bugün

abdullah gül ün 90 kişi ile hindistan a gitmesi

Öncelikle şunu söyleyelim. Hindistan en kalabalık 2. ülke ve en büyük 10 ekonomi arasında. Uzmanlar Hindistan'ın bu şekilde devam etmesi halinde Çin ile birlikte önümüzdeki 25 sene içerisinde dünyada mevcut kutuplardan biri olacağiını öngürüyorlar. Hindistan ile ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi ve hacminin arttırılması gerek. Bu bir zorunluluk. Siyaset alanında da artık söz sahibi olma çabası içerisinde ve bunu Afganistan ile ilgili toplantıya çağırılmayınca gösterdiği tepkiden anlayabiliyoruz. Ben sadece şahsım olarak çalıştığım firmada Hindistan'a yıllık 7 milyon Avro ihracat yapıyorum. Sizin o taşşak geçtiğiniz bollywood yakın zamanda Slumdog Millionaire gibi oskar ödüllü bir başyapıt çıkardı. Avare yi hiç saymayayım. Biz ise Güneşi Gördüm gibi yavşak , pespaye rezil bir film ile ancak aday adayı olabiliyoruz. Bu sayede Kültür Bakanlığını da kınayalım.
Gelelim Cumhurbaşkanının yanındaki kalabalığa. Abartılı bir rakamdır veya değildir. Hepsi devlet harcamalarında mı gösterildi ona bakmak lazım. Buradan atıp tutmak kolay.