli , filli livata dolu dekodere veriyorlar.. hem bütçeniz sarsılır hem ahlakınız..

fantanın ne idüğü belirsiz pembe içeceği

Böyle şeylere para döken insanlar sonra ekonomiden eflasyondan bahsediyor ona çok gülüyorum.. kola fanta gibi içecek firmaları arada bir böyle dandik ürünler çıkarıp insanlara merak faktörüyle satarlar.. zaten hep sınırlı üretimdir , amaç ürünün tutması değil meraklı kedilerin parasını üttürmek..

satranç

Bomboş saçmasapan bir oyun.. boş yere kafa patlatmaktan başka bir işlevi yok. Okey gibi milli değerimiz varken satranç oynayan varsa , alnını karışlarım!..

1 temmuz 2022 sigara zammı

Umarım en ucuz sigara 100 lira olur; da içemezsiniz.. bir insan nasıl içine duman çekip geri üflemekden keyif alır oldum olası anlamam..

türkiye de 5 milyon suriyeli olması

Kimseye bir zararlarını görmedim.. neredeyse tamamı namusuyla alın terini kazanmanın peşinde.. hatta çok mahçuplar bizlere karşı.. misafir bizde baş tacıdır.. suriyeli yurttaşlarımızı üzmeyelim..

migros çikolata

Ben yerken milka yediğimi hayal ediyorum ve çok güzel oluyor öyle yapınca tadı.. fiyatı diğer markalara göre uygun..

işveren

Her daim; aklını kullanması gerekir ticaret içinde ki adamın.. işvermek götvermeye benzemez demiş birisi.. devletimiz sağ olsun işci başı 100’er tl destek müjdelendi. Bu desteğe rağmen işçisini çıkarmak isteyen yada askari ücreti çok bulan varsa yallah venezüela’ya.. bi doyuramadık gözünüzü.. yeter..

1 temmuz 2022 rte nin işverene destek müjdesi

Hiçte fena sayılmaz.. 10 işci varsa 1000 tl eder onunlada iş yerinin mutfak mastafını karşılar işveren.. bunun dışın da bir ayda 10 kere ailesiyle beraber starbooks’ta kahve içebilir. Daha bir sürü şey yapılabilir.. işveren aklını kullanmalı her zaman.. hiç destekte vermeyebilirlerdi zorunda değiller ya..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.