bugün

midye yemenin dayanılmaz cazibesi

dinimizce günah olmasına rağmen her türlü haltı yediğimize göre yaptığımızda sorun olmayacak eylemin vücuda kattığı haz duygusudur.
1- midye dolma: bu çeşit sokak satıcılarından bol limonla yenildiğinde çok lezzetli olur.bir de çiçek pasajının yan sokağında
2-midye tava: yağ değiştirilmediğinden ağır olur taratordan da çalınırsa lezzeti az olur o sebeple benim evde yapmam ekmek içi yoğur sarımsak ve sudan müteşekkil kendi taratorumu katmam gerekir.bunu yiyen bir daha dışarıda yemez.
3-midyeli pilav midye dolmaya benzer ama farklıdır.eskiden çok yapılırdı.teknik açıdan yetersizlik sebebinden ilk denemem iğrenç olmuştur.
4-midye pilaki: bol limonla nasıl bir lezzettir o.yine kendim yaptım kendim yedim.fakat dolma filan hikaye gibi geldi o an için.
5- çiğ midye: efenim midyeyi pişirmeye gerek olmadanda yiyebilirsiniz. buz dolabında bir müddet bekletip soğutun üstüne limon isterseniz ekmek arası isterseniz o şekil lüpletin acayip lezzetli olur.
bu arada kum midyesi yemek iyidir.demir midyesi zehirlidir.ayrıca dişi midyelerin kanama dönemine dikkat edilmelidir.
afiyet olsun

not:aklıma közde midye geldi ama entryi göndermişim ekleyeemdim.