bugün

bursaspor çekilsin fb oynasın şampiyonlar liginde

şaka bir yana ülke futbolumuz ciddi bir duraklama, hatta düşüş dönemi yaşamaktadır. ligimizde oynanan futbol yavaş, temposuzdur ve futbolcularımızın fiziki güçleri, kondisyonları avrupalı meslektaşlarına nazaran epey zayıf kalmaktadır, bunun en taze örneğini dün akşamki bursaspor- valencia karşılaşmasında gözlemledik. bu sebepten, mevcut futbol takımlarımızdan hiçbirisi, istisnasız hiçbirisi şampiyonlar liginde oynayacak kapasitede değildir, acı ama gerçek budur. dün akşam çıplak gözle valencia yı izleme fırsatı yakaladım ve adamların mesleklerine saygısına, futbol bilgilerine hayran kaldım. 3-0 önde oldukları anda dahi joaquin isimli sağ kanat oyuncusu arkadaş ciddiyetle hücum presi uyguluyor, yetmezmiş gibi arkasında oynayan sağ bek bruno bindirmelerle sol kanadımızı, vederson- ozan ikilisini felç ediyordu. ortasahaları ne pas yapmamıza, nede top kapmamıza izin veriyordu, hatta mehmet topal bile patrick viera gibi oynuyordu, kendilerine benzetmişler bu kardeşimizide, iyi de etmişler. kısaca bursaspor dahil tüm takımlarımızın oynayabilecekleri, bir parça başarı kazanabilecekleri yegane avrupa sahnesi uefa kupasıdır, şampiyonlar ligi bize ne yazık ki bol gelir.
(bkz: bu yazıyı üzülerek yazdım)