bugün

orduevinden babasından çok istifade eden çocuğu

bu ülkede ne askerler ne de aileleri refah içinde yaşamaktadır. bir asker çocuğu olmak zor iştir. doğuda kimsenin beğenip gitmediği yerlerde okumaya yaşamanı sürdürmeye çalışırsın. peki neden? bu ülke daha rahat yaşanılan bir yer olsun diye. şimdi ordu evindeki 50 liralık kolamı sorun oldu?
doğuda zor şartlarda yaşayan biz asker çocuklarına bilmediğin yerlerde asker çocuğu olduğunu söyleme kimseye dememiz öğretildi. artık büyük şehirlerinde doğulardan farkı kalmadı.yıllardır en güvende olduğuma inandığım, en özgürce saat hesabı yapmadan sokaklarında dolaştığım, çocuk yaşta bile tek başıma alıp başımı çıkıyorum diyip çıktığım yer lojmanlar bile güvenli değil.Son günler de ülkemde neler olduğunu insanların neler söylediklerini anlayamıyorum, olanlara inanamıyorum. Nedir bu dönenler, neden türk insanının en güvendiği kurum olan TSK bu kadar yıpratılmaya çalışılıyor ve insanlar bu oyuna geliyor. TSK zaten personeliyle, personelinin ailesiyle, hatta çaycısıyla terörle en iç içe yaşayan kesim değil mi. neden terörden bile sorumlu olarak gösterilmeye çalışılıyor. nasıl adice, nasıl bir tutum bu, nasıl insanlıksız bir itham. 'BEN 26 YıL TÜRK SiLAHLI KUVVETLERiNE HiZMET ETMiŞ ŞEREFLi BiR TÜRK ASKERiNiN ÇOCUĞUYUM VE BABAMLA GURUR DUYUYORUM. BABAMIN MESLEĞi iLE GURUR DUYUYORUM. HERKESE SÖYLÜYORUM BEN ASKER ÇOCUĞUYUM BEN ASKER ÇOCUĞUYUM!!!''