bugün

sözlük yazarlarının itirafları

yeniden can bulmak istiyorum yaşadıklarımla, beni etkileyen faktörler olsun istemiyorum. sevgi olsun istiyorum sonsuzluk gibi, nefes alışlarım anlam kazanmalı, yaşadığım her gün için şükreden ben "onun" içinde şükretmek istiyorum. hayatım da olmasın güzel gibi görünen yalanlar sadece mutluluk, huzur dolsun yaşamıma, zor gibi olsa da şu dünyada yaşamak, ben saflık arıyorum çok zor biliyorum ama belki bir gün yine yeniden olur diye düşünüyorum. ruhumu arındırsın olumsuzluklardan, anne gibi baba gibi sarılınca güven, güç hissetmek istiyorum. her şeyden uzak sadece onu yaşamak mutluluk kelimesini hissetmek istiyorum. ben her gün kendime mutlu olacağım sözünü veriyorum kendime her gün yalan söylüyorum. çevremdeki insanlardan uzaklaştım, kafamı dinlemek bir an olsun iyi hissetmek için boş sanırım bunlar, , insan yaşamak istediklerini yaşayamıyor. hep geç kalıyoruz mutluluk isteklerimize peki ama neden? bu sorunsal yıllardır beynimde yaşıyor asalak gibi, hayatı boş vermek mi gerekli? biz yaşamak istemediklerimizden neden sorumluyuz ? evet hayat dün, bugün ve yarından ibaret kafamıza göre mi hareket edelim sanırım böyle olunca istediklerimiz kendiliğinden gerçekleşiyor. mutsuzum bazı anlar mutlu olabiliyorum ama bazı anlardan ibaret. şu an ki psikolojim bunları yazmamı sağlıyor belki saçma, gereksiz ama yazmalıyım yazmazsam beynimde büyüyecek ur gibi, özlüyorum sevdiklerimi, ölümde olsa geri gelsinler istiyorum. ama olmuyor, rüyalarımda bile göremiyorum özlenen sevdiklerimi, ben bu kadar kötü biri olamam, bunu hak edemem, isteklerim çoğu insan gibi para, ev, araba değil. bunlarda yaşam için gerekli olabilir ama yaşadım bunlar da olmasa olur. her şey bunlardan ibaret değil. huzur, mutluluk, aile, çevremizdeki sevdiklerimiz en önemlisi bunlar. insan hastalandığın da yanında bir dost yok ise ne yapsın parayı, malı, mülkü. bana bir el uzanıyor sadece o var, yalan aşklardan zarar gördüğümde dost, ve ailem iyi ki varsınız.