bugün

annenin her şeye karışması

kaçınılmaz diyelim mi biz buna? diyelim. ben dedim. sizi bilemiycem.

herhangi bişey alırsınız, karışır. tepki1: tii allah ın cazası gitmişte paraları neye vermiş.

herhangi bi yere gidersiniz, karışır. tepki2: ne işin var senin oralarda, git de göreyim.

herhangi biriyle arkadaşlık edersiniz, yine karışır. tepki3: anası banası yok mu bunun, hiç gözüm tutmadı, bu insanla bi daha görüşülmeyecek o kadar söylüyorum.

ders notlarınız düşük gelir, vallahi de billahi de yine karışır: tepki4: o dersler ikinci dönem düzelmesin hele bir, o zaman görüşücez seninle.

yetmedi ruh sağlığınıza da el atar. ona istediğini vermediğiniz sürece özgüveninize saldırır. ''senden bi bok olmaz'' gibi. evet.

sankim herbişeye karışmak için anne olmuştur. belki de annelik budur. hiç çocuk sahibi olmadım. ilerde belki olurum, belki de olmam. sizene lan.

tabakta yemek bırakırsınız karışır. elbisenizin rengini beğenmez karışır. arkadaşınızdan hoşlanmaz karışır. ders notlarınızdan hazetmez karışır. ota karışır. boka karışır.

asla neden ve niçin demez. ha diyenler var m? pek tabii. onlara da istisna diyelim mi biz? diyelim. ben dedim. sizi bilemiycem.

sadece ne istediğini söyler ve uygulamanızı bekler.