bugün

hayatını tek kişiye endekslemiş acınası insan

bu o kişinin seçimidir. "aciz" olarak nitelendirmek gereksizdir. ama yine de mantıken yanlış bulduğum durumdur. özellikle bazı kalitesiz, deneyimsiz çocuk gibi hareket eden, duygularınızı önemsemeyen bir insana denk gelirseniz, bu sizi gerçekten üzer. bu nedenle hayatınızı bence sadece kendinize endeksleyin. yarın bir gün sizin verdiğiniz sevgiyle kaba etinin hafif kalkıp, sizi tanımayacak bir takım şerefsizlere değil. üstelik bir de şaşıracak derecede bundan da sizi sorumlu tutan, "ben ne yaptım lan kafayı yiyeceğim" durumuna geldiğinizde, anlayın ki bu teori yanlıştır. sonra orada burada görürsünüz ki hakkınıza atıp tutmuştur, sizin yapmadıklarınızı kendi ufak beyninde yapmış gibi gösterip "ben tamamen suçsuzum, çok sevdim :(" modunda dolaşır.
sadece kendinizi düşünün, çünkü bir süre sonra o değer verdiğiniz insan kendini bir halt sanıp, inanılmaz biçimde ben bulunmaz hint kumaşıyım havalarına girip, sizi s*klemez olur. hoş hatırlanmak yerine, (ki adı aklınıza geldiğinde bir süre sonra o kim yea dersiniz, çünkü hatırlanmaya değmeyen kişilerdir) nefretle anılmayı tercih eder bunu da on yıldızlı aferinle hak eder.