bugün

evdeki gerilimin artmasına zemin hazırlayan şeyler

bir aparmanın son katı dubleks daire yapılmış, üst kat çatı katı ve alt kat olmak üzere iki katlıysa, ev sahibiniz çakallık yapıp bu müstakil daireyi ikiye ayırıp 2 aile oturtmak istemişse altlı üstlü...

ve siz o üst kata taşınan bekar bir öğrenci iseniz.

daireniz müstakil olmadığı için elektrik, doğalgaz ve su faturalarını bölüşmek zorundaysanız...

ve en önemlisi alt katla sizin daireniz arasında bir merdivenle geçiş boşluğu varsa.

alt katta oturan kişi annesinden bağımsız bir orospu çocuğunun tekiyse, asarım keserim diye artistlik yapan, fatura bölüşümünde adaletsizlik yapan, abuk subuk şeylerle sizi sürekli şikayet ediyorsa apartman yöneticisine...

+ efendim eve giren çıkan belli değil.
- ben nişanlıyım, ahada yüzüğüm...
+ geçende 4 kız çıktı.
- beyefendi evinize gelen her kızı beceriyor musunuz? (iç ses tabi bu)

nihayetinde evin tesisatı problemli olduğu için evinizi 2 kere su basmışsa...

ve alt katla sizin kat arasında bir boşluk varsa ve tüm su oradan alt kata iniyorsa...*swh~ ~
siktiğimin klozet borusu zırt bırt siz evde yokken patlıyor, ve derdinizi bir türlü anlatamıyorsanız...

nihayeinde önceden belirli bir oranda bölüşmüş olduğunuz faturaları, tek başınıza yaşadığınız halde:

- yarı yarıya ödeyecez kardeşim. evine giren çıkan belli değil. 3 kişi kalıyorsun sen.

diyorsa...

tartışmayı adamın kapısının önünde yapmış, ve haneye tecavüzden 3 gün içeride yatmayı saçma bulduğunuz için oracıkta adamı 2 80 yere sermekten vazgeçecek kadar iradeli davranıp sinirinizi çinize attıysanız...

ah, bir şey olsa, ah bir şey olsada kapımın önüne gelse diye, evde son ses gitar çalacak kadar çirkefleşmiş durumdaysanız...

alttaki lavuğu ne zaman görseniz yerli yersiz bir titreme geliyorsa vücudunuza.

son olarak sevgilinizle evdeyken, dubleks katın zillerini ayırmak için zarıl zarıl zilinizle uğraşacak kafanızı sikmesi, ve sizin bu durumdan haberiniz olmaması. aşağıya inip ne oluyor diye bakarken...

+ yahu siz mi basıyordunuz abi.
- zilleri ayırıyoruz. sen ne öyle otomatikten basma falan diyorsun.
+ çocuklar basıyor sandım.
- keyfimizden basıyoruz biz sanki!
+ kardeşim ama benim keyfimin içine ediyorsun. söyle bana baştan beni neden yoruyorsun?
- apartman yöneticisine söyledim ben.
+ e apartman yöneticisi söylemedi bana.
- ben tüm katları çıkıp tek tek söyleyecek miyim?
+ elinize kolunuza bir hakim olun.
- olmazsam ne olacak lan?

akabinde bir güzel kapışmanız, ancak apartman yöneticisinin sizi ayırıp, hırsınızı alamamanız...

ev sahibini çağırıp, hakkınızda ileri geri konuşması...

bunları öğrendikten sonra alt katın kapısını tıklayıp beyefendiyi çağırmanız; efendinin eşinin:

+ kimooğğ?
- kapıyı açabilir misiniz?
+ eşim yok kardeşim.
- tamam bir şey sorup gideceğim, faturalarla ilgili.
+ eşim yok kardeşim, açamam kapıyı akşam gel.

falan demesi.

amına koyduğumun sevdiğiniz lanet insanla güzel dakikalar geçirebilmek için bile lavuğu görmeden çıksamdiye dualar etmeniz.

evdeki gerilimi bu artırır işte...